تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , تیر, ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۵:۰۲
کد مطلب : 35319

زمان دیدار کارشناسان فنی ایران و ۱+۵

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه اعلام کرد که کارشناسان فنی ایران و ۱+۵ امروز و فردا برای ادامه مباحث دقیق، دیدار می‌کنند.

به گزارش  عصر آبادان  به نقل از فارس،  «مایکل مان» سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید کارشناسان فنی ایران و گروه ۱+۵ امروز و فردا برای پیگیری مباحث دقیق و جزئیات فنی، دیدار می‌کنند.

آقای مان پیشتر هم با اشاره به برگزاری نشست «عباس عراقچی» معاون وزیر خارجه ایران و «هلگا اشمید» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای ادامه کار تدوین پیش‌نویس توافق جامع، مباحث را دشوار اما سازنده توصیف کرده بود.

تازه‌ترین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به ۱+۵ از روز پنج‌شنبه بار دیگر با هدف دستیابی به توافقی جامع، در شهر وین آغاز شده است. بر اساس توافق موقت ژنو، طرفین باید تا پایان تیر ماه بر سر راهکار جامع به تفاهم برسند. هرچند کار تدوین پیش‌نویس از دور پیشین آغاز شده، اما طرف‌ها اعلام کرده‌اند که هنوز اختلافات اصلی پابرجاست و «پرانتزهای» زیادی در متن وجود دارد که باید پر شود.

در صورتی که طرفین نتوانند تا ۲۹ تیر بر سر راهکار جامع به توافق برسند، باید برای تمدید مهلت مذاکرات به توافق برسند. بر اساس برنامه اقدام مشترک که آذر ماه پارسال در ژنو مورد توافق قرار گرفت، مهلت مذاکرات می‌توانند تا ۶ ماه دیگر تمدید شود.

انتهای پیام/