تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۳:۵۵:۰۷
کد مطلب : 93939

ردپای عربستان در رسوایی تازه فیفا

روزنامه تلگراف چاپ انگلیس پرده از رسوایی ای برداشت که دریک سوی آن کشور آلمان و در طرف دیگر کشور عربستان قرار دارد.

 به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در پی افشای رسوایی هایی پیاپی فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، این بار رسوایی دیگری از این سازمان جهانی فاش شد که به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان و توافقنامه تسلیحاتی این کشور با عربستان ارتباط دارد.
به گزارش خبرگزاری لبنانی آسیا، روزنامه تلگراف چاپ انگلیس پرده از رسوایی ای برداشت که دریک سوی آن کشور آلمان و در طرف دیگر کشور عربستان قرار دارد. بر اساس این خبر، عربستان در قبال موافقت برلین با امضای یک توافقنامه تسلیحاتی ویژه با ریاض، با واگذاری میزبانی جام جهانی سال ۲۰۰۶ به کشور آلمان موافقت کرده بود.
در ادامه این خبر به نقل از روزنامه آلمانی بیلد آمده است مقام های سوییسی اعلام کردند در همان روزی که گروهی از مقام های عالی رتبه فیفا بر اساس کیفرخواست دادگاهی در آمریکا بازداشت شدند در ساختمانی که پیش از این آژانس بازاریابی ورزشی بود به اسنادی دست یافته اند که متعلق به مکان برگزاری دو جام جهانی بعدی است.
این خبرها زمانی منتشر می شود که رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس پیش بینی کرد سپ بلاتر رئیس مستعفی فیفا در ادامه پیگیری پرونده فساد در فدراسیون بین المللی فوتبال، بازداشت خواهد شد.
انتهای پیام/ع