تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۶:۳۴
کد مطلب : 73300

رتبه ایران در فیفا از سوئد بالاتر رفت!

تیم ملی فوتبال ایران با ۱۰ پله صعود در رده چهل و یکم رده‌بندی فوتبال جهان و نخست آسیا قرار گرفت.

رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال جهان در ماه فوریه اعلام شد و تیم ملی فوتبال ایران با ۱۰ پله صعود در رده چهل و یکم جهان و نخست آسیا قرار گرفت.

تیم ملی فوتبال ایران در این ماه در جام ملت‌های آسیا به میدان رفت تا پس از سه پیروزی در مرحله گروهی در مرحله یک چهارم نهایی برابر عراق در ضربات پنالتی مغلوب شد تا نتواند به جمع چهار تیم برتر این رقابت‌ها راه یابد.

استرالیا ، قهرمان جام ملت‌های آسیا که برای اولین بار به این افتخار بزرگ رسید، با ۳۷ پله صعود در رده چهارم آسیا و ۶۳ جهان قرار گرفت.

تیم ملی ایران در این رده‌بندی، بالاتر از تیم‌های مطرحی چون سوئد، نیجریه و کامرون قرار گرفته است.

به گزارش صراط، با رتبه بندی جدید فیفا نگرانی کی روش از احتمال رویارویی با استرالیا در مرحله اول گروهی رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از میان رففت. چراکه ۸ تمیم اول رتبه بندی فیفا در آسیا در یک گروه قرار نخواهند گرفت.

گفتنی است تیم کشورمان فروردین ماه آتی در دیداری دوستانه با تیم ملی سوئد روبرو خواهد شد که از نکات قابل تامل بالاتر بودن جایگاه ایران از حریف شناخته شده اروپایی خود است.

سوئد در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل غایب بود و احتمالا این موضوع دلیل رتبه فعلی این تیم است. بسیاری از کارشناسان فوتبال رده بندی فیفا را معیاری گمراه کننده برای مقایسه تیم های ملی فوتبال دنیا می دانند.

نظرات بسته شده است.