تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۳:۵۲:۰۴
کد مطلب : 23162
نماینده آبادان در گفت وگو با عصر آبادان:

روند جذب و تبدیل نیرو در سازمان منطقه آزاد اروند مورد تایید ما نیست/سیاست واگذاری نیروگاهها تاکنون شکست خورده و غلط بوده است/ نباید به پرسنل و نیروگاه آبادان ضربه ای وارد شود

دکتر سعدون زاده گفت: متاسفانه رویکردی که دنبال می کردیم با چالش های متنوع و مدیریت های غیرهمگرا روبرو شد و صریحاً اعلام می کنم روند این مهم از بدو تاسیس سازمان تا کنون مورد تایید ما نبوده است واین عدم تحقق دلایل مختلفی داشت ار جمله اینکه نیروهای غیر بومی در منطقه جانب قدرت را در دست داشتند و همچنین نیروهای بازنشسته زیادی وارد سازمان شدند.

به گزارش عصر آبادان ؛ دکتر جواد سعدون زاده نماینده مردم آبادان درمجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار عصر آبادان با اشاره به روند تبدیل وضعیت نیروهای سازمان اروند اظهار داشت: با توجه به حضور شرکت ها و فعال شدن تجارت و ظرفیت های گردشگری که این سازمان می تواند در منطقه به وجود بیاورد تلاش زیادی کردیم تا افراد بومی و بخصوص جوانان عزیز آبادانی به کارگیری شوند وشغل و زندگی مناسبی را تجربه کنند. قبلاً از طریق مدیرعامل سازمان اروند پیگیر تبدیل وضعیت نیروهای این سازمان بودم تا جوانان و کارکنان بومی خوب آبادان شرایط بهتری را برای اشتغال داشته باشند.

80838181-4954079

وی گفت: متاسفانه رویکردی که دنبال می کردیم با چالش های متنوع و مدیریت های غیرهمگرا  روبرو شد و صریحاً اعلام می کنم روند این مهم از بدو تاسیس سازمان تا کنون مورد تایید ما نبوده است واین عدم تحقق دلایل مختلفی داشت ار جمله اینکه نیروهای غیر بومی در منطقه جانب قدرت را در دست داشتند و همچنین نیروهای بازنشسته زیادی وارد سازمان شدند.

سعدون زاده افزود: اخیراً من نیز پیگیری کردم تا تعدادی از نیروها جذب سازمان بشوند. مدیرعامل گفتند در هیئت مدیره این موضوع مطرح شد و به دلیل تراکم نیروهای سازمانی، تبدیل وضعیت این عزیزان ممکن نیست و مجبورند حدود دویست تا سیصد نفر را از بدنه سازمان جدا کنند تا وضیت متعادل و همگنی بر سازمان حاکم شود. البته تقاضای ما و همشهریان عزیز این است که سازمان با حسابگری دقیق ، این نیروها را همچنان بتواند حفظ کند و حتی تبدیل وضعیت کند تا با با ضمانت شغلی آنها ، زندگی قابل قبولی داشته باشند.

وی همچنین در پاسخ به  سوال عصر آبادان درخصوص واگذاری نیروگاه آبادان گفت:  قبل از ورود به تعطیلات اعتراض خودمان را مطرح کردیم  اما آنچه در حال انجام است اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ است منتها چون نیروگاهها در گذشته به اهل خودش یعنی متخصصین واگذار نمی شد اتفاقات خوبی رخ نداد و همین  تجارب نشان می دهد این یک سیاست شکست خورده وغلطی بوده است.

نماینده مردم آبادان خاطر نشان کرد: لذا ما از وزارت نیرو خواستیم از تصمیمی که در مورد نیروگاه آبادان گرفته اند دست بکشند . رئیس کمیسیون اصل ۴۴ نیز پیش تر  به وزیر نیرو موضوع را گفته اند و از آنها خواست تا بررسی عمیق کارشناسی و ایجاد تمهیدات لازم  ورفع نگرانی نمایندگان و مردم و افراد شاغل در این نیروگاهها ، از واگذاری نیروگاه آبادان دست بکشند.

دکتر سعدون زاده یادآور شد: اخیراً نیز طی ارتباطی که با مجموعه وزارتخانه برقرار کردیم و دغدغه های خودمان را مطرح کردیم ، آنها اعلام کردند که فعلاً ما این قضیه را متوقف کردیم و مجوزی بابت واگذاری امضاء نمی شود و اگرچه در سایت وزارت نیرو این موضوع آمده اما جناب وزیر هنوز اجازه این واگذاری را نداده اند. در روزهای آینده و بعد از تعطیلات مجدداً این مهم را پیگیری خواهیم کرد و امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.

وی تصریح کرد: یک واقعیت را باید توجه داشت که وزارت نیرو اگر بخواهند کاری را انجام بدهند ابزار قانونی در اختیار دارد منتها ما می گوییم با توجه به مصالح کشور و همچنین تجاربی که در برخی شهرستان ها بابت واگذاری نیروگاهها مشاهده کردیم  بر اساس این تجربه غلط و شکست خورده خواستیم یک بار دیگر به بررسی دقیق ابعاد واگذاری نیروگاه آبادان پرداخته شود تا حتی اگر قرار است این واگذاری در راستای اجرای سیاست های اصل ۴۴ صورت بگیرد نباید به نیروهای متخصص و شاغلین بومی و مهم تر از اینها به اصل نیروگاه ضربه ای وارد شود.زیرا نیروگاهها و انرژی برقی،  اساس توسعه ی کشور هستند و باید با حساسیت بالاتری نسبت به به واگذاری آنها اقدام شود.

 

 

 1. شوریده می‌گه:

  طوفان خصوصی سازی ثمراش ویرانی است

 2. محمد می‌گه:

  روش مدیریتی جدید جهت سود اوری در نیروگاه

  خرید مرغ و نگهداری در نیروگاه جهت استفاده از تخم مرغ نگهداری از گوسفند و گاو و استفاده از شیر و ماست و دوغ و گوشت ان
  احداث استخر پرورش ماهی – نصب کندو عسل
  اگر کسی چیزی به ذهنش می رسه لطفا” بعنوان پروژه ارائه دهد

 3. شوریده می‌گه:

  در خیلی از کشورهای مدعی اقتصاد آزاد مشکلاتی در خصوص اداره بعضی بنگاه اقتصادی توسط بخش خصوصی بوجود آمده که آنها در صدد رفع این معضلات است معلوم نیست توی ایران کی نسخه را سرته می خواند که همان بنگاه را برای فروش به حراج یغماگران اقتصادی گذاشته

 4. شهیاد می‌گه:

  مدیریت محترم :دیوار کج بالا می رود اما منتظر سقوطش باش
  زیاد خوشحال نباش
  اصل غافلگیری همیشه جواب نمی دهد

 5. ممل می‌گه:

  این واگذاری یک دهن کجی به پرسنل و مقامات منطقه می باشد

 6. نوا می‌گه:

  شاید این واگذاری باعث حل بعضی از دغدغه مدیر عامل بشود و بتواند باچند پرسنل تسویه حساب نماید اما روزی می رسد که همین شخص بابت اینکار سخت پشیمان بشود
  ولی این واگذاری خلاف منافع منطقه و ملی است

 7. سوک می‌گه:

  مدیر عامل اعلام داشت خریدار با سودش تضمن شود تا بخرد والا نمی خرد !
  آقای مدیر عامل چرا سودش را دولت نبرد که به همه مردم برسد
  کی جلو بخش خصوصی را گرفته بیاد تو همین آبادان ده نیروگاه احداث کنه

 8. هالو می‌گه:

  فرابورس معظم
  خدا وکیلی کسی گاو داری ۲۲۰ راسی را اینطور می فروشه که شما نیروگاه آبادان را فروختید

 9. هالو می‌گه:

  اگر تمام نیروگاه ها کشور را مثل نیروگاه آبادان بخواهیم واگذار کنیم با شرط رعایت وسع مالی خریدار ! مش حسن دکه دار هم می تواند متقاضی خرید باشد

 10. موخالوف می‌گه:

  بخش خصوصی که با زد وبند و اصل غافلگیری اقدام به خرید نیروگاه می کند نه تنها صنعت برق را توسعه نمی دهد بلکه فقر را توسعه می دهد

 11. کفش دوز می‌گه:

  فروش نیروگاه آبادان سوء استفاده از اصل ۴۴ است

 12. بدبین می‌گه:

  وزیر محترم نیروگاه
  حضرتعالی در پیک برق اعلام داشتید وزارت نیرو حداقل باید برای جبران کمبود برق سالانه نیروگاهی برای تولید ۷۰۰۰میگاوات احداث نماید !
  نمی شود همین ها را به بخش خصوصی واگذار نماید ?
  و نیروگاه های سود ده را بعنوان پشتیبان پول ملی حفظ کنید

 13. خصوصی خواه می‌گه:

  چرا این بخش های خصوصی داخلی حاضر به احداث یک نیروگاه ده کیلو واتی نیستند !
  ولی برای خرید بشرط پرداخت اقساط از محل درآمد سر و دست هم می شکنند !

 14. دلگیر می‌گه:

  از ۲۳۰ نفر پرسنل نیروگاه تنها سه نفر موافق فروش هستند مابقی با ادله متقن مخالف فروش
  آقای نماینده خانه نشینان ملت از این امر مطلع هستند
  اگر نیستند وای برما
  اگر هستند چرا کاری نکردند

 15. مشتاق می‌گه:

  با فروش نیرگاه در توسعه فقر بجای توسعه برق بکوشیم

 16. دلنگران می‌گه:

  وزیر محترم اکنون همه نگاه متوجه شما است تا از حق وتو به نفع مردم و منافع ملی استفاده کنید

 17. دلنگران می‌گه:

  تعدادی جوان که خالصانه و عاشقانه در امر تولید برق انجام وظیفه می نمایند احساس می کنند کسی آنها را به حساب نیاورد

 18. ارد می‌گه:

  فروش نیروگاه بیش از آنکه برای پرسنل مخاطره ایجاد کند برای مردم مشکل ایجاد می کند

 19. اردشیر می‌گه:

  مشکلاتی هست که نمی توان راجب آنها اطلاع رسانی کرد
  دوستان این طبیعی که کس دنبال منافع خودش باشد
  حتی مدیر عامل

 20. هالو می‌گه:

  آقای نماینده همه مردم اهداف خصوصی سازی را خوب می فهمند از نجابت مردم سوء استفاده نکنیم در کجا ایران خصوصی سازی به روش معمول فعلی جواب داد

 21. حقوق دان می‌گه:

  آقای نماینده اگر از اصل ۴۴ می گویید از اصل ۱۲ قانون کار هم بگویید
  یک بام دو هوا که نمی شه

 22. زوج نیروگاهی می‌گه:

  از کلیه پرسنل که ۹۹ درصد مخالف فروش بودن دعوت می شود در جشن واگذاری در ۳۱ فروردین شرکت نمایند به شرکت کنندگان به رسم یادبود و میمنت خصوصی سازی یک سکه بهار آزادی هدیه می شود

 23. عبدالغنی می‌گه:

  خریدار هشدار :این نیروگاه نفرین شده است

 24. زوج نیروگاهی می‌گه:

  مخالفین فروش نیروگاه سرتان سلامت
  آخر غمتان باشد
  روی کمک ما حساب کنید

 25. هلو می‌گه:

  وقتی خطر در گردش به چپ وراست با هم برابر است چاره شاخ به شاخ است
  الو ۱۱۵ کمک

 26. چهار چشمی می‌گه:

  مدیر عامل محترم چراغ قرمز است لطفا عینک سبزتان را بردارید

 27. دهن بین می‌گه:

  چرا در فروش نیروگاه از تکنیک غافلگیری استفاده شد

 28. کفی می‌گه:

  واگذاری نیروگاه به بخش خصوصی معجزه نمی کند
  بخش خصوصی باید پویا باشد نه جویا

 29. خان یوسف می‌گه:

  فروش نیروگاه به بخش خصوصی فاقد سرمایه چه توجیه اقتصادی دارد
  فروش بشرط پرداخت اقساط از محل درآمد
  خداتوفیق بده به این همه نبوغ

 30. توبا می‌گه:

  مدیر عامل محترم طی این ده سال هیچگاه احساستان را بروز ندادی ولی پس ازخبر قطعی شدن فروش نیروگاه نتوانستی جلو خوشحالی خودت را بگیری چرا ?

 31. نگار می‌گه:

  آقای نماینده اگر شما نتوانستید از حق مردم دفاع کنید لطفا بفرمایید چه کسی باید اینکار را انجام دهد

 32. شفیع می‌گه:

  کسی هست که به نجابت پرسنل نیروگاه در پی گیری حقوق خود و ملت بگوید آری

 33. مدعی می‌گه:

  شرکت خریدار فاقد سرمایه ، فاقد تجربه ، فاقد نیرو مجرب ، فاقد فن آوری ، فاقد تکنولوژی جدید ،… یکی نیست بگوید فروش چرا ?

 34. ایرانیان مقیم کانادا می‌گه:

  فروش نیروگاه را به مدیر عامل تبریک عرض نموده انشاءا… در بقیه کارها نیز موفق باشند

 35. جليل می‌گه:

  نماینده محترم . همه می دانیم که واگذاری نیروگاه ها در ایران جز نابودی صنعت برق چیزی در بر ندارد . حرف مرا قبول نکنید یک تحقیق ساده کافی است تا ببینید چه خبر است . نیروگاه آبادان ماهیانه ۱۰ میلیارد سود خالص دارد . چرا باید این سود را به بخش نامعلوم خصوصی واگذار کرد ؟ اگر از سیاست هم خبر نداشته باشید می فهمید که به قول یکی از دوستان حتی یک روستایی هم گاوی که روزی ۵۰ کیلو شیر میده رو نمی فروشه و گاوهای مریض و مردنی خود رو نگه دارد .

 36. فرهاد می‌گه:

  با سلام آقای سعدون زاده فروش سهام نیروگاه قطعی شد . اما آنچه مهم است عدم امضا وزیر نیرو است . پیگیر این مسئله باشید . مدیر عامل نیروگاه آبادان این چند روزه بصورت رسمی اعلام نمود که نیروگاه پیرو فرمان ده ماده ای امام به شرکت مهندسی ری نیرو واگذار گردید . آیا باید فرمان امام راحل را بایزیچه قرار داد . چرا به اسم اصل ۴۴ قانون اساسی اموال ملت را چپاول کرد ؟

 37. محمد می‌گه:

  مراکز قدرت زیادند و دست بالادست زیادتر ظاهرا” توان نمایندگان آبادان بیش از این نیست

 38. آگاه می‌گه:

  در تاریخ ۱۱/۱/۹۳ در روزی که پس از آن چهار روز تعطیلی رسمی کشوری بود، اطلاعیه ای در سایت فرابورس کشور گذاشته شد که فروش ۱۰۰% سهام نیروگاه آبادان قطعی شده است!!
  باید از نمایندگان محترم مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی پرسیده شود که چنانچه آنها با فروش نیروگاه آبادان به بخش خصوصی ، مخالف بوده اند، چرا پیگیری آنها ثمری به بار نیاورد. نمایندگان آبادان باید پاسخ گوی این دهن کجی “سازمان خصوصی سازی” کشور به خواست به حق مردم آبادان، امام جمعه محترم آبادان، و سه نماینده ی این شهر باشند.

 39. موسی می‌گه:

  اتفاقا” هرچه مورد تایید شما نیست انجام می شود بچه های نیروگاه بفروش رفته ابادان.

 40. علی می‌گه:

  اقا شما کجای کاری نیروگاه را فروختند و مدیریت با دمش گردو می شکند وای به نمایندگان آبادان ……

 41. سعید می‌گه:

  آقای سعدون زاده محترم
  آیا دخل و تصرف و دخالت در امور منطقه آزاد اروند در حوزه وظایف شماست که خیلی با حماس و جدیت پیگیر روند فعالیت آن هستید؟
  اینکه شما دلسوزانه تمایل دارید که به مردم شریف آبادان نشان دهید که نماینده ای فعال و دلسوز و با پشتکار هستید شکی نیست ولی خواهشا در مورد روند جذب در منطقه آزاد اظهار نظر نفرمایید
  شما بیشترین آمار معرفی و […] را در این منطقه دارید
  رئیس دفترتان همیشه و بدون هماهنگی وارد اتاق مدیرعامل می شود
  چقدر زمان نیک پی نیرو معرفی کردید؟
  چقدر زمان مدیران قبلی […] راه انداختید
  این فقط یک حرف نیست بلکه نمایان و مبرهن است حداقل برای نیرو های شاغل در این سازمان
  اینکه میخواهید مردم را در جدال سیاسی […] خود با رقیبانت آزار و اذیت کنید کار خداپسندانه نیست
  مسلمان مسلمان وارانه کارت رو انجام بده
  […]
  همین!

 42. شعبون برادر رمضون می‌گه:

  مثل اینکه جناب اقای نماینده فراموش کردند که توسط مدیر منصوب و وابسته به ایشان چه مقدار نیروی بازنشسته وارد سازمان شدند . مثل مدیر روابط عمومی و …که در زمان مدیر بعدی عذر انها خواسته شد. حالا که نفوذ چندانی در سازمان ندارند لب به انتقاد گشوده اند . بقول معروف مرگ خوبه اما برای بچه همسایه .

 43. الکی می‌گه:

  سلام
  من که به عملکرد این نماینده ها خوش بین نیستم. کاشکی به وعده هایی که میدن عمل کنن.

 44. حبیب می‌گه:

  آره جوون ..!!!!

 45. ناشناس می‌گه:

  این آقا که گفته بود نیروگاه بهره وری نداشته باید واگذار میشد … بعد از اعتراض موضعش عوض شد امان از ابن الوقتها امان…