تاریخ انتشار خبر: ۳ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۰:۴۹:۲۰
کد مطلب : 61903
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای و ارشد ارتش در جنوب غرب کشور:

رزمایش محمدرسول الله امروز تا پنجم دی اجرا می‌شود

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای و ارشد ارتش در جنوب غرب کشور گفت: رزمایش جنوب شرق از امروز تا پنجم دی‌ماه با ۶ لشکر در شمال دریای عمان اجرا می‌شود.

 

به گزارش عصر آبادان ،  علی ظریفی‌یگانه ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه در اهواز،‌ اظهار داشت: رزمایش محمدرسول الله از امروز با محوریت ارتش در منطقه جنوب غرب کشور در شمال دریای عمان در حال اجرا است که در دو محور نیک شهر به چابهار و سرباز به چابهار برنامه‌ریزی شده است.

وی خاطر نشان کرد: این رزمایش با حضور نیروهای ارتش هوایی، دریایی و پدافند در مساحت ۲۵۰ هزار کیلومتر انجام می‌شود.

ظریفی‌یگانه گفت: اهداف این رزمایش نشان دادن توان تجهیزاتی ما و رسیدن به خودکفایی است که در این رزمایش سلاح‌های ساخته شده به کار گرفته می‌شود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای و ارشد ارتش در جنوب غرب کشور تصریح کرد: ارتباطات در نیروها مسلح حرف نخست را می‌زند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ارتباط امن و پایداری در لایه‌های مختلف پیش‌بینی شد.

وی ادامه داد: با راهدارها می‌توانیم هواپیماهای دشمن را شناسایی و رهگیری کنیم و در بخش آتش نیز امروز سیستم هدایت هوشمند آتش قادر است با خطای کمتر از یک متر آتش را هدایت کند.

ظریفی‌یگانه یادآور شد: یگان‌های زرهی نیز تخصص‌های خاص خود را می‌طلبد که توانسته‌اند با توجه به تهدیدات و تاکتیک‌ها به خوبی در این رزمایش نشان داده شوند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای و ارشد ارتش در جنوب غرب کشور بیان داشت: ارزیابی ما از رزمایش محمد رسول الله این است که آموزه‌ها به کارکنان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و می‌توان به ضعف‌های خود پی برد و به منظور اصلاح آنها تلاش کرد.

وی متذکر شد: رزمایش جنوب غرب، اسفند ماه نیز در استان‌های خوزستان، ایلام و لرستان اجرا می‌شود که در محورهای دهلران- اندیمشک و بستان- اهواز خواهد بود و وسعت آن۳۰۰ هزار کیلومتر مربع است.

ظریفی‌یگانه گفت: در این رزمایش که با محوریت نیروی زمینی ارتش است یک لشکر تمرین صحرایی به صورت حریق دوطرفه اجرا می‌کند؛ در رزمایش جنوب غرب هشت لشکر درگیر رزمایش خواهند بود.

منبع: فارس