تاریخ انتشار خبر: ۶ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۵:۱۶
کد مطلب : 74461
امام جمعه آبادان در گفت و گو با عصر آبادان:

زندگانی حضرت زینب(س) دنیایی از معارف برای زنان و مردان ما دارد/اگر دختران ما به این بانو اقتداء کنند دام دشمنان بی اثر می شود

عصر آبادان: امام جمعه آبادان گفت:حضرت زینب(س) در میدان زهد ، در میدان ارادت در میدان عشق و معرفت در میدان سیاست در میدان تربیت و در میدان تبعیت از ولایت در همه این میدانها حضرت زینب (س) یک قهرمان و الگو است.

به گزارش عصر آبادان ، حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی امام جمعه آبادان در گفت و گو با عصر آبادان با اشاره به میلاد حضرت زینب(س) اظهار داشت: حضرت زینب (س) به تنهایی مکتب و یک دانشگاه است که در این دانشگاه هرکسی به حد بضاعت و استعداد خودش می تواند از آن استفاده کند چون این بانوی بزرگ در هر میدانی قهرمان است.

وی افزود: حضرت زینب(س) در میدان زهد ، در میدان ارادت در میدان عشق و معرفت در میدان سیاست در میدان تربیت و در میدان تبعیت از ولایت در همه این میدانها حضرت زینب (س) یک قهرمان و الگو است.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: اگر الگوی رفتاری این دخت گرامی حضرت زهرا (س) در زندگی هایمان پیاده شود اوصاف شرافت ، رشادت ، وظیفه مادربودن و از سویی دیگر مسئله دفاع از حق و ترویج مکتب شیعه و شهادت بر امورات ما جاری می شود.
این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: اگر این الگو با تأسی به مکتب حضرت زینب (س)  نهادینه شود دست های قدرتهای شیطانی که موجب فساد جوانان بخصوص خانم ها می شوند ، قطع خواهند شد.واقعا اگر بناست اجازه ندهیم جوان های ما به فساد و تباهی گرفتار شوند و در دام دشمن گرفتار شوند بهترین راهش اینست که کلاس مکتب و دانشگاه حضرت (س) به روی آنها باز شود.
امام جمعه آبادان به نقش محوری این بانوی بزرگ در حادثه کربلا اشاره کرد و یادآور شد : اگر مبارزات حضرت زینب(س) نبود الان از حادثه کربلا خبری نبود. ایشان با وجود اینکه یک بانو بوده بدون ترس و اضطراب اسارت و شکنجه ها را تحمل کرد و ورودشان به مجلس ابن زیاد نیز دنیایی از معارف در خود دارد.
وی افزود: حضرت زینب (س) وقتی وارد مجلس عبیداله ابن زیاد شد نحوه ورود حضرت نوع گام برداشتن استوارانه حضرت و خصوصا این نکته اش که خیلی مهم است غرور زنانه عقیله بنی هاشم در مقابل مردان نامحرم و زنان سبب شده که عبیداله را تحقیر کند جوری که همگان تحقیر  وخواری را در چهره عبیداله دیدند.