تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۵:۳۲:۲۰
کد مطلب : 95865

روایت مشاور معاون فرهنگی ارشاد از عملیات کربلای۴+عکس‌های منتشرنشده

همایون امیرزاده از غواصان حاضر در عملیات کربلای ۴، از مظلومیت شهدای غواص گفت و ابراز امیدواری کرد تعداد زیادی از این شهدا که شناسایی نشده‌اند در کاروانی که امروز تشییع می‌شوند حضور داشته باشند.

خبرگزاری فارس: روایت مشاور معاون فرهنگی ارشاد از عملیات کربلای۴+عکس‌های منتشرنشده

همایون امیرزاده مشاور معاون فرهنگی وزیر ارشاد که از غواصان حاضر در عملیات کربلای ۴ به شمار می‌رود در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، اظهار داشت: استان هرمزگان خصوصا غواص‌های این استان جزء مظلوم‌ترین شهدای کشور محسوب می‌شوند و پیرامون آنها تا کنون اطلاع‌رسانی کافی صورت نگرفته است.

وی گفت:‌ استان هرمزگان گردان غواص خط‌شکنی به نام ۴۲۲ یازهرا داشت که این جمعی لشگر ۴۱ ثارالله بود و فرماندهی آن را حاج قاسم سلیمانی بر عهده داشت. در عملیات کربلا ۴، دو گروهان از گردان ۴۲۲ به نام گروهان‌های سلمان فارسی و الحجت وارد عملیات شدند و دو گروهان دیگر به نام‌های القائم و المهدی به علت لو رفتن عملیات و صلاحدید فرماندهان ماموریت را لغو کردند.

وی افزود: در مجموع قریب به ۴۵ نفر از نیروهای این دو گروهان در آن شب به شهادت رسیدند که یکی از گروهان‌ها ترکیبی متشکل از طلاب حوزه علمیه بندرعباس داشت که در این عملیات شهید مجید نعیمی‌پور مسئول حوزه علمیه استان به درجه رفیع شهادت نائل شد.


همایون امیرزاده مشاور معاون فرهنگی وزارت ارشاد

به گفته مشاور معاون فرهنگی غلامشاه ذاکری فرمانده وقت سپاه جزیره قشم و معاون هماهنگ‌کننده گردان نیز به شهادت رسید. تعداد دیگر از این گردان خط‌شکن جزو مفقودین آن عملیات هستند که امیدواریم در این کاروان شاهد شناسایی آنان باشیم.

امیرزاده افزود:‌ به جزء گردان ۴۲۲ بچه‌های مظلوم هرمزگان در آن شب در قالب واحد اطلاعات تخریب و یگان دریایی حضور فعال در این عملیات کربلا ۴ داشتند. شهید حسن دانشمند جمعی واحد اطلاعات لشگر ۴۱ ثارالله و شهیدان هادی رضوانی، ابراهیم دبیری، علی اکرامی و ابراهیم تنیده از جمله غواصان هرمزگانی بودند که در جزیره ام‌الرصاص به شهادت رسیدند.

همچنین در این عملیات محمد قاعدی مسئول مخابرات گردان، امیدعلی گنجی‌پور یکی دیگر از بچه‌های بیسیم‌چی گردانی به شهادت رسیدند.

وی افزود: تقریبا ۸۰ درصد از بچه‌های غواص و گروه‌های‌ آبی – خاکی گردان ۴۲۲ در کربلا ۴ یا شهید، یا مفقود و یا مجروح شدند. مظلومیت شهدای غواص هرمزگان همین بس که تا کنون در محافل رسانه‌ای کمتر از آنها یاد شده است ورود این کاروان جلیل‌القدر فرصتی که تا علاوه بر رشادت و مظلومیت‌های همه فرزندان این سرزمین از مظلومیت این شهدا نیز یادی دوباره به میان بیاید.