تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۵:۱۰:۰۲
کد مطلب : 85763
عملکرد لژیونرهای ایران در قطر؛

رستگاران آریایی در لیگ ستارگان +جدول

در فصل اخیر لیگ ستارگان هشت ایرانی پیراهن پنج تیم قطری را بر تن کردند و در این میان شرایط نهایی برای برخی بهتر بود و برای سه بازیکن تیم سقوط‌ کرده الشحانیه بدتر!

 عصر آبادان – در فصلی که گذشت ایرانی‌ها روی هم ۱۶۴بازی انجام دادند و ۲۲گل به ثمر رساندند. مجتبی جباری و سیدجلال حسینی در الاهلی، پژمان منتظری برای ام‌صلال، اشکان دژآگه و رضا قوچان‌نژاد در العربی و الوکره و مسعود شجاعی، مهرداد پولادی و علی جوکار برای الشحانیه روی هم ۱۰هزار و ۶۹۰دقیقه تلاش کردند.

جباری بهترین گلزن ایرانی
فوتبال ایران در فصل۲۰۱۵-۲۰۱۴ لیگ ستارگان قطر سیدجلال حسینی، پژمان منتظری، علی جوکار و مهرداد پولادی را به عنوان مدافع در ترکیب اصلی تیم‌های الاهلی، ام‌صلال و الشحانیه داشت که البته نفر آخر(پولادی) در برخی مواقع به عنوان هافبک دفاعی و گاهی اوقات به عنوان مدافع مرکزی برای الشحانیه بازی می‌کرد.

رستگاران آریایی در لیگ ستارگان +جدول

در مقابل رضا قوچان‌نژاد مهاجم تیم‌ملی فوتبال ایران در آخرین هفته‌های مسابقات به الوکره پیوست تا به عنوان تنها مهاجم تخصصی فوتبال ما در قطر طی ۳۵۲دقیقه دو گل به ثمر برساند.

جالب توجه اینکه بهترین گلزن ایرانی لیگ مذکور مجتبی جباری هافبک طراح الاهلی بود که شش گل به ثمر رساند. مجتبی با پاس‌های طلایی‌اش یکی از عوامل آقای گلی هم‌تیمی‌اش الاین دیوکو هم بود که ۲۵گل زد.

هافبک سابق استقلال هفته اول لیگ(۳۰مرداد۹۳) در دیدار الاهلی برابر السیلیه دو گل وارد دروازه حریف کرد تا از همان ابتدا میخش را در خط میانی اهلاوی‌ها محکم بکوبد.

مجتبی به العربی(هفته۱۱- دقیقه۹۴) هم گل زد. آن روز اشکان دژآگه در تیم حریف هم یکی از گلزنان بازی لقب گرفته بود.

هت‌تریک شجاعی برابر السد
مسعود شجاعی بازی اولش برای الشحانیه را دوشنبه ۳۱شهریور سال۹۳ انجام داد. آن روز در ایستگاه اول لیگ ستارگان مسعود ۹۰دقیقه بازی کرد و یک کارت زرد تنها دستاوردش بود. در ایستگاه نخست الشحانیه با شجاعی ۳ بر ۲ به السد باخت و هافبک سابق لاس‌پالماس نتوانست مانع شکست تیم جدیدش شود.

رستگاران آریایی در لیگ ستارگان +جدول

قابل توجه اینکه شجاعی در بازی برگشت دو تیم(هفته۱۴) برابر السد هت‌تریک کرد تا تیمی که در لیگ قهرمانان چهار امتیاز از فولاد گرفت برابر توانایی‌های مسعود زانو بزند.

پولادی جبران کرد
در الشحانیه مهرداد پولادی هم یک چهره نام‌آشنا بود. مدافع چپ تیم‌ملی در جام‌جهانی البته در الشحانیه تبدیل به یک مدافع مرکزی و گاهی اوقات هافبک دفاعی شد.

مهرداد نخستین‌بار در ایستگاه هفتم لیگ ستارگان پیراهن الشحانیه را مقابل ام‌صلال بر تن کرد تا شریک شکست ۳ بر صفر تیمش برابر یاران پژمان منتظری باشد.

رستگاران آریایی در لیگ ستارگان +جدول

قابل توجه اینکه پولادی در بازی برگشت دو تیم دو گل به ام‌صلال(۶۳ و ۸۴) زد تا عامل اصلی پیروزی ۴ بر ۳ الشحانیه مقابل حریف لقب بگیرد.

اشکان و گل دقیقه یک
اشکان دژآگه دیگر پنج‌گله فوتبال ایران در فصل اخیر لیگ ستارگان بود. هافبک اسبق ولفسبورگ و دو فصل قبل فولام هفته بیست‌ودوم لیگ قطر به الشحانیه(۴۱) گل سه‌امتیازی زد. اشکان در دقیقه یک دیدار با الغرافه(هفته۱۵) هم گلی تماشایی به این تیم سرشناس زد. العربی دیدار مذکور را در نهایت ۲ بر یک به سود خود خاتمه داد.

رستگاران آریایی در لیگ ستارگان +جدول

دژآگه در فصلی که گذشت دروازه‌ الشمال، السیلیه و الاهلی را هم باز کرد.

جدول عملکرد ایرانی‌های شاغل در لیگ ستارگان قطر (لیگ ۲۰۱۵-۲۰۱۴)

بازیکن

تیم

پست

تعداد بازی

حضور در ترکیب اصلی

مجموع دقایق بازی

گل‌زده

بهترین بازی

رتبه‌نهایی تیم

مجتبی جباری

الاهلی

هافبک

۲۱

۲۱

۱۸۶۷

۶

هفته اول برابر السیلیه ۲ گل زد

۵

سیدجلال حسینی

الاهلی

مدافع

۲۵

۲۴

۲۱۳۶

هفته ۸ برابر الخریطیات ۴ – صفر شد

۵

پژمان منتظری

ام‌صلال

مدافع

۲۶

۲۶

۲۳۴۰

۲

هفته ۱۰ برابر الاهلی یک – صفر پیروز شدند

۶

اشکان دژآگه

العربی

هافبک

۲۴

۱۹

۱۶۷۹

۵

هفته ۲۲ مقابل الشحانیه که گل ۳ امتیازی زد و هفته ۱۵ برابر الغرافه

۸

رضا قوچان‌نژاد

الوکره

مهاجم

۹

۳

۳۵۲

۲

هفته ۲۲ برابر الاهلی ۱۰ دقیقه بعد از ورود به زمین گل زد

۱۲

مسعود شجاعی

الشحانیه

هافبک

۲۴

۱۹

۱۷۱۳

۵

هفته ۱۴ برابر السد هت‌تریک کرد

۱۳

مهرداد پولادی

الشحانیه

مدافع-هافبک

۲۰

۲۰

۱۸۰۰

۲

هفته ۲۰ مقابل ام‌صلال ۲ گل زد تا الشحانیه ۴-۳ پیروز شود

۱۳

علی جوکار

الشحانیه

مدافع

۱۵

۱۳

۱۱۴۳

هفته ۱۳ برابر الاهلی که یک – صفر پیروز شدند

۱۳

منبع: مشرق