تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۱:۵۷:۱۳
کد مطلب : 88037

روایت خبرنگار آمریکایی از لانه جاسوسی +تصاویر

یک خبرنگار آمریکایی در گزارشی از تهران به مبدل شدن سفارت سابق آمریکا به نماد ضد امپریالیستی و صهیونیستی اشاره کرد.

یک خبرنگار آمریکایی در گزارشی از تهران به مبدل شدن سفارت سابق آمریکا به نماد ضد امپریالیستی و صهیونیستی اشاره کرد.

«کلاوس تیمان» خبرنگار نشریه آمریکایی «وایس»  در گزارشی ضمن اشاره به سفر خود به تهران نوشت: تهران، پایتخت ایران شهری زیبا است اما یک موردی که بسیار نظر مرا جلب کرد درباره سفارتخانه سابق آمریکا است که هم اینک مبدل به موزه‌ نمایش تنفر ایران از آمریکا و اسرائیل و پر از تبلیغات اینچنینی شده  است.

خبرنگار آمریکایی در ادامه این گزارش از دیدار خود از سفارتخانه سابق آمریکا در تهران نوشت: در تالار ورودی  تمثالی از ابرهای قارچی شکل ناشی از انفجار هسته‌ای که در کنارش  بمب‌های آمریکا و اسرائیل قرار دارند و همچنین بخش کوچکی از توان هسته‌ای ایران نشان داده شده است.

این خبرنگار آمریکایی در ادامه نوشت: از دیگر موارد بسیار تعجب‌آور مشاهده سر ۵ سرباز بر روی چوبی کوچک بود که البته درکش برای من سنگین بود.

کلاوس تیمان در ادامه نوشت: و اما در بخشی دیگر شاهد مجسمه آزادی با ستاره‌ها و خطوط راه راه در حال سوختن بودم که در کنارش یک اسرائیلی با بینی بزرگی مشاهده می شدند و البته یک هواپیمای در حال سقوط به سمت ۲ آسمان خراش نیز وجود داشتند. در این تصویر عقاب آمریکا، چشم ایزدی و… وجود داشتند و البته تصاویر تبلیغاتی دیگری که در طبقات پخش بودند.

این خبرنگار آمریکایی در خاتمه این گزارش ضمن اشاره ضمنی به ناراحتی از مشاهده تصاویر ضد آمریکایی، اسرائیلی بر دیوارهای سفارتخانه سابق آمریکا در تهران نوشت: در مجموع من پیام‌های عجیب و غریبی را شاهد بودم  و هنگام ترک این بنای ضد امپریالیستی متاسفانه متوجه کنه مطلب نشدم. من به کسانی که قصد دارند از تهران دیدار کنند توصیه می‌کنم تا بازدیدی نیز از سفارتخانه سابق آمریکا در این شهر کرده  و به من اطلاع دهند که چه کسی بر روی دیوارهای سفارتخانه آمریکا در تهران تصاویر بزرگ ضد امپریالیستی، صهیونیستی کشیده است.

منبع: فارس