تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۵:۱۳:۲۷
کد مطلب : 88270

روایت زندگی مسئول اطلاعات عملیات قرارگاه‌​های قدس از تلویزیون

«نیمه پنهان ماه» این هفته شبکه افق به زندگی شهید احمد سوداگر، بنیانگذار و رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس می‌پردازد.

در ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ خبر شهادت سردار احمد سوداگر، همرزمان و کسانی که با او آشنا بودند را در بهت و اندوه فرو برد، نه از رفتنش که او مصداقی از شهید زنده بود؛ چراکه او بیش از ۱۲ بار در دوران دفاع مقدس تا مرز شهادت گام نهاده بود و تنش با ۸۲ درصد جانبازی از دوران سترگ دفاع مقدس جراحات عمیقی داشت، ولی با توان و انرژی بی‌پایان گویی برای ده‌ها سال ایده و برنامه دارد.

سردار سرلشکر شهید دکتر حاج احمد سوداگر از فرماندهان و طراحان عملیات برجسته دوران دفاع مقدس و پایه​‌گذار بسیاری از مراکز علمی، فرهنگی و پژوهشی پس از این دوران است، مسئولیت اطلاعات عملیات قرارگاه‌​های قدس، کربلا، نجف و فرماندهی لشکرهای ۷ ولی‌عصر (عج)، ۲۵ کربلا و ۲۷ محمد رسول‌الله(ص)، معاون اطلاعات عملیات سپاه پاسداران، تاسیس دانشکده اطلاعات و امنیت سپاه و پایه‌گذاری کاروان‌های راهیان نور تنها بخشی از مسئولیت‌​های اوست.

در برنامه این هفته «نیمه پنهان ماه» خدیجه صندوق ساززاده همسر شهید حاج احمد سوداگر، به مرور خاطراتی از زندگی این شهید انقلاب اسلامی می‌پردازد.

این قمست از برنامه «نیمه پنهان ماه» به تهیه کنندگی امیر بنان و کارگردانی یاسر انتظامی ساعت ۱۷ چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت از شبکه «افق» پخش می‌شود و علاقمندان می‌توانند تکرار این برنامه را‌‌ همان شب ساعت ۲۲ و روز بعد ساعت ۸ و ۱۲ نظاره گر باشند.

منبع: تسنیم