تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۹:۰۵:۳۶
کد مطلب : 58815
معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور :

زائرین بدون گذرنامه ها باید از مرز چذابه به کشور بازگردند

حسین ذوالفقاری گفت:کسانی که بدون گذرنامه به عراق رفتند باید از مرز چذابه به کشور بازگردند، زیرا باید هویت آنها برای ما اثبات شود. ما امنیت کشور را فدای تسهیل ورود زائران نمی‌کنیم. کسانی که گذرنامه ندارند نمی‌توانند از مرز مهران وارد کشور شوند.

 

به گزارش عصر آبادان ،  حسین ذوالفقاری صبح امروز(شنبه) در نشست خبری خود اعلام کرد:طی آخرین آمارها حدود ۱٫۵ میلیون نفر از کشورمان به عراق سفر کرده‌اند که تا کنون ۲۵۶ هزار نفر به کشور بازگشته‌اند.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود،با بیان این‌که کسانی که فاقد گذرنامه و یا مفقود شده‌، نگران نباشند، زیرا مشکل آنها برطرف می‌شود، گفت: ما گیت‌های کنترلی را چند برابر کرده‌ایم تا در کوتاهترین زمان ممکن به امور زائران رسیدگی شود. ما هویت افرادی که گذرنامه آنها مفقود شده را بررسی می‌کنیم و مشکل آنها را برطرف می‌کنیم، اما کسانی که بدون گذرنامه به عراق رفتند باید از مرز چذابه به کشور بازگردند، زیرا باید هویت آنها برای ما اثبات شود. ما امنیت کشور را فدای تسهیل ورود زائران نمی‌کنیم. کسانی که گذرنامه ندارند نمی‌توانند از مرز مهران وارد کشور شوند.

به گفته وی به دلیل حجم سنگین ترافیک مردم به استقبال زائران نروند تا انتقال زائران به سهولت انجام شود.

ذوالفقاری همچنین به زائران توصیه کرد که اگر کسانی در بخش کرایه حمل و نقل و یا تغذیه به زائران اجحاف کرده‌اند مسئولان نیروی انتظامی یا تعزیرات را در جریان بگذارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تا این لحظه گزارشی درباره ورود بیماری “ابولا” به کشور نداشته‌ایم.

 

منبع: رهیاب