تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۷:۵۵:۰۵
کد مطلب : 77189

رونمایی از برنامه اپل برای تحقیقات پزشکی

اپل از پنج برنامه همراه برای کمک به محققان حوزه بیوپزشکی رونمایی کرد که به مطالعه بیماری‌های مختلف و جمع آوری داده‌ها کمک می‌کنند.

 

به نقل از لس آنجلس تایمز، این شرکت یک کیت هم طراحی کرده که با استفاده از آن گوشی آیفون به پلاتفورمی به منظور انجام تحقیقات مختلف مبدل می شود.

میلیون ها کاربر آیفون می توانند از این کیت برای مشارکت در تحقیقات پزشکی استفاده کنند، برای محققان داده جمع آوری کنند و از نتایج تحقیقاتی که در آن شرکت کرده اند مطلع شوند.

پنج برنامه همراه طراحی شده توسط اپل با همکاری محققان دانشگاهی تولید شده اند و قرار است نرم افزارهای متن بازی نیز برای تسهیل کاربرد کیت جدید اپل در ماه آینده روانه بازار شوند تا برنامه های همراه عرضه شده را بتوان بر مبنای نیازهای محققان دستکاری نمود.

برنامه های مذکور برای مقابله با بیماری های خطرناکی همچون آسم، پارکینسون، دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و سرطان سینه تولید شده اند. با این برنامه ها می توان زندگی روزانه و کارکردهای افراد مبتلا به بیماری های فوق الذکر را در نظر گرفت و الگوهایی را شناسایی کرد که به مقابله بهتر با این بیماری ها منجر می شود.

به عنوان مثال افرادی که برنامه مربوط به بیماری پارکینسون را بارگذاری کنند قادر به استفاده از قابلیت جی پی اس و شتاب سنج گوشی برای ارائه داده های مربوط به مهارت و چابکی، تعادل، راه رفتن، قوت صدا و حافظه خود هستند. این کار چند بار در روز انجام خواهد شد.

برنامه مربوط به آسم هم ارسال علائم این بیماری برای بررسی و تحقیق توسط پزشکان را امکان پذیر می نماید. همچنین برخی امکانات آموزشی برای این بیماران در برنامه مذکور پیش بینی شده است.