تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۴:۴۹
کد مطلب : 75859
امام جمعه آبادان:

رزمایش نیروی دریایی سپاه،اقتدار نظام را نشان داد/چرا سعودی ها از اسرار مذاکرات باخبرند اما مردم ایران نه ؟/دولت آمریکا به نتیجه مذاکرات نیاز دارد

عصر آبادان: حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی گفت: رزمایش نشانه اقتدار و امنیت پایدار و استراتژی دفاع ما است ونشان داد اگر تهدیدی نباشد ما با هیچ کشوری مشکل نداریم ، اما اگر تهدیدی باشد حتی اگر آمریکا باشد با برخورد جدی نظام جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.

به گزارش عصر آبادان حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه آبادان در خظبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به رزمایش اخیر نیروی دریایی سپاه اظهار داشت:این رزمایش گوشه ای از اقتدار ایران اسلامی در دریای خلیج هیمشه فارس بود و ادامه این جریان نشان داد که اگر هرگونه تهدیدی در هر جایی از جهان علیه ایران اسلامی رقم بخورد با پاسخ کوبنده رزمندگان جان برکف ما در دریا و هوافضا مواجه خواهد شد.

وی افزود: اتفاق مهمی که در این رزمایش پیش آمد رونمایی از موشک های جدید و راهبردی ، از طرفی بی سابقه بودن پخش زنده این رزمایش که کمتر کشوری قادر است در برابر میلیون ها بیننده بخش عمده از رزمایش خود را بصورت زنده پخش کند و این نشانه اوج اعتماد به نفس رزمندگان و اقتدار این نظام است.

ابراهیمی گفت: این رزمایش نشانه اقتدار و امنیت پایدار و استراتژی دفاع ما است ونشان داد اگر تهدیدی نباشد ما با هیچ کشوری مشکل نداریم ، اما اگر تهدیدی باشد حتی اگر آمریکا باشد با برخورد جدی نظام جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.

خطیب جمعه آبادان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع شعار سال ۹۳ اشاره و خاطرنشان کرد: سال ۹۳ روز به پایان است و باید از مسئولان کشور پرسید تا چه اندازه به شعاری که حضرت آقا اعلام کردند عمل کردند.

وی گفت: علاوه بر این ۲۹ بهمن ماه سالروز ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بود و  از سال گذشته تا کنون بیش از ۲۱ مرتبه مقام معظم رهبری در سخنرانی ها مختلف این موضوع را تأکید کرده اند.الان اقتصاد مملکت در واقع به عنوان یک ابزار فشار در دست دشمن است و با تحریم ها می خواهند اثر آن را بیشتر کنند. اما آیا توانستیم سند مهم چشم انداز راهبردی خروج از این وضعیت را عملیاتی کنیم.

امام جمعه آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اظهارات اخیر مقامات آمریکایی خاطرنشان کرد: این فضایی که در هفته گذشته در سنای آمریکا به وجود آمده مطالبی که اوباما و سخنگوی امور خارجه آمریکا بیان کردند و خروجی که این روزها از محل مذاکرات بیرون می آید با هم تناقض دارد.

ابراهیمی پور افزود: سخنگوی امور خارجه آمریکا اعلام کرد بعد از توافق همه تحریم ها برداشته نمی شود و تحریم های حقوق بشری ، حمایت از تروریسم ، تحریم موشکی و حمایت از حزب الله باقی خواهد ماند و یکی دیگر از ادعاها این بود که آمریکا خطوط قرمزی دارد ، آمریکا از این خطوط قرمز عبور نمی کند.

این استاد حوزه ودانشگاه تصریح کرد: از سوی دیگر آمریکائی ها ادعا می کنند که مذاکرات در فضای خارج از جلسات نباید فاش بشود ، از سوی دیگر خود آمریکایی ها اشاره می کنند که تمام موضوعات را به صورت محرمانه در سطح تخصصی و سیاسی نکته به نکته با اسرائیل و عربستان درمیان می گذاریم .

وی اظهار داشت: جنگ زرگری که نتانیاهو در مجلس سنا را اندازی کرده ، بعضی ها را امیدوار کرده که بله ببینید ما داریم نتیجه مثبت میگیریم و از اقدامات ایران ابراز نگرانی می کند.اما واقعیت این است که نتانیاهو دارد نقش آدم بد را بازی می کند تا آمریکا بتواند از فضایی که ایجاد می شود امیتاز بیشتری بگیرد.

خطیب جمعه آبادان خاطرنشان کرد: ما در مسیر حضرت آقا حرکت می کنیم و آن چیزی که آقا مطالبه می کنند ماهم مطالبه می کنیم. آن چیزی که وجود دارد و حضرت آقا فرمودند این است که ما به تیم مذاکره کننده کشورمان اعتماد داریم .اما یک سوال جدی از دیپلمات هایمان داریم این است که حالا که ما به آنها اعتماد داریم ،آیا آنها هم به ما اعتماد دارند؟

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه گفت: اگر این اعتماد ، اعتماد متقابل است بگویند چه اتفاقی در حال رخ دادن است.آمریکا اسرار ما را به اسرائیل و عربستان بگوید ، اما ملت ایران اطلاعی نداشته باشد و بگویند اگر مارا استیضاح هم بکنید باز هم حاضر نیستیم بگوییم.این دغدغه ، دغدغه مردم و نخبگان ما است.

وی افزود: نباید طوری شود تا عربستانی که فشار های جدی از طریق کاهش قیمت نفت بر دوش این مردم می گذارد مطلع باشد اما ملت ما مطلع نباشد.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: شنیده می شود در بحث مذاکرات و امتیاز هایی که مطرح شد ، تاکنون بیشترین امتیازات را داده ایم اما آنچه خواسته ایم هنوز نسیه است. اشکالی که بر دولت ما وارد است این است که همه تکیه خود را بر روی بحث تحریم ها گذاشته است و آمریکایی ها هم این را احساس کردند و تلاش می کنند تا هر امتیازی را می توانند از ملت ایران بگیرند.لذا از تیم مذاکره می خواهیم که همانطور که تا الآن از حقوق هسته ای ملت ما دفاع کرده اند ، از این به بعد هم بیشتر دفاع کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه اظهار داشت : آمریکایی ها بیش از ما به این مذاکرات نیاز دارند ، اما به گونه ای برخورد می کنند که انگار نیازی ندارند. آنها اکنون که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری هستند ، دموکرات ها و جمهوریخواهان میخواهند به جان هم بیفتند ، بهترین امتیاز برای اوباما این است که در این مذاکرات از ما امتیاز بگیرد ، فضا را برای امتیاز گیری بیشتر می خواهند ، حتما تیم مذاکره کننده ما راه را بر آنان می بندند ، چون کارشناسان ما خبره هستند اما نتیجه اصلی این است که حضرت آقا فرمودند که ما اعتماد نداریم .

وی گفت: آنها اعلام کرده اند بعد از توافق ، تحریم های حقوق بشر می ماند ، تحریم های موشکی می ماند ، حمایت از حزب الله می ماند و اینکه مقام معظم رهبری فرمودند به امریکائی ها اعتماد نداریم به همین دلیل است.

خطیب جمعه آبادان به دولتمردان یادآور شد: اعتماد به مردم ، اعتماد به جوانها و اقتصاد مقاومتی است که راهگشا است و مردم هم این را به خوبی میدانند.ملت ما برای هیچکس جز خدای تبارک و تعالی سر خم نمی کنند و مقتدرانه روبروی دشمنان خواهند ایستاد.

امام جمعه آبادان در پایان به موضوع راهیان نور اشاره کرد و یادآور شد: از مسئولان شهرستان انتظار داریم  با توجه به اینکه در آستانه ورود بیش از ۴ میلیون راهیان نور به خوزستان و شهرستان آبادان هستیم فضا را فضای مناسب و درشأن این شهر آماده کنند. توقع ما از راهیان نور و مسئولین راهیان نور هم این است که آبادان را به عنوان پایگاه ایثار ، مقاومت و ۸ سال دفاع مقدس که به نسبت جمعیت خود بیشترین شهید ، جانباز ، ایثار گر را دارد و بیشترین آسیب ها را دیده است حتما به کشور معرفی بشود .