تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۵:۴۵
کد مطلب : 65177
مدیر فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان خبر داد

رشد ۲۱ درصدی جابه‌جایی مسافر در فرودگاه آبادان

مدیر فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان از جابه‌جایی ۳۳۰ هزار مسافر از این فرودگاه در ۹ ماه سال جاری خبر داد.

 

به گزارش عصر آبادان ؛محمدرضا رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان، عملکرد پروازی فرودگاه آبادان را در ۹ ماه سال جاری بسیار مطلوب بیان کرد و اظهار داشت: این تعداد مسافر با بیش از ۳ هزار پرواز در مسیر آبادان جابه‌جا شده که از این تعداد پرواز بیش از ۱۶۰ پرواز بین‌المللی است.

وی با تاکید بر ظرفیت فرودگاه آبادان افزود: از این تعداد مسافر بیش از ۳۲۰ هزار نفر مسافر داخلی و بیش از ۴ هزار نفر مسافر بین‌المللی هستند.

مدیر فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان میزان بار جابه‌جا شده در این مدت را ۲ هزار ۹۰۰ تن اعلام کرد و گفت: افزایش پرواز در مسیر مشهد از جمله اقدامات مؤثر در تغییر ویژه عملکرد پروازی امسال است.

رضایی با اشاره به عملکرد مثبت و رو به رشد فرودگاه در ۹ ماه سال ۹۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل خاطر نشان کرد: در تعداد پرواز داخلی بیش از ۱۷ درصد افزایش، در تعداد مسافر داخلی ۲۱ درصد افزایش و در میزان بار جابه‌جا شده در این مدت بیش از ۲۵ درصد افزایش را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: با توجه به اقدام موفق این فرودگاه درخصوص برقراری پرواز خارجی شارجه با همکاری شرکت هواپیمایی ایرعربیا از اواخر مهرماه سال جاری می‌توان جهش طولی ۱۰۰ درصدی را در پروازهای بین‌المللی فرودگاه آبادان دید.

مدیر فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان با اشاره به مصاحبه اخیر مدیرکل فرودگاه اهواز با رسانه‌ها عنوان کرد: فرودگاه آبادان فرودگاهی مستقل و تحت نظارت مستقیم ستاد مرکزی شرکت فرودگاه‌های کشور در تهران فعالیت می‌کند.

رضایی ادامه داد: فرودگاه آبادان در هفته بیش از ۸۰ پرواز را سرویس دهی می‌دهد که در خبر منتشر شده فوق این رقم به نصف تقلیل پیدا کرده بود.

وی ضمن سپاس از تلاش و پیگیری خبرگزاری‌ها در انتشار اخبار فرودگاه و اطلاع‌رسانی عموم تصریح کرد: پرسش و اطمینان از داده‌ها شرط اصلی جلوگیری از نشر اخبار غلط است.

مدیر فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان اضافه کرد: در سال جاری بهسازی، زیباسازی و افزایش فضای سالن ترمینال فرودگاه با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت فرودگاه‌های کشور در حال اجرا و در دستور کار این فرودگاه قرار داد.

رضایی عنوان کرد: افزایش فضا و بهسازی سالن ترمینال آمادگی این فرودگاه پذیرش پروازهای خارجی و داخلی را از ابتدای سال آینده افزایش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرودگاه آبادان در حال حاضر با فعالیت شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، ایران ایرتور، کیش، نفت، آسمان، زاگرس، ایر عربیا و قشم ایر در مسیرهای داخلی مشهد، تهران، اصفهان، شیراز، بندرعباس و خارک و در مسیر خارجی شارجه ارائه خدمات می‌کند.

انتهای پیام/۷۲۰۰۱/ن۳۰/د

منبع: فارس