تاریخ انتشار خبر: ۷ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۰۵:۴۷
کد مطلب : 47482
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد

زایمان طبیعی رایگان ۳۸۸۹ نفر در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان از زایمان طبیعی رایگان ۳ هزار و ۸۸۹ نفر در محدوده فعالیت این دانشکده بعد از اجرای طرح تحول سلامت همزمان با سراسر کشور خبر داد.

 
 

 

خبرگزاری فارس: زایمان طبیعی رایگان 3889 نفر در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان
    •  
 

به گزارش عصر آبادان، نصرالله حسونی بحرینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: از تاریخ پانزدهم اردیبهشت‌ماه امسال تاکنون تعداد ۳ هزار ۸۸۹ مورد زایمان رایگان طبیعی به واسطه اجرایی شدن طرح تحول سلامت در کشور در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان صورت گرفته است.

وی در همین خصوص اضافه کرد: بیشترین آمار این زایمان‌های طبیعی یک‌هزار و ۱۴۲ مورد در بیمارستان شهید معرفی‌زاده شادگان گزارش شده و بعد از این مجموعه، بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر با ۹۸۱ زایمان طبیعی، بیشترین آمار را در اختیار دارد.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان همچنین با ارائه آمار مربوط به ترخیص بیماران با پرداخت تنها ۱۰ درصد هزینه درمان در حوزه فعالیت دانشکده یاد شده، افزود: طبق بررسی‌های ما از نیمه اردیبهشت‌ماه امسال تا به امروز بیش از ۱۷ هزار نفر در طرح تحول نظام سلامت با پرداخت تنها ۱۰ درصد هزینه‌های درمان خود از بیمارستان مرخص شده‌اند.

حسونی بحرینی خاطر نشان کرد: در این میان بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر با آمار ۵ هزار و ۵۹ نفر ترخیص و بیمارستان آیت‌‎الله طالقانی آبادان با عدد ۴ هزار و ۵۳۹ نفر ترخیص، بیشترین ترخیص با دریافت تنها ۱۰ درصد هزینه‌های درمان از بیمار را به خود اختصاص داده‌اند.

وی در پایان تصریح کرد: سامانه تلفنی ۱۵۹۰، سامانه پیامک ۱۰۰۰۹۷۹۹ و شماره تلفن ۴۴۸۴۰۱۰ ـ ۰۶۳۱ به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شهروندان در خصوص اجرای هر چه بهتر طرح تحول نظام سلامت در منطقه هستند.

 منبع: فارس