تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۱:۱۱
کد مطلب : 76118
امام جمعه آبادان در گفت وگو با عصر آبادان:

رمز ماندگاری حادثه عظیم هشت سال دفاع مقدس ، تداوم در حرکت راهیان نور است

عصر آبادان: امام جمعه آبادان گفت: رمز تداوم ارزش ها در راهیان نور است.این حرکت ملی ظرفیت های مهمی دارد و باید از آن برای کمک به جامعه بهرد.

حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی امام جمعه آبادان در گفت و گو با خبرنگار عصر آبادان با اشاره به ۲۰ اسفند روز ملی راهیان نور گفت: یکی از بزرگترین افتخارات ملت ایران ۸ سال دفاع مقدس است ، دفاعی که در برابر تمام قدرت های نظامی و سیاسی دنیا اتفاق افتاده این معجزه عظیمی از حضور مؤمنانه اقشار مختلف کشورمان در ۸ سال دفاع مقدس بود ، که چهره زیبایی از نظام جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشته است.

وی افزود: در این دفاع چیزی که برجسته است پا فشاری روی ارزش ها در میدان دفاع مقدس بوده ، رزمندگان ما چیزی را که ماندگار کردند این است که مسئله ۸ سال دفاع مقدس مسئله ارزش هاست.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: این مهم باید استمرار داشته باشد و رمز تداوم این ارزش ها در راهیان نور است.این حرکت ملی ظرفیت های مهمی دارد و باید از آن برای کمک به جامعه بهرد.

امام جمعه آبادان یادآور شد: ما در سریال ها ، فیلم ها ، مستند ها ، کتاب داستان هایمان هزار هزار اثر ماندگار از ۸ سال دفاع مقدس داریم که می توانیم به صحنه بیاوریم.

این استاد حوزه ودانشگاه تصریح کرد: فیلمنامه نویس ها گاهی بر اساس تخیلاتش دنبال این هستند که قهرمان سازی کنند در حالی که ما بیش از ۲۵۰ هزار قهرمان شهید ، جانباز ، رزمنده و آزاده داریم.

وی گفت: حضور شهدا، پدرانشان ، مادرانشان ، فرزندانشان حماسه است ، لذا این مهم باید حفظ شود و ارزش های شان به نسل های آینده انقلاب انتقال یابد.