تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۵۸:۰۶
کد مطلب : 57436
خیز دبیرحزب ندا برای رقابت با روحانی

رقیب جدید روحانی برای انتخابات ۹۶

دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفته است که احتمالا در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ کاندید شود.

صادق خرازی

به گزارش عصر آبادان ؛ سیدصادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان به نقد عملکرد سیاسی برخی اصلاح‌طلبان پرداخته و گفته است که اصلاح‌طلبی یک فکر و منش است، نه حزب سیاسی که برخی آن را انحصاری خود بدانند.

وی در گفت‌وگو با سایت آفتاب ری گفته، کسانی که در این طیف جای دارند دیدگاه‌های مختلفی دارند. یکی معتقد به تعامل با نظام و حکومت است، یکی مخالف آن، یکی خود را در چارچوب نظام و اسلام تعریف می‌کند و یکی چیز دیگر.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب، اصلاحات مدنظر خود را همان حرکت دینی تعریف کرده و گفته است که اصلاح‌طلبی یعنی اصلاح جامعه تحت تعالیم اسلام و این همان مدینه فاضله‌ای است که همه بزرگان و انبیا به دنبال آن بودند.

خرازی افزوده است که اسلام و دین برای اصلاح جامعه و تعالی آن آمده است. تعریف ما از اصلاح‌طلبی این است. به همین خاطر معتقدیم باید در چارچوب نظام اسلامی و در تعامل با حکومت باشیم.

وی واکنش تند چهره‌های اصلاح‌طلب نسبت به تشکل ندا را احساسی و بدون فکر خوانده و گفته است که ندا تازه شکل است و خود را هنوز نشان نداده و به نظر می‌رسد این نظرها و یا مخالفت‌ها عجولانه باشد. باید کمی صبر کرد و بعد از مرور زمان، آن‌ وقت معلوم می‌شود که چه مقدار از این مخالفت‌ها احساسی و چقدر عاقلانه بوده است.

صادق خرازی هدف از راه‌اندازی ندای ایرانیان را ایجاد فرصتی برای جوانان دانسته و تصریح کرده است: هدف ما از راه‌اندازی ندا، متشکل کردن و فرصت دادن به جوان‌هاست که امیدواریم بتوانیم آن را محقق کنیم.

خرازی در پایان خاطرنشان کرده است که برخی می‌گویند اینکه اکثر شورای مرکزی ندا از فعالان رسانه‌ای اصلاح‌طلب‌اند به این خاطر است که فضای رسانه‌ای برای حضور در انتخابات دوازدهم آماده شود. به قول آمریکایی‌ها هیچ چیز غیرممکن نیست و همه چیز محتمل است، بنابراین احتمال دارد که من هم برای انتخابات ۹۶ بیایم.

منبع: صراط