تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۸:۱۵:۲۱
کد مطلب : 116723
امام جمعه آبادان:

روز قدس روز دشمن شناسی و تکلیف شناسی است

امام جمعه آبادان از روز قدس به عنوان روز دشمن شناسی، تهدید شناسی و تکلیف شناسی نام برد.

ابراهیمی پور امام جمعه آبادان

به گزارش عصر آبادان:حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در محل مصلی نماز جمعه آبادان گفت: مردم با شرکت خود در راهپیمایی روز قدس آنهم در هوای گرم و طاقت فرسای بالای ۵۰ درجه و با زبان روزه نشان دادند که مفهوم کلام امام راحل را به خوبی درک کردند و شاگردان مکتب مقام عظمای ولایت هستند.

وی با بیان اینکه حرکت امروز شما یک حرکتی عبادیست که خداوند به آن پاداش می دهد، افزود: راهپیمایی در واقع نوعی برائت از مشرکان است که دشمنان را عصبانی می کند، کشتار حجاج ما در عربستان نیز به خاطر همین برائت ها اتفاق افتاد.

امام جمعه آبادان اظهار کرد: این راهپیمایی ها اگر چه دشمنان را عصبانی می کند اما به مسلمانان روحیه و امید می دهد، حضور حداکثری مردم در راهپیمایی روز قدس دشمن را وادار به انواع و اقسام توطئه ها علیه نظام های اسلامی کرده است.

وی با مهم خواندن موضوع قدس، شرکت در راهپیمایی روز قدس را ادای تکلیف الهی خواند و تصریح کرد: اینکه امام راحل آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامیدند بدان جهت بود که فرد در این ایام با روزه گرفتن و به پا داشتن فرائض دینی خاص این ایام که سبب جلای روح می شود ، تهدیدات دشمنان را می بیند و علیه آن قیام می کند و شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر آل سعود و مرگ بر صهیونیست سر می دهد.

امام جمعه آبادان از رژیم قاصب صهیونیستی به عنوان حیوانی ددمنش یاد کرد که قبله نسخت مسلمانان را تصاحب کرده است و همه مسلمانان وظیفه دارند تا در بازپس گیری آن بکوشند.

ابراهیمی پور از روز قدس به عنوان روز دشمن شناسی، تهدید شناسی و تکلیف شناسی نام برد و گفت: حضور در جبهه های سوریه و عراق در دفاع از حرمین و حتی شرکت در راهپیمایی روز قدس همگی نوعی جهاد است، کسانی که در راه دفاع از حرم به شهادت رسیدند تربیت شده همین مکتب هستند و در چنین راهپیمایی های نیز حضور داشته اند.

مردم به برکت ماه رمضان قدس را نیز شناختند

وی افزود: مردم به برکت ماه رمضان قدس را نیز شناختند، رژیم جعلی هدفش مخدوش کردن چهره اسلام و وارد کردن نیزه مسموم خود به حلقوم مسلمانان است، تعرض به مقدسات، جنگ، خونریزی و اختلاف ایجاد شده در میان مسلمانان توسط این نظام جعلی ایجاد شده است.

ابراهیمی پور اضافه کرد: دشمنان نظام اسلامی امروزه نه تنها  تمامی امور معنوی و مادی که تفکر اسلامی به ویژه نوجوانان و جوانان ما را نشانه گرفته است و سعی دارد تا به طروق مختلف به اسلام ضربه بزند و حتی با ارسال پیامهایی از طریق شبکه های مجازی سعی در دور کردن جوانان از اسلام دارند که بایستی جوانان و نوجوانان ما هوشیار باشند.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: امام راحل خطر را به خوبی تشخیص داد و به خوبی این روز را روز قدس نامیدند، به رغم مخالفت های ظاهری سران ترکیه اما امروز آنان از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرف می زنند و این جای بسی تاسف دارد.

وی یادآور شد: عزت ما این است که در مقابل رژیم صهیونیستی قرار بگیریم و زمینه اضمحلال آن را سبب شویم، امروز قدردان حضور حماسی و پرشورمردم اعم از زن و مردم، کوچک و بزرگ در راهپیمایی روز قدس هستیم.

سالروز حمله آمریکا به هواپیمایی ایرباس

امام جمعه آبادان با اشاره به ۱۲ تیرماه سالروز حمله ددمنشانه آمریکا به هواپیمایی ایرباس که سبب کشته شدن دهها نفر از مردم عادی کشورمان شد ، گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری یکی از امور مهم و قابل پرداخت «افشای حقوق بشر آمریکایی» است، باید کوشید تا دشمن را بشناسیم و فریب چهره بزک شده آن را نخوریم، برخی از جوانان اطلاعاتشان در خصوص انقلاب و رخدادهای مربوط به آن کم است و ممکن است تا فریب چهره بزک شده دشمنان را بخوریند، پس وظیفه داریم تا در جهت آگاه سازی و معرفی چهره واقعی دشمنان به جوانان و نوجوانان بکوشیم.

ابراهیمی پور با بیان اینکه مسئله هسته ای، حقوق بشر و حمایت از حزب الله و غیره از جمله بهانه های آنان برای فریب هستند، کارهایی که توسط آمریکا و با همراهی یهودی ها و آل سعود در حال انجام است همگی در خلاف جهت ادعاهایشان است همچون اسلامی را که تحت عنوان داعش برای خدشه دار کردن چهره اسلام ایجاد کردند.

وی افزود: نماز جمعه و مردم برای آمریکا خطر دارد، آنان با این نمازها و اجتماعات مخالفند.

دیدار مقام معظم رهبری با قضات

امام جمعه آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با قضات و شرح جنایات ایجاد شده بر اساس تحریمها، عنوان کرد: دشمنان نمی خواهند که ملت ایران اسلامی بر روی پای خود بایستد.در تمامی جنایاتی که بر ملت ما وارد شد اعم از جنگ تحمیلی و غیره، آمریکا در پس پرده آن قرار داشت.

ابراهیمی پور، وجود ۱۷ هزار شهید کشورمان که توسط منافقان و تروریست به شهادت رسیدند را یادآور شد و تصریح کرد: آمریکا اگر چه از حقوق بشر دم می زند اما برای بشریت هیچ ارزشی قائل نیست، حکام بی دین و کودک کش عربستان را ببینید که چه بر سر کودکان یمن آورده اند.

وی با اشاره بر تاکیدات مقام معظم رهبری بر افشای حقوق بشر آمریکا و لزوم هوشیاری جوانان و نوجوانان بر آمادگی آنان برای مبارزه یادآور شد: در زمان حاضر ما بقای انقلاب، امنیت کشورمان و پیشرفت آن را مرهون رشادتها و ایثارگیها و جان فشانی های مدافعان حرم و صبر و استقامت خانواده های آنان هستیم.

امام جمعه آبادان با بیان اینکه مقام معظم رهبری قوه قضائیه ۱۰۰در صد انقلابی را خواستار شدند، گفت: این بدان معنا نیست که به خیابانها برویم و هرکس خلافی کرد به صورت آن سیلی بزنیم، بلکه باید با آن به نوعی دیگر برخورد کرد، هر کجا از ارزشها زدیم و انقلابی عمل نکردیم آنجا عقب افتادیم، هر جا حق را جویدیم و حرف را خوردیم، عقب افتادیم چه در سطح جهانی و چه داخلی، بایستی در تمامی سطوح چه در سیاست خارجی و چه داخلی و حتی آب و برق و سایر موارد انقلابی باشیم و انقلابی عمل کنیم.

ابراهیمی پور افزود: پس از گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی صحنه هایی را می بینیم که مایه بسی تاسف است، بنده ضمن قدردانی از مسئولان شهری که چند روز پیش جلسه ای را با حضور مسئولان استانی در خصوص رسیدگی به موضوع آب برگزار کردند، اما نسبت به ارتباطات ضعیف مسئولان استانی بسیار گله مندم و از این به بعد حرفهای زیادی دارم که با این آقایان بزنم.

وی در پایان خطاب به مسئولان استانی از آنان خواست تا به طور اساسی و ریشه ای در جهت رفع مشکلات به ویژه در شهرهای دور از مرکز و به خصوص روستاها عمل کنند.

منبع: مهر