تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۰۹:۳۳:۵۱
کد مطلب : 58289
مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا؛

رکوردشکنی رئال و صعود یوونتوس در شب حذف لیورپول +جدول

شب نخست از دور آخر بازی‌‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با صعود تیم‌های یوونتوس ایتالیا و بازل سوئیس به مرحله یک هشتم نهایی و حذف لیورپول انگلیس از گردونه رقابت‌ها به پایان رسید.

رکوردشکنی رئال و صعود یوونتوس در شب حذف لیورپول +جدول آخرین شب بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه شب با برگزاری هشت دیدار در گروه‌های A تا D پیگیری شد و در پایان تیم‌های اتلتیکو مادرید،یوونتوس، رئال مادرید، بازل، موناکو، بایرلورکوزن، بروسیا دورتموند و آرسنال به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند. مهمترین اتفاق امشب حذف لیورپول انگلیس از گردونه رقابت‌ها بود.

در مهم‌ترین دیدارگروه A، مصاف یوونتوس و اتلتیکومادرید بود که با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

در دیگر بازی این گروه المپیاکوس یونان در خانه با نتیجه ۴ بر ۲ از سد مالموی سوئد گذشت. در این بازی داوید فوستر در دقیقه ۲۲، دومینگس در دقیقه ۶۳، میتروغلو در دقیقه ۸۷ و و آفلای در دقیقه ۹۰گل‌های المپیاکوس را به ثمر رساندند و سیمون کرون در دقیقه ۵۹ و مارکوس روزنبرگ در دقیقه ۸۱ برای مالمو گلزنی کردند.

به این ترتیب از گروه A، اتلتیکومادرید به عنوان تیم اول و یوونتوس به عنوان تیم دوم راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند، المپیاکوس یونان با ایستادن در رده سوم سهمیه لیگ اروپا را کسب کرد و مالموی سوئد هم از گردونه رقابت‌‌ها حذف شود.

جدول گروه A

ردیف تیم بازی برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ اتلتیکو مادرید ۶ ۴ ۱ ۱ ۱۴ ۳ ۱۱ ۱۳
۲ یوونتوس ۶ ۳ ۱ ۲ ۷ ۴ ۳ ۱۰
۳ المپیاکوس ۶ ۳ ۰ ۳ ۱۰ ۱۳ ۹
۴ مالمو ۶ ۱ ۰ ۵ ۴ ۱۵ -۱۱ ۳

در گروه B‌ و در مهمترین بازی این گروه لیورپول انگلیس در بازی مرگ و زندگی برای صعود،‌ در ورزشگاه آنفیلد با تساوی یک بر یک برابر بازل سوئیس متوقف و از گردونه رقابت‌ها حذف شد و باید به لیگ اروپا برود. فابین فری گل نخست این بازی را در دقیقه ۲۵ برای بازل زد و استیون جرارد در دقیقه ۸۱ گل تساوی را برای لیورپول به ثمر رساند. ضمن اینکه لازار مارکوویچ در دقیقه ۶۱ از لیورپول اخراج شد.

رکوردشکنی رئال و صعود یوونتوس در شب حذف لیورپول +جدول

در دیگر بازی این گروه،‌ رئال مادرید اسپانیا در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو با تحمیل شکست ۴ بر صفر به لودوگورتس رازگراد بلغارستان، ششمین پیروزی متوالی خود را کسب و ضمن ثبت یک رکورد با کسب صد در صد امتیازات صعودش را به مرحله بعد قاطعانه‌تر کرد. رئال همچنین موفق شد یک رکورد ۸ ساله را هم بشکند و با کسب نوزدهمین برد پیاپی خود در لالیگا و رقابت های اروپایی (۱۱ برد در لالیگا، ۶ برد در اروپا و ۲ برد در کوپا دل ری) رکورد بارسلونا در سال ۲۰۰۶ که با هدایت فرانک ریکارد بدست آمد را جابجا کنند.

گل نخست این بازی را کریستیانو رونالدو در دقیقه ۲۰ ازروی نقطه پنالتی،‌گل دوم را گرث بیل در دقیقه ۳۸، سومین گل را آلوارو آربلوا در دقیقه ۸۰ و مدران چهارمین گل را در دقیقه ۸۸ به ثمر رساندند. لودوگورتس در دقیقه ۱۹ این بازی ۱۰ نفره شد.

جدول گروه B

ردیف تیم بازی برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ رئال مادرید ۶ ۶ ۰ ۰ ۱۶ ۲ ۱۴ ۱۸
۲ بازل ۶ ۲ ۱ ۳ ۷ ۸ ۷
۳ لیورپول ۶ ۱ ۲ ۳ ۵ ۹ ۵
۴ لودوگورتس ۶ ۱ ۱ ۴ ۵ ۱۴ ۴

در گروه C بنفیکای پرتغال از پیش حذف شده در خانه خود موفق شد بایرلورکوزن آلمان را با تساوی بدون گل متوقف کند.

در دیگر بازی این گروه مصاف موناکو و زنیت برای صعود با پیروزی ۲ بر صفر نماینده فرانسه خاتمه یافت. آیمن عبدالنور در دقیقه ۶۳ و فابینیو در دقیقه ۸۹ گل‌های بازی را برای موناکو به ثمر رساند. موناکو با این پیروزی به عنوان صدرنشین و همراه با بایرلورکوزن راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. زنیت هم راهی لیگ اروپا شد.

جدول گروه C

ردیف تیم بازی برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ موناکو ۶ ۳ ۲ ۱ ۴ ۱ ۳ ۱۱
۲ بایرلورکوزن ۶ ۳ ۱ ۲ ۷ ۴ ۳ ۱۰
۳ زنیت سن پترزبورگ ۶ ۲ ۱ ۳ ۴ ۶ ۷
۴ بنفیکا ۶ ۱ ۲ ۳ ۲ ۶ ۵

در گروه D نیز بروسیا دورتموند آلمان در خانه برابر اندرلشت بلژیک به تساوی یک بر یک رضایت داد. چیرو ایموبیله در دقیقه ۵۸ گل اول بازی را برای دورتموند به ثمر رساند. میتروویچ هم در دقیقه ۸۴ کار را برای نماینده بلژیک به تساوی کشاند. با وجود این نتیجه دورتموند به عنوان تیم اول گروه راهی مرحله بعد شد.

رکوردشکنی رئال و صعود یوونتوس در شب حذف لیورپول +جدول

آرسنال انگلیس هم در این گروه میهمان گالاتاسرای ترکیه بود و موفق شد حریف حذف شده خود را با نتیجه ۴ بر یک شکست دهد. پودولسکی دو بار در دقایق ۳ و ۹۰،  آرون رمزی دو بار در دقایق ۱۱ و ۲۹ گل‌های توپچی‌ها را به ثمر رساندند. تک گل میزبان را هم وسلی اسنایدر در دقیقه ۸۹ زد. آرسنال با این برد ۱۳ امتیازی شد و به خاطر تفاضل گل کمتر دوم شد. اندرلخت هم به لیگ اروپا راه یافت.

جدول گروه D

ردیف تیم بازی برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ بروسیا دورتموند ۶ ۴ ۱ ۱ ۱۴ ۴ ۱۰ ۱۳
۲ آرسنال ۶ ۴ ۱ ۱ ۱۵ ۸ ۷ ۱۳
۳ اندرلخت ۶ ۱ ۳ ۲ ۸ ۱۰ ۶
۴ گالاتاسرای ۶ ۰ ۱ ۵ ۴ ۱۹ -۱۵ ۱

برنامه شب آخر دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا

چهارشنبه ۱۹ آذر
بایرن مونیخ زسکا مسکو ۲۳:۱۵ Allianz Arena
آاس رم منچستر سیتی ۲۳:۱۵ Olimpico
بارسلونا پاری سن ژرمن ۲۳:۱۵ Camp Nou
آژاکس آپوئل نیکوزیا ۲۳:۱۵ Amsterdam Arena
چلسی اسپورتینگ لیسبون ۲۳:۱۵ Stamford Bridge
ماریبور شالکه ۰۴ ۲۳:۱۵ Ljudskii
پورتو شاختار دونتسک ۲۳:۱۵ Dragon
اتلتیک بیلبائو باته بوریسوف ۲۳:۱۵ San Mames