تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۴:۳۴
کد مطلب : 113012

زمینه خرید و فروش ذرت و جو در بورس کالا فراهم شد

با ابلاغ موافقت عرضه جو و ذرت کشاورزان در بورس کالای ایران از سوی هیات وزیران، ذرت و جو کشاورزان در بورس کالا خرید و فروش می شود

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران گفت: با ابلاغ موافقت عرضه جو و ذرت کشاورزان در بورس کالای ایران از سوی هیات وزیران، ذرت و جو کشاورزان در بورس کالا خرید و فروش می شود.

محمد اسکندری سه شنبه در سفر به منطقه آزاد اروند در جمع خبرنگاران افزود:سال گذشته افزون بر ۱۹ هزار تن ذرت و جو کشاورزان از طریق بورس معامله شد و سال جاری نیز طبق مصوبه هیات محترم دولت، دو محصول کشاورزی از این طریق معامله می شوند.

وی اظهار داشت:کشاورزانی که می خواهند با قیمت تضمینی ذرت و جو را به دولت بفروشند باید محصولات کشاورزی خود را در بورس کالا عرضه کرده و خریداران نیز بدون هیچ واسطه ای پیشنهاد قیمت داده و محصول را خریداری می کنند.

اسکندری اظهار داشت:در این شیوه علاوه بر کاهش بار مالی دولت، کشاروان زودتر به پول محصول خود می رسند و یک راه برای ارتقاء محصول کشاورزی و کمک به خودکفایی در بخش کشاورزی است.

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران در بخش دیگری از سخنانش گفت:منطقه آزاد اروند برای راه اندازی تالار معاملات بورس کالا ظرفیت زیادی دارد و سعی می کنیم تا از این ابزار به عنوان گواهی سپرده کالا که در آن انبارهای در بورس کالای ایران پذیرفته می شود، بهره گیریم.

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران افزود:در این طرح کالاها در بستر الکترونیک و به صورت آنلاین معامله می شوند.

اسکندری به همراه دبیر شورای عالی مناطق عتالی تجاری و صنعتی کشور به منظور بازدید از روند فعالیت بورس انرژی منطقه آزاد اروند به آبادان و خرمشهر سفر کرده بود.

مرجع / ایرنا