تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۲۰:۰۳:۰۰
کد مطلب : 100969

روحانی و قالیباف در مترو +عکس

نیمه شمالی خط ۳ مترو پایتخت روز سه شنبه در آیینی با حضور رییس جمهوری، شهردار تهران و جمعی از مسئولان شهری به بهره برداری رسید.

ب به نقل از فرارو، درآیین بهره برداری از این بخش از خط سه مترو پورمحمدی وزیردادگستری ،نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، هاشمی استاندار تهران،فرماندار و جمعی از مسوولان مترو و نیز اعضای شورای اسلامی شهر تهران در کنار روحانی و قالیباف حضور داشتند. این مسیر از خط ۳ مترو شامل ایستگاه های قائم (عج)، نوبنیاد، شهید زین الدین و شهید بهشتی به طول ۱۸ کیلومتر است.
پروژه ۱۸کیلومتری بخش شمالی خط ۳ متروی تهران از نظر حجم عملیات فنی، اجرایی و مالی بزرگ ترین پروژه سال مدیریت مترو شهری است. با اتصال نیمه شمالی این خط به بخش جنوبی درحال بهره برداری آن، طولانی ترین خط مترو خاورمیانه به طول ۳۷کیلومتر، ظرفیت جابه جایی مسافر در ناوگان متروی تهران را یک میلیون نفر افزایش خواهد داد.

خط ۳ مترو تهران ۲۶ ایستگاه دارد که تاکنون ۱۶ ایستگاه آن به بهره برداری رسیده است. تست گرم این مسیر نیز شنبه هفته جاری با حضور مدیرعامل شرکت مترو تهران و خبرنگاران انجام شد. عکس های سایت ریاست جمهوری از این مراسم را در زیر می بینید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ن