تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , مهر, ۱۳۹۴ | ۲۱:۲۰:۴۲
کد مطلب : 101873

رواج مانتوهای شیشه ای در خیابان های اهواز+عکس

بعد از ساپورت که از میهمانی‌ها و مجالس خصوصی به خیابان‌های شهر راه پیدا کرد این بار نوبت به مانتوهای مبتذلی رسیده است که مانتوی شیشه‌ای نامیده می‌شود مانتوهایی از جنس بی‌عفتی.

 بعد از ساپورت که از میهمانی‌ها و مجالس خصوصی به خیابان‌های شهر راه پیدا کرد این بار نوبت به مانتوهای مبتذلی رسیده است که مانتوی شیشه‌ای نامیده می‌شود مانتوهایی از جنس بی‌عفتی.
غربی‌ها برای ریشه کن کردن حجب و حیای بانوان ما کمر همت بسته‌اند ولی برخی مسئولین گویا این موضوع را جدی نگرفته‌اند بدون اغراق باید گفت یک از تیرهای سهمگین دشمن برای نفوذ فرهنگی همین مانتوهای بدن‌نما و شیشه‌ای است که متأسفانه این روزها در سطح شهر اهواز و سایر شهرهای خوزستان شاهد رواجش هستیم.
در حالی که سایت‌ها و تبلیغات ماهواره‌ای به گسترش استفاده از این نوع مانتوها دامن زده و این نوع جدید از پوشش بانوان را که هیچ سنخیتی بافرهنگ ایرانی – اسلامی  ندارد از طرق مختلف تبلیغ می‌ کنند اما مسئولین فرهنگی ما در کشور و استان با تسامح و تساهل از کنار این موضوع عبور می کنند و به قول معروف می گویند”ان شاالله گربه است”
“اگر بد بود که تو خیابان ها نمی‌فروختند” این استدلالی است که دختر ۱۸ ساله اهوازی به خبرنگار رهیاب می‌گوید فارغ از اینکه استدلال او پر از عیب و ایراد است اما این سؤال اساسی مطرح می‌شود که چرا اتحادیه صنف پوشاک  با جدیت تمام با تولیدی‌ها و واحدهایی که به عرضه این‌گونه لباس‌ها دست می‌زنند، برخورد نمی‌کند.
با اینکه مسئولین گفته‌اند”طرح ویژه نظارتی” برای برخورد با عرضه کنندگان این مانتوها در دست دارند ولی مثل روز روشن است که چون گذشته دست روی دست خواهند گذاشت تا ویترین‌ها در اشغال مانتوهای شیشه‌ای باقی بماند.
 واحدهای صنفی در پاساژها و خیابان‌های اهواز به راحتی مانتوهای بدن نما و شیشه‌ای را عرضه می‌کنند و هیچ کس از گل بالاتر به آنها نمی‌گوید اتحادیه پوشاک که خواب است ولی به راستی آیا  اماکن نیروی انتظامی وظیه ای در این خصوص ندارد؟
مگر نه اینکه کنترل و نظارت اماکن عمومی واحدهای صنفی و شرکت‌های خصوصی در راستای ایجاد نظم و امنیت جامعه و همچنین پیشگیری از جرائم و تخلفات صنفی، برعهده نیروی انتظامی گذاشته شده است.
با اینکه سردار خلیل هلالی رییس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا به تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان مانتوهای نامتعارف و شیشه‌ای هشدار داده است ولی ظاهراً هشدار وی فقط مال تهران است چرا که در اهواز و سایر شهرستان‌های خوزستان اقدامی در این رابطه تا امروز صورت نگرفته است.
امید است با عزم جدی پلیس و حمایت قوه قضائیه و همکاری دیگر نهادها و دستگاه‌های متولی موضوع برخورد با عرضه‌کنندگان مانتوهای شیشه‌ای به طور جدی دنبال شود و الا صدمات فرهنگی جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.
رهیاب