تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۹:۵۰:۴۰
کد مطلب : 84503

ربات های کارمند بانک در ژاپن+عکس

سالهاست که کارشناسان در مورد بر سر کار آمدن ربات‌ها بجای نیروی انسانی هشدار داده‌اند و اکنون این امر برای کارکنان بانک‌های ژاپن با حضور ربات Nao به واقعیت پیوسته است.

ربات انسان‌نمای Nao فعالیت آزمایشی خود را در شعبه‌های گروه مالی میتسوبیشی یواف‌جی آغاز کرده است؛ در صورت موفقیت‌آمیز بودن این کارآزمایی، کارکنان رباتیک تا سال ۲۰۲۰ به شعبه‌های دیگر بانک‌های ژاپنی ارسال خواهند شد.

ربات Nao توسط شرکت فرانسوی Aldebaran Robotics ساخته شده و از دو دوربین در بالای سر خود برخوردار است که به عنوان چشم عمل می‌کنند؛ همچنین چهار میکروفون جهت‌دار نیز به عنوان گوش این ربات فعالیت می‌کنند.

این ربات ۵۸ سانتیمتری همچنین از حسگرهای لمسی برخوردار است؛ از دیگر توانایی‌های این ربات باید به قابلیت خواندن و واکنش به احساسات توسط بررسی حالات چهره اشاره کرد؛ این بررسی با استفاده از نرم‌افزار داخلی موسوم NAOqi انجام می‌شود.

ربات Nao به مشتریان بانک خوشامد گفته و در مورد خدمات مطلوبشان شامل افتتاح حساب یا نزدیکترین عابربانک از آنها سوال می‌کند.

شرکت رباتیک Aldebaran تاکنون بیش از ۵۰۰۰ ربات Nao را تولید کرده و در درجه اول از آن برای اهداف تحقیقاتی و آموزشی استفاده کرده است؛ پیش از این نیز این شرکت ربات دیگری موسوم به Pepper را معرفی کرده بود.

ربات‌های Pepper همچنین در فروشگاه‌های Softbank به عنوان دستیار فروشنده به کار مشغول هستند. این ربات که به جدیدترین فناوری شناسایی احساس و صدا مجهز است، می‌تواند حالات چهره افراد را خوانده و به تن صدای آن‌ها برای بررسی احساساتشان گوش کنند.

ربات‌های Aldebaran از قیمت ۱۱۰۷ پوند در بازار ارائه شده و می‌تواند ۸۰ درصد مکالمات را درک کند. آن‌ها همچنین می‌توانند از مکالمات چیزهای جدید یاد بگیرند.

انتهای پیام/ع

کلید واژه
  1. بانک مشاغل می‌گه:

    یادش بخیر ۲۵ سال پیش که بچه بودیم انتظارهایی از ربات ها داشتیم که هنوز که هنوز یک دهم محقق نشده اما تو فیلم های ایرانی نشان میدادن .