تاریخ انتشار خبر: ۸ , اسفند, ۱۳۹۴ | ۱۷:۳۰:۲۱
کد مطلب : 110801

روسیه به ایران بالگردهای Ansat می فروشد+عکس

مدیرکل شرکت بالگرد سازی قازان روسیه برای تحویل بالگردهای چند منظوره آنسات به عنوان آمبولانس هوایی به ایران اعلام امادگی کرد.

دفتر مطبوعاتی شرکت بالگرد سازی قازان امروز (شنبه) اعلام کرد: «وادیم لیگا» مدیرکل شرکت بالگردسازی قازان در دیدار با هیاتی از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ایران، بر آمادگی برای تحویل بالگردهای چندمنظوره به این کشور تاکید کرد.

مدیر کل شرکت بالگردسازی قازان گفت: ایران دارای تجربه عملیاتی گسترده ای در زمینه استفاده از مجموعه متنوعی از وسایل حمل و نقل هوایی است. برای تحویل بالگردهای آنسات با کاربری های مختلف به ایران آمادگی داریم تا ناوگان بالگردهای تنوع یابد.

در گزارش دفتر مطبوعاتی شرکت بالگرد سازی قازان خاطرنشان شده است: هیات اعزامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از بخش های مختلف کارخانه تولید بالگرد انسات در مجموعه بالگرد سازی قازان، بازدید کرد.

روسیه به ایران بالگردهای سری Ansat می فروشد+عکس

اعضای هیات ایرانی در این بازدید، برای خرید بالگرد انسات به منظور استفاده به عنوان آمبولانس هوایی ابراز علاقمندی و آمادگی کرد.

بنا به این گزارش، شرکت بالگرد سازی قازان تا کنون سه فروند بالگرد از نوع «ام.آی-۱۷ بی.۵» برای شرکت در ماموریت های امدادرسانی و جستجو به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تحویل داده است.

بر اساس این گزارش وزارت نیرو نیز دو فروند از این بالگرد از نوع ترابری را از شرکت بالگرد سازی قازان خریداری کرده است.

منبع: ایرنا