تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۲:۵۴:۱۱
کد مطلب : 90566
یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا؛

رستگاری پرسپولیس در دقیقه ۹۲/ ادامه شیرین کامی سرخ‌ها در آسیا +حواشی و تصاویر

دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و الهلال عربستان در شرایطی با برتری شاگردان برانکو ایوانکوویچ به پایان رسید که این تیم در طول نود دقیقه نتوانست دروازه حریف را باز کند اما در وقت‌های اضافه به گل رسید.

به گزارش عصر آبادان، دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس ایران و الهلال عربستان در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ امروز سه شنبه به قضاوت ناگور امیر بن نورمحمد از مالزی در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد که این دیدار در پایان سرخپوشان با نتیجه یک بر صفر حریف را شکست دادند.

دیآگو مدافع برزیلی الهلال در دقیقه ۹۲ به اشتباه دروازه خودی را باز کرد. (فیلم خلاصه و تک گل دیدار پرسپولیس – الهلال را در اینجا ببینید)

پرسپولیس ایران: سوشا مکانی، حمیدرضا علی‌عسگری، علیرضا نورمحمدی، مایکل اومانیا، بابک حاتمی، احمد نوراللهی، محمد نوری، مهدی طارمی، هادی نوروزی، امید عالیشاه، علی علیپورالهلال عربستان: خالد شراهیلی، عبدالله الدوساری، یاسر الشمرانی، سلمان الفرج، سعود کریری، یوسف السالمی، کواک تائهوآ، نواف العبید، دیاگو، سالم الدوساری، محمد یاسرالهلالی که در ابتدای بازی تحت تاثیر حضور یکصد هزار تماشاگر قرار گرفته بودند پس از گذشت دقایقی با زیرکی توپ و میدان را در کنترل گرفتند و حملاتی را از عمق خط دفاعی پرسپولیس پی ریزی کردند.در دقیقه ۲۸ این دیدار الهلالی ها به گل رسیدند اما کمک داور پرچمش را به نشانه آفساید بالا برد. این گل در شرایطی به ثمر رسید که اومانیا قصد دفع کردن توپ را داشت که توپ پس از برخورد با پای مهاجم الهلال وارد دروازه شد. رد کردن این گل با اعتراض الهلالی ها همراه شد.

در دقیقه ۴۴ این دیدار هادی نوروزی از اشتباه مدافع الهلال نتوانست استفاده کند و در حالی که توپ از روی سر مدافع حریف مقابل پای مهاجم پرسپولیس افتاد اما ضربه آرام این بازیکن را دروازه بان الهلال گرفت.

رستگاری پرسپولیس در دقیقه 92/ ادامه شیرین کامی سرخ‌ها در آسیا

با شروع نیمه دوم پرسپولیس با میل تهاجمی بیشتری بازی را آغاز کرد و چند حمله نصف و نیمه را روی دروازه حریف انجام داد اما حملاتش آنقدر زهردار نبود که بتواند دروازه تیم عربستانی را باز کند.

در این میان الهلال هم موقعیت های خوبی برای گلزنی داشت که مهمترین آن در دقیقه ۵۸ به دست آمد اما سوشا مکانی در شبی که نمایش قابل قبولی داشت توانست این موقعیت و البته چند موقعیت دیگر را از حریف بگیرد.

در دقایق پایانی پرسپولیس با فشار تماشاگرانش حملاتی را روی دروازه حریف انجام داد اما کم تعداد بودن این تیم در خط حمله باعث شد نتوانند از این موقعیت ها استفاده کند. در دقیقه ۸۸ این دیدار سلمان الفرج با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد.

رستگاری پرسپولیس در دقیقه 92/ ادامه شیرین کامی سرخ‌ها در آسیا

دقیقه ۹۲ روی اشتباه مدافعان الهلال و پاس خوب عالیشاه توپ به طارمی رسید و شوت این بازیکن پس از برخورد به مدافع الهلال باعث شد توپ درون دروازه قرار گیرد.حواشی بازی پرسپولیس و الهلال

*در فاصله ۳ ساعت مانده تا دیدار پرسپولیس و الهلال ترافیک سنگینی در اتوبان‌های اطراف ورزشگاه آزادی به وجود آمد و اتوبان تهران – کرج بسیار شلوغ گزارش شد.

*هجوم هواداران برای تماشای این دیدار بسیار جالب توجه بود.

*هواداران پرسپولیس یک بنر بزرگ از شادی پس از گل مهدی طارمی به ورزشگاه آورده‌اند که تماشاگران با دیدن این بنر به شدت مهاجم پرسپولیس را تشویق کردند.

*از اسکوربورد ورزشگاه از تماشاگران خواسته می‌شود که از پرتاب اشیاء به داخل زمین خودداری کنند زیرا ممکن است با جرایمی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مواجه شوند.

*خبرنگاران عربستانی با یک خودروی آخرین مدل به ورزشگاه آمدند.

*تیم الهلال با اسکورت ویژه پلیس به ورزشگاه آمدند.

*از بلندگو‌های ورزشگاه موسیقی‌های شاد پخش می‌شود.

*مأموران پلیس زیادی در ورزشگاه مستقر شدند تا نظم و آرامش در ورزشگاه برقرار باشد.

*هواداران پرسپولیس یک خبرنگار ایرانی را به تصور اینکه یک خبرنگار خارجی است مورد انتقاد قرار دادند که این خبرنگار مجبور شد اسمش را به هواداران نشان دهد و با نشان دادن عدد ۶ مورد تشویق قرار گرفت.

*داوران مالزیایی ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه وارد ورزشگاه شدند که یکی از تماشاگران سنگی به سمت آنها پرتاب کرد زیرا تصور می‌کرد آنها با توجه به چهره سیاه‌شان عربستانی هستند.

رستگاری پرسپولیس در دقیقه 92/ ادامه شیرین کامی سرخ‌ها در آسیا +حواشی و تصاویر

* از بلندگوی ورزشگاه چندین آهنگ پاپ پخش شد که این مسئله باعث شد هواداران به وجد بیایند. وقتی آهنگ پاشایی پخش شد همه مشغول خواندن این ترانه شدند.

* هواداران پرسپولیس در شعارهایی علیه استقلال و  امیر قلعه‌نویی موضع گرفتند و همچنین شکست روز جمعه مقابل پرسپولیس را به استقلالی‌ها یادآوری کردند.

* هنگام ورود به ورزشگاه آزادی صدای بوق کر کننده هواداران پرسپولیس کاملا به گوش می‌رسید.

* هواداران پرسپولیس که زیر جایگاه خبرنگاران مستقر هستند یکی از خبرنگاران ایرانی را با خبرنگار عربستانی اشتباه گرفتند و علیه او شعار سردادند اما بعد از اینکه متوجه شدند آن شخص ایرانی است وی را تشویق کردند.

* کاروان تیم الهلال ساعت ۱۷:۴۵ وارد ورزشگاه شدند که این مسئله با واکنش شدید هواداران پرسپولیس مواجه شد و آنها علیه الهلال شعار سردادند.

* مسئول کانون هواداران پرسپولیس از هواداران خواست نارنجک‌ انداز‌ها و لیزراندازهای احتمالی بازی را معرفی کنند و از سوی باشگاه هدیه بگیرند.

رستگاری پرسپولیس در دقیقه 92/ ادامه شیرین کامی سرخ‌ها در آسیا +حواشی و تصاویر

*هواداران پرسپولیس به کمک بلندگوی ورزشگاه و به صورت هماهنگ و همزمان ۳ بار نام مقدس حضرت فاطمه زهرا (س) را در ورزشگاه آزادی فریاد زدند.

* پرچم ۲۴۰۰ متری پرسپولیس به ورزشگاه آورده شد تا هنگام ورود سرخپوشان به زمین به اهتزار درآید.

* یک هنرمند که پیش از این خودش را نقره‌ای می‌کرد و به اجرای پانتومیم مشغول بود امروز خودش را قرمز کرده بود و با لقب «رِد مََن» به سکوها آمد و برای هواداران پانتومیم اجرا کرد.

* شماری از مسئولان باشگاه الهلال در جایگاه ویژه حضور دارند. در حالی که کمتر از یک ساعت تا آغاز بازی پرسپولیس و الهلال باقی مانده حدود ۷۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور دارند.

* مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا و ناظران این بازی مدام در حال رصد اتفاقات ورزشگاه آزادی هستند.

* یکی از مسئولان الهلال به سمت ناظر بازی رفت و با حالتی عصبی نکاتی را به او متذکر شد.

*پس از حضور تیم فوتبال پرسپولیس برای گرم کردن رضا چلنگر مترجم برانکو در زمین عکس یادگاری انداخت.

* به محض ورود محسن بنگر به زمین هواداران به شدت او را مورد تشویق قرار دادند.

* با اعلام مسئولان ورزشگاه بیش از ۳۰ هزار هوادار به علت تکمیل ظرفیت ورزشگاه نتوانستند وارد ورزشگاه شوند. همچنین بسیاری از تماشاگران روی دیوارها و راه‌پله‌ها نشسته‌اند.

* میثم حسینی مدافع پیشین پرسپولیس در ورزشگاه حضور دارد تا شاهد بازی باشد.

* یکی، دو نفر از مسئولان سفارت عربستان در ورزشگاه حضور دارند.

* هواداران پرسپولیس برای لحظاتی فردوسی‌پور گزارشگر این بازی را تشویق کردند.

*برخی از لیدرهای پرسپولیس چندین طبل با خود در ورزشگاه ‌آورده بودند.

* هنگامی که برانکو میلاد کمندانی را با اومانیا تعویض کرد هواداران از این تعویض متعجب شده بودند.

* در یک صحنه محمود خوردبین و برانکو نسبت به عملکرد داور معترض بودند.

* بلندگوی ورزشگاه تعداد هواداران ورزشگاه را صد هزار نفر اعلام کرد که با اعتراض هواداران حاضر در ورزشگاه روبه‌رو شد زیرا آنها معتقد بودند که بیش از صد هزار نفر هستند.

* پلیس دور تا دور ورزشگاه حضور پُررنگی داشت.

* هنگامی که تیم الهلال در دقیقه ۸۲ صاحب یک ضربه ایستگاهی شد امید عالیشاه که در میانه میدان ایستاده بود پشت به دروازه پرسپولیس شد تا گل احتمالی سرخ‌پوشان را نبیند.

حواشی جشن پیروزی پرسپولیس

*پس از پیروزی پرسپولیس مقابل الهلال، هواداران این تیم سرود قهرمانی سر دادند.

* پس از پایان مسابقه بازیکنان به زمین ریخته و خوشحالی خود را با تماشاگران تقسیم کردند. آنها همچنین به سمت هواداران رفته و بابت حضور گرمشان از آنها تشکر کردند.

* چند نفر از اعضای کادر فنی الهلال به سمت داور رفته و بابت قضاوت او، به وی اعتراض کردند.

* طارمی که بعد از بازی پایش گرفته بود بر روی زمین نشسته و به هیچ وجه توان راه رفتن نداشت، با این حال، او بر روی کول بنگر سوار شد و تا رختکن رفت.

* برانکو و سوشا پس از مسابقه در ورزشگاه دور افتخار زدند. همچنین پانادیچ مربی پرسپولیس، طارمی را در آغوش گرفت.

* آرش میراسماعیلی برای بازی امروز در جایگاه ویژه حضور داشت.

* تمام حاضرین در ورزشگاه این پیروزی را جشن گرفتند و جالب اینکه هواداران حاضر به ترک ورزشگاه نبودند.

* سوشا مکانی یک نفره دور زمین دویده و برای هواداران دست تکان می‌داد.

* یک هوادار پرسپولیسی با حضور در وسط میدان، یک پرچم ده متری این تیم را در دست گرفته و آن را به نشانه پیروزی این تیم چرخاند.

* هدایتی بعد از برد پرسپولیس به رختکن این تیم رفت تا به سرخپوشان پاداش دهد.

  منبع: مشرق