تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۶:۰۹:۲۶
کد مطلب : 84670
آمار قابل قبول سيد برابر پرسپوليس/

رحمتی هر ۱۰۳ دقیقه یک گل قرمز خورده + جدول عملکرد

دیدار پرسپولیس و پیکان شاید برای قرمزهای درگیر با حواشی چندان با اهمیت نباشد؛ اما امتیازش برای خودروسازان در حال سقوط مهم است و از نان شب واجب‌تر.

 

 

در دیدار روز جمعه ورزشگاه آزادی قرمزها برای شادی هواداران‌شان تلاش می‌کنند و پیکان‌سواران برای رهایی از سقوط مجدد به لیگ یک.

در جمع قرمزپوشان برخی عناصر هجومی مانند مهدی طارمی، امید عالیشاه و شاید هادی نوروزی مورد توجه خواهند بود و البته در تیم مقابل – چهره تاثیرگذار در ثبت یک نتیجه ایده‌آل – گلر سابق استقلال؛ مهدی رحمتی.

بله! بی‌هیچ تردیدی مهدی رحمتی کاپیتان پیکان امید اول خودروسازان برای رسیدن به امتیاز خواهد بود. گلری که در پیکان رو به سقوط هم توانایی‌هایش را نشان داده و همچنان یک نقطه اتکا به حساب می‌آید.

۵ گله شدن در لیگ سوم

مهدی رحمتی اولین بار ۱۸،۱۷ سال بیشتر نداشت که با فجر سپاسی برابر پرسپولیس به میدان آمد. گلری با انگیزه که پنجشنبه ۲ اسفندماه سال ۸۰ (هفته ۱۳اولین دوره لیگ برتر) از عوامل اصلی پیروزی یک برصفر فجر برابر پرسپولیس در شیراز به حساب آمد.

مهدی پس از آن با پیراهن فجر ۵ بار دیگر مقابل قرمزها- در لیگ برتر- به میدان آمد که حاصل آن ثبت دو تساوی و سه شکست بود.

شاید شکست ۵بر۲ فجر مقابل پرسپولیس در ایستگاه سوم لیگ سوم یکی از بدترین خاطرات رحمتی در تقابل با قرمزها باشد. ۱۱ سال و ۷ ماه و ۱۷ روز قبل زور فجر به پرسپولیس نرسید و این رحمتی جوان را ۲۲ شهریور سال ۸۲ آزار داد.

هر ۱۰۳ دقیقه یک گل

مهدی رحمتی در ادوار لیگ برتر با پیراهن فجر سپاسی، سپاهان، استقلال، مس و پیکان ۲۴ مرتبه مقابل پرسپولیس به میدان آمد که حاصل ۲۱۶۰ دقیقه تلاش او کسب ۷ پیروزی و ۱۱ مساوی در برابر ۶ شکست بود.

سید محبوب آبی‌ها طی این مدت ۲۱ مرتبه روی ضربات بازیکنان پرسپولیس تسلیم شد تا میانگین دریافت یک گل در هر ۱۰۳ دقیقه را به ثبت برساند.

۱۱ کلین شیت

رحمتی طی ۲۴ دیدار خود مقابل پرسپولیس ۱۱ مرتبه موفق شده دروازه‌ا‌ش را برابر قرمزها بسته نگه دارد. این گلر استقلالی، در دیدار با فجر، سپاهان و مس ۲ بار موفق به ثبت کلین‌شیت شده است تا در مجموع ۶ مرتبه با پیراهن این سه تیم مقابل پرسپولیس گلی دریافت نکند.

رحمتی با پیراهن استقلال هم در ادوار لیگ برتر ۵ مرتبه بازی‌های آبی را بدون گل قرمز به اتمام رساند تا از این حیث هم نتیجه جالبی را به ثبت رسانده باشد.

عملکرد مهدی رحمتی در ادوار لیگ برتر مقابل پرسپولیس

لیگ هفته تیم نتیجه
اول ۱۳ فجرسپاسی ۱- صفر فجر
اول ۲۶ فجرسپاسی ۱- صفر پرسپولیس
دوم ۷ فجرسپاسی ۲- صفر پرسپولیس
دوم ۲۰ فجرسپاسی صفر- صفر
سوم ۳ فجرسپاسی ۵-۲ پرسپولیس
سوم ۱۶ فجرسپاسی ۱-۱
چهارم ۷ سپاهان صفر- صفر
چهارم ۲۳ سپاهان ۲-۱ سپاهان
ششم ۸ استقلال ۲-۱ پرسپولیس
هفتم ۱۲ مس کرمان ۱- صفر پرسپولیس
هفتم ۲۹ مس کرمان صفر- صفر
هشتم ۶ مس کرمان ۱- صفر مس
هشتم ۲۳ مس کرمان ۱-۱
نهم ۱۷ سپاهان ۲-۱ سپاهان
نهم ۳۴ سپاهان ۱-۱
دهم ۱۶ سپاهان ۴-۱ سپاهان
دهم ۳۳ سپاهان صفر- صفر
یازدهم ۷ استقلال ۲- صفر استقلال
یازدهم ۲۴ استقلال ۳-۲ پرسپولیس
دوازدهم ۶ استقلال صفر- صفر
دوازدهم ۲۳ استقلال صفر- صفر
سیزدهم ۸ استقلال صفر- صفر