تاریخ انتشار خبر: ۲ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۰:۳۸
کد مطلب : 115469

روسیه فرمانده جیش النصره را کشت

فرمانده کل «جیش النصره» که مسئولیت امدادرسانی و تجهیز تسلیحاتی جبهه النصره را بر عهده داشت، در حمله هوایی روسیه در استان حلب از پای درآمد.

فرمانده کل «جیش النصره» که مسئولیت امدادرسانی و تجهیز تسلیحاتی جبهه النصره را بر عهده داشت، در حمله هوایی روسیه در استان حلب از پای درآمد.

به گزارش فارس، جنگنده‌های روس همچنان به بمباران مناطق تحت اشغال عناصر تروریستی در استان حلب سوریه ادامه می دهند.

منابع خبری وابسته به معارضان سوری شامگاه سه شنبه اعلام کردند که یکی از سرکرده های برجسته گروه تروریستی «جبهه النصره» در حلب مورد حمله هوایی قرار گرفته است.

وبگاه خبری «آرا» نیز گزارش داد که در جریان حملات هوایی، «أبو عبد الله جبل» فرمانده کل جیش النصره که وابسته به جبهه النصره است از پای درآمده است.

این وبگاه گزارش داد که وی همچنین مسئولیت امدادرسانی و تجهیز تسلیحاتی جبهه النصره را بر عهده داشته است.

در همین راستا، شامگاه یکشنبه گذشته نیز یک خودروی بمب گذاری شده در جلوی هتل «الکارلتون» در شهر «ادلب» که مرکز اصلی عناصر «جیش الفتح» است، منفجر و شماری از عناصر این ائتلاف تروریستی کشته شدند.

برخی از منابع وابسته به معارضان گزارش دادند که در این هتل سرکرده‌های جیش الفتح نشستی را در این هتل برگزار و در آن مسائل امنیتی ادلب را بررسی کرده بودند.

«أبو أحمد الأنصاری» که یکی از سرکرده های «احرار الشام» است گفته بود که دولت سوریه عملیاتهای ترور را در استان ادلب انجام می دههد و برخی از عناصر برجسته جیش الفتح نیز که به دمشق همکاری دارند مسئول این ترورها هستند.