تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۰۹:۴۱:۴۱
کد مطلب : 17957
یادداشت:

زمستان…فصل گفتن؟ فصل ریزش؟ فصل هماهنگی با زرد؟ مثل تولد حرف های قدیمی…

شاید قرار دادن این عوامل در کنار فشارهای احتمالی از مرکز موجب شده این روزها مقتدایی تصمیماتی متفاوت بگیرد تصمیماتی که از جنس صبر و تغییرات ملایم نیست بلکه بیشتر پاسخ به مطالباتی را نشان می دهد که استاندار پیش از این چندان با آن ها موافق نبود.

عصر آبادان : نجف آبادی در رهیاب نیوز نوشت :‌از آن روز که عبدالحسن مقتدایی بر مسند استانداری خوزستان تکیه زد آرامش و خونسردی را دستور کار تعاملات سازمانی و عمومی خود قرار داد ،همیشه ازصبر می گفت و موفقیت در آینده را با حرکت در یک شیب ملایم می دید.

مقتدایی نشان داد مدیری کاملا رسانه ای است و تلاش دارد که کمتر در مقابل نقدها دستپاچه شود و در این مدت تمام همت خود را به کار بسته تا از تصمیمات عجولانه و حاشیه ساز پرهیز کند و تغییرات را به آرامی اعمال کند مساله ای که خود بارها به آن تاکید داشته و در هر محفلی در این رابطه از هم تباران و منتقدین در خواست فرصت کرده است.

اما بررسی تصمیمات و اظهارات استاندار  رویکرد متفاوتی را در یک ماهه اخیر درست پس از سفر هیات دولت به خوزستان از وی برجای می گذارد اظهاراتی که مقتدایی را جناحی تر از روزهای اول دوره دوم مدیریت بر استان نفت نشان می دهد.

البته مقتدایی صریح تر هم شده است خیلی زودتر از دوره مدیریت حجازی که آن صراحت را اواخر مسئولیتش دیدیم صراحتی که گاهی بهایش را به ظاهر دوستان می پردازند.

در همین رابطه استاندار خوزستان می گوید: در این مدت از سوی ستاد انتخاباتی روحانی در استان تحت بیشترین فشار‌ها و حملات بوده‌ام.

وی ادامه می دهد: برخی از افراد منسوب به ستاد روحانی شدید‌ترین حملات و انتقادات را به استاندار، رسانه‌ای کرده‌اند.

مطالبات انباشته ستاد دکتر روحانی از مقتدایی که شنیده شده در سفر اخیر ریاست محترم جمهوربه خوزستان نیز در جلسات خصوصی از جمله  با حضور دکتر نوبخت و یونسی بسیار پررنگ بوده است حالا به یکی از چالش های  دوره مدیریت جدید مقتدایی تبدیل شده است اتفاقی که در دولت های گذشته نیز کم سابقه نیست و البته از همان ابتدا نیز روشن بود که ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در خوزستان ترجیح می داد که استاندار از بین فعالان ستاد انتخاباتی رئیس جمهور منتخب منصوب شود.

سیل بیانیه ها و نامه ها و در خواست جلسه ها برای ایجاد تغییرات فوری مدیریتی در حوزه های مختلف استانی از طرف برخی جریان های سیاسی که بعضا سوابق چندان روشنی نداشته اند نیز از جمله مورادی است که فشارها بر روی استاندار اول خوزستان در دولت یازدهم را بیشتر می کند.

شاید قرار دادن این عوامل در کنار فشارهای احتمالی از مرکز موجب شده این روزها مقتدایی تصمیماتی متفاوت بگیرد تصمیماتی که از جنس صبر و تغییرات ملایم نیست بلکه بیشتر پاسخ به مطالباتی را نشان می دهد که استاندار پیش  از این چندان با آن ها موافق نبود.

تغییر یک روزه ۱۲فرماندار از جمله این تصمیمات بود که در خوش بینانه ترین حالت پیام های معتدلی را به همراه نداشت همانطور که وعده استاندار برای تغییر تمامی فرمانداران استان تا پایان اسفند اینگونه است.

به هر حال گویا این روزها استاندار محترم بیشتر از روزهای اول عجله دارد یا شاید عجله دارند! باید منتظر ماند و دید که این روند به کجا ختم می شود.

تنها مطلب قابل ذکر در اینجا تجربه گذشته مقتدایی در راس هرم مدیریتی خوزستان است که بازخوانی مسائل و اتفاقات آن روزها می تواند کمک شایانی به وی برای تصمیم گیری بهتر کند.