تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۴:۳۷
کد مطلب : 50628

رخنۀ داعش در پاکستان +اسناد

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد داعش در داخل پاکستان نفوذ کرده و قصد دارد بعد از عراق و سوریه، پاکستان را هدف خود قرار دهد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از ابنا،  پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر حضور عناصر گروه تروریستی داعش در شمال غرب پاکستان و توزیع جزوه و کتابچه از سوی عوامل منتسب به داعش در پیشاور و ایالت خیبرپختونخواه بار دیگر تحرکاتی از این گروه تکفیری در پاکستان دیده شد.
هواداران گروه تروریستی داعش که چندی پیش اقدام به توزیع کتابچه‌ای با عنوان «فتح» به زبان اردو و دری در مناطق شمال غربی این کشور کرده بود در برخی از مناطق اقدام به دیوارنویسی در حمایت از داعش کرده‌اند.

در تصاویر منتشر شده از این دیوارنوشته‌ها عبارت‌های: «زنده باد داعش»، «خلافت اسلامی»، «لشکر خراسان» و «خلیفه ابوبکر بغدادی قدم به جلو بگذار» دیده می‌شود.

برخی از مسئولان پاکستان نسبت به رخنه عناصر داعش در داخل این کشور هشدار داده و اعلام کرده‌اند که داعش قصد دارد بعد از عراق و سوریه، پاکستان را هدف خود قرار دهد.

گفتنی است «ابوبکر البغدادی» رهبر گروه تروریستی داعش در منطقه وزیرستان شمالی پاکستان آموزش دیده و به اوضاع این کشور کاملا آشنا است.

روز گذشته نیز ۶ تن از مقامات ارشد گروه طالبان پاکستان که در میان آن‌ها می‌توان به «شهید الله شهید» سخنگوی این گروه اشاره کرده در نوار ویدئویی وفاداری خود را به گروه داعش اعلام کردند.

شهید الله شهید در یک ویدئوی چند دقیقه‌ای اعلام کرد: از امروز من ابوبکر البغدادی را به عنوان خلیفه خود می‌پذیرم، هر دستورالعمل او را خواهم پذیرفت و در هر شرایطی برای او می‌جنگم.

سخنگوی طالبان پاکستان در این نوار ویدئویی عنوان کرد که وی و پنج مقام ارشد منطقه‌ای طالبان پاکستان از شهر پیشاور، تانگو و مناطق قبیله‌ای نشین اوراکزای، خرم و خیبر به داعش پیوستند.