تاریخ انتشار خبر: ۶ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۸:۳۷
کد مطلب : 75132
جدیدترین اظهارات حجت الاسلام رسایی پیرامون توقیف هفته نامه «نه دی»؛

روزنامه اعتماد می‌گوید امام حسین دیگر اسطوره نیست، اتفاقی نمی‌افتد، اما «نه دی» به دلیل شائبه توهین به امام توقیف می‌شود

مدیرمسئول هفته‌نامه ۹ دی با انتقاد از عملکر وزارت ارشاد، از پیگیری استیضاح علی جنتی پس از پایان بررسی بودجه در پارلمان خبر داد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و مدیر مسئول هفته‌نامه ۹ دی درباره پیگیری‌ها خود بعد از توقیف این هفته‌نامه، اظهار داشت: علیرغم پیگیری‌هایی که داشته‌ایم تا امروز وزارت ارشاد پرونده ۹ دی را به دادگاه ارسال نکرده و حتی نامه توقیف را هم تحویل ما نداده است؛ ظاهراً این وزارتخانه قصد طولانی کردن مسیر توقیف ۹ دی را دارد.
وی افزود: توقیف ۹ دی درحالی با انگیزه سیاسی بستن دهان منتقدان و به بهانه‌هایی مثل «شائبه» توهین به رهبر کبیر انقلاب توسط ارشاد صورت گرفته که در همین روزها می‌بینیم در یکی از روزنامه‌ها توهینی نسبت به امام حسین (ع) نوشته شده است.
نایب رئیس اول کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بر همین اساس تصریح کرد: آیا این متن توهین‌آمیز در روزنامه اعتماد با متنی که در ۹ دی درباره پذیرش قطعنامه ۹ دی به چاپ رسیده، قابل مقایسه است. اینکه گفته شود برخی چهره‌های سیاسی و مسئولان آن روز فضا را به گونه‌ای فراهم ساختند که امام راحل مجبور به سرکشیدن جام زهر شدند شائبه توهین به امام راحل را دارد ولی اینکه گفته شود امام‌حسین (ع) دیگر اسطوره نیست توهین نیست.
رسایی همچنین یادآور شد: با اینکه همه به یاد دارند وقتی در یکی از برنامه‌های تلویزیونی، مصاحبه‌ای با شهروندی منتشر شد که ادعا کرده بود فاطمه‌زهرا الگوی ۱۴۰۰ سال قبل بوده و الگوی زنان امروز نیست، حضرت امام‌خمینی (ره) حکم سنگینی برای آن فرد و عوامل انتشار آن مصاحبه صادر کردند.
وی در پاسخ به این سؤال که چرا این بار نمایندگان مجلس مانند دفعات قبل نسبت به توقیف ۹ دی واکنشی نشان نداده و تذکر هم ندادند؟ توضیح داد: بسیاری از همکاران معتقدند که مشکل ارشاد با تذکر حل نمی‌شود و منتظرند تا بعد از تصویب بودجه به سمت استیضاح وزیر ارشاد پیش بروند.