تاریخ انتشار خبر: ۶ , مهر, ۱۳۹۳ | ۰۸:۴۸:۳۳
کد مطلب : 47039

رکوردپرواز هواپیمای‌کاغذی شکست+تصاویر

برای بسیاری از مردم هواپیماهای کاغذی، فقط تفریح هستند اما هم‌اکنون داوطلبانی از نیروی هوایی ایالات متحده با پرتاب یک هواپیمای کاغذی از ارتفاع ۲۹ هزار و ۴۳۲ متری، رکورد جهانی را شکسته‌اند.

 
 
گفته می‌شود این سامانه کاغذی از شهر کانکاکی ایلینویز پرتاب شد و در فاصله ۱۳۲ کیلومتری در جنوب غربی روچستر واقع در ایندیانا فرود آمد. این پرواز فقط دو ساعت و هفت‌ دقیقه طول کشید.

هواپیمای کاغذی «اسکادران کامپوزیت دره روبا» نیروی هوایی امریکا دارای شکلی سنتی بوده، طول آن ۷۶ سانتی‌متر و طول بالش نیز ۳۶.۸ سانتی‌متر اعلام شده است. وزن این سامانه ۴۲۴ گرم بوده و مجهز به سیستم رهگیری جی‌پی‌اس، حسگرهای دما، حسگر فشارسنج، رایانه پرواز، باتری‌ها، پنل خورشیدی و یک دوربین ویدیویی اچ‌دی برای ضبط فرآیند پرواز است.

این هواپیما برای پروازکردن به بالن هلیمی بزرگی متصل شد که آن‌ را به ارتفاع بالایی حمل کرد. زمانی که بالن منفجر شد، رایانه پرواز هواپیما آن را از بالن جدا کرد تا فرودش را انجام دهد.

در صورت تایید رکورد این هواپیما توسط کتاب گینس، «اسکادران کامپوزیت دره روبا» این عنوان را از تیم انگلیسی PARIS و هواپیمایش به نام Vulture 1 می‌رباید.

 
منبع: ایسنا