تاریخ انتشار خبر: ۴ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۲:۴۰:۲۶
کد مطلب : 91844

زمان لغو سهمیه بنزین خودروهای شخصی و عمومی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از لغو نظام سهمیه بندی بنزین از ساعت صفر روز چهارشنبه (۶ خردادماه ۹۴) برای خودروهای سواری شخصی و عمومی خبر داد.

 سید ناصر سجادی، اعلام کرد: صرفا آن دسته از خودروهای سواری شخصی و موتورسیکلت که دارای ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی در کارت های سوخت خود هستند، می توانند تا پایان شهریورماه امسال بر اساس همان نرخ سوخت‌گیری کنند.

۹۰ درصد تاکسی ها دوگانه سوز هستند

وی با تاکید بر این که استفاده از ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی کارت‌های سوخت، موتورسیکلت‌ها و خودروهای شخصی را در بر می‌گیرد، تصریح کرد: نزدیک به ۹۰ درصد تاکسی های عمومی دوگانه سوز هستند و گاز سی ان جی می تواند جایگزین مناسبی برای بنزین در این خودروها محسوب شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: در حال حاضر ۳۱۰ هزار تاکسی درون شهری در کشور وجود دارد که ۲۷۰ هزار دستگاه آن دوگانه سوز و مابقی بنزین سوز هستند.

لغو نظام سهمیه بندی فقط برای بنزین

سجادی همچنین اضافه کرد: لغو نظام سهمیه بندی تنها برای بنزین اعمال شده و سوخت نفت گاز (گازوییل) براساس نظام قبلی به قوت خود باقی است.

وی با بیان این که برداشت نفت گاز برای خودروهای عمومی و شخصی و خودروهای درون شهری و برون شهری طبق روال گذشته انجام می شود، اظهار کرد: تنها در قیمت نفت گاز تغییر ایجاد شده و این قیمت از ۲۵۰ تومان قبلی به ۳۰۰ تومان در هر لیتر رسیده است .

سامانه هوشمند سوخت به قوت خود باقی است

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران همچنین با تاکید بر این که سامانه هوشمند به قوت خود باقی است،افزود: استفاده از این سامانه به ما کمک می کند تا اطلاعات و آمار مربوط به سوخت را در کشور جمع آوری و براساس آن برنامه ریزی کنیم.

سجادی با بیان این که در تغییرات جدید، قیمت سی ان جی و نفت سفید افزایش نیافته است، عنوان کرد: در مورد گاز مایع نیز نرخ ۲۱۰ تومان با یک افزایش اندک به ۲۳۰ تومان رسیده است .

به گفته وی این در حالی است که گاز مایع، پیش تر با دو نرخ ۶۵۰ تومان و ۲۱۰ تومان عرضه می شد که با اعمال سیاست جدید قیمت ۶۵۰ تومانی به طور کلی برداشته شده است .

انتظار استفاده بیشتر از سی ان جی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از ثابت ماندن قیمت سی ان جی به عنوان یکی از مزایای اجرای مصوبه جدید هیئت وزیران نام برد و گفت: با توجه به ظرفیت بالای سوخت‌گیری سی ان جی در کشور انتظار می رود، مردم و دارندگان تاکسی بیشتر از گذشته از سی ان جی استفاده کنند .

سجادی به ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی موجود در کارت های سوخت اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین آمار در روز یکم خردادماه دو میلیارد و یکصد میلیون لیتر بنزین ۷۰۰ تومانی در کارت سوخت خودروهای سواری شخصی و موتورسیکلت ها وجود داشته است که هموطنان فرصت دارند تا پایان شهریورماه امسال از آن بهره‌مند شوند.

منبع: فارس
  1. مهران می‌گه:

    دیگه به غیر از دزدی چی اسمشو میشه گذاشت.ما بنزین ۱۰۰تومنی مون رو مثل خیلیها سریع استفاده نکردیم.گفتیم دولت امانت داره.اومدن با هزار جور بازی سازی که معادل میدیمو این حرفها کردنش ۴۰۰ تومن.بعد از مدتی که زیاد طول نکشید دوباره به همون بهانه ها به ۷۰۰ تغییرش دادن.الانم میگن تا شهریور کلش واس ماس.دولت دزد برخواسته از ملت دزد.ما که نبخشیدیم.ملتی که از زیر بته عمل بیاد دزدی و خیانت تو خونشه