تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۱:۱۲:۱۱
کد مطلب : 95368
لیگ جهانی والیبال 2015؛

روسها باز هم مقهور قدرت ایران شدند/ غول خفته بیدار شد +جدول

تیم ملی والیبال ایران که نخستین دیدار خود برابر تیم قدرتمند روسیه را با پیروزی به پایان برده بود، در دومین دیدار هم برابر قهرمان المپیک به پیروزی رسید تا موقعیت خود را در جدول رده‌بندی بهبود ببخشد.

روسها باز هم مقهور قدرت ایران شدند/ غول خفته بیدار شد +جدولعصر آبادان، تیم‌های ملی والیبال روسیه و ایران از ساعت ۱۹:۴۰ امروز یکشنبه در چارچوب دیدارهای هفته پنجم لیگ جهانی دیدار دوم خود را در شهر کازان آغاز کردند که در پایان شاگردان اسلوبودان کواچ موفق شدند با نتیجه ۳ بر صفر حریف خود را شکست دهند و با کسب ۶ امتیاز با ارزش این کشور را ترک کنند.

روس ها که پیش از این از مجموع پنج بازی نخست خود تنها یک امتیاز گرفته بودند، انگیزه زیادی داشتند تا در خانه خود ایران را شکست دهند. در مقابل تیم ملی والیبال ایران با روحیه بالا کار را آغاز کرد تا به دومین پیروزی مقابل روسیه دست پیدا کند.در نهایت تیم ملی والیبال ایران موفق شد روسیه را با نتیجه ۳ بر صفر و امتیازهای ۲۵-۲۰، ۲۵-۱۸ و ۲۵-۲۱ شکست دهد.


تیم ملی والیبال ایران با پیراهن قرمز و بازیکنانی چون سعید معروف، محمد موسوی، شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، مجتبی میرزاجانپور و مهدی مرندی بازی را آغاز کرد.روسیه هم در شروع این دیدار بیریکوف، ولویچ، سیولژز،آشچف، کولودینسکی، میخایلوف و وربو با پیراهن های سورمه ای به میدان رفت.

ست نخست: ۲۵- ۲۰ ایران

تیم ملی والیبال ایران از همان ابتدا کار را مقتدرانه آغاز کرد. میلاد عبادی پور با یک سرویس تماشایی از همان ابتدا دریفات کننده های حریف را غافلگیر کرد. سعید معروف که شناخت خیلی خوبی از مدافعان روی تور روسیه داشت، دور از دست آن ها پاس های جفت و جوری را به میرزاجانپور می رساند. در مقابل ماکسیم میخایلوف بهترین بازیکن روس ها بود که با نمایش خوب در اسپک با رقه هایی از امید را برای این تیم زنده نگه می داشت. دفاع روی تور عالی از موسوی و غلامی اجازه نمی داد تا توپ در زمین ایران بنشیند. تیم ملی والیبال ایران به راحتی نخست بازی را ۲۵ بر ۲۰ به سود خود تمام کرد.

ست دوم ۲۵-۱۸ ایران

تیم ملی والیبال روسیه روحیه خود را در آغاز ست دوم باخته بود. آن‌ها بسیار پراشتباه کار می‌کردند. در مقابل شهرام محمودی که به خوبی با پاس‌های سرعتی معروف تغذیه می‌شد از پشت خط برای ایران امتیاز می‌گرفت. حتی تعویض پاسور روسیه هم جواب نداد و بوتکو نتوانست مهاجمانش را به خوبی تغذیه کند. روسیه به تک حمله‌های آشچو و میخایلوف دلخوش کرده بود اما توپگیری عالی از مهدی مرندی ایران را در توپ‌های برگشتی موفق می‌کرد. مجتبی میرزاجانپور بدون تردید ستاره این دیدار بود که بارها با حملات قدرتی خود قلب دفاعی روسیه را می‌شکافت.

سید محمد موسوی هم در کنار عادل غلامی سد دفاعی مستحکمی برای ایران ساخته بود که بارها اسپکرهای حریف را ناکام می‌گذاشت. ایران ست دوم بازی را هم به راحتی با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ برد.

ست سوم ۲۵- ۲۱ ایران

در ست سوم روسیه چیزی برای از دست دادن نداشت. آن ها دست به آب و آتش می زدند تا یک شکست سنگین را در خانه نپذیرند. روسیه می دانست اگر در خانه امتیاز نگیرد دیگر تقریبا برای صعود به دور بعد ناامید خواهد شد.

ورانکوف سرمربی روسیه دست به تعویض زد و اسمولیار و کولودینوسکی را بار دیگر به بازی فرستاد. تغییر تاکتیک هجومی روسیه در این ست جواب داد تا آن‌ها بازی به مراتب بهتری را ارائه دهند. دو تیم تا امتیاز ۱۰ پایاپای پیش رفتند. کواچ سعی می کرد تا با گرفتن وقت استراحت مانع پیشروی روسیه شود در مقابل ملی پوشان ایران همچنان روی حملات میرزاجانپور و محمودی امتیاز می گرفتند.

کوچ دست به تعویض زد و حسن صنوبر را به میدان فرستاد. تیم ملی والیبال ایران آرایش متفاوتی در حمله گرفت. نمایش خوب تیم ملی در حمله از منطقه دو و چهار دفاع روی تور حریف را گیج کرده بود. تیم ملی والیبال ایران این ست را هم به پیروزی پشت سر گذاشت و سه امتیاز ارزشمند از روسیه گرفت.

در نهایت تیم ملی والیبال ایران موفق شد تا روسیه را برای دومین بار شکست دهد. ملی پوشان ایران در ششمین بازی خود از لیگ جهانی ۲۰۱۵ با نتیجه سه بر صفر و با امتیازهای ۲۵-۲۰ ، ۲۵-۱۸ و ۲۵-۲۱ روسیه را شکست دادند. تیم ملی والیبال ایران باید در ادامه این رقابت‌ها روز ۲۹ خرداد از ساعت ۲۱ در تهران به مصاف آمریکا برود.

تیم ملی والیبال ایران با این پیروزی ۷ امتیازی شد تا برای بازیهای برگشت که در تهران برگزار می شود از شانس بالایی برای رسیدن به رده های بهتر برخوردار باشد.

جدول رده بندی گروه B

تیم امتیاز مسابقات جزئیات نتایج ست پوئن
بازی برد باخت ۳
۰
۳
۱
۳
۲
۲
۳
۱
۳
۰
۳
برده باخته معدل برده باخته معدل
۱ آمریکا ۱۷ ۶ ۶ ۰ ۱ ۴ ۱ ۰ ۰ ۰ ۱۸ ۶ ۳٫۰۰۰ ۵۷۵ ۴۹۵ ۱٫۱۶۲
۲ لهستان ۱۱ ۶ ۴ ۲ ۱ ۱ ۲ ۱ ۱ ۰ ۱۵ ۱۱ ۱٫۳۶۴ ۵۷۸ ۵۴۹ ۱٫۰۵۳
۳ ایران ۷ ۶ ۲ ۴ ۱ ۱ ۰ ۱ ۳ ۰ ۱۱ ۱۳ ۰٫۸۴۶ ۵۲۲ ۵۴۲ ۰٫۹۶۳
۴ روسیه ۱ ۶ ۰ ۶ ۰ ۰ ۰ ۱ ۲ ۳ ۴ ۱۸ ۰٫۲۲۲ ۴۴۵ ۵۳۴ ۰٫۸۳۳

منبع: مشرق