تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۸:۰۲:۲۶
کد مطلب : 66437

زنی‌که پلیس فرانسه به دنبال اوست+عکس

«حیات بومدین» شریک زندگی «امدی کولیبالی» که غروب جمعه در حمله پلیس به یک فروشگاه مواد غذایی در پاریس کشته شد، از مهم‌ترین افراد تحت تعقیب است.

سه روز پس از حمله به مجله شارلی ابدو و حوادث پس از آنکه به کشته شدن ۱۷ نفر در فرانسه منجر شد، دولت این کشور به منظور بحث و بررسی نحوه اتخاذ سیاست‌های آینده نشستی اضطراری برگزار کرده است.«برنار کازنوو» وزیر کشور فرانسه گفته است که این کشور همچنان در شرایط بالای هشدار قرار دارد.

کازنوو همچنین گفت که برای محافظت از کشور اقدامات بیشتری اتخاذ خواهد شد.

براساس گزارش‌های دریافتی قرار است در راهپیمایی فردا، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور و شماری از مقامات کشورهای دیگر از جمله دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه حضور داشته باشند.

در همین حال «حیات بومدین» شریک زندگی «امدی کولیبالی» که غروب جمعه در حمله پلیس به یک فروشگاه مواد غذایی در پاریس کشته شد، از مهم‌ترین افراد تحت تعقیب است. این دو در جریان حمله به یک فروشگاه یهودی در پاریس چندین نفر را به گروگان گرفته بودند.

گفته می‌شود حیات بومدین در روز پنج‌شنبه و زمانی که یک افسر زن پلیس کشته شد، همراه امدی کولیبالی بوده. پلیس، این زن را مسلح و خطرناک توصیف کرده است.

محل اقامت بومدین هنوز شناسایی نشده است.

کولیبالی معرفی اوایل روز جمعه به شبکه تلویزیونی بی‌اف‌ام فرانسه گفت وی از اعضای داعش است و حمله خود را در هماهنگی با برادران کواشی انجام داده است.

پلیس فرانسه روز جمعه در دو یورش تقریبا همزمان، به یک عملیات سه روزه تعقیب و گریز پایان داد.

علاوه بر امدی کولیبالی که در یورش پلیس به این فروشگاه کشته شد، دو برادر که مظنونان حمله روز چهارشنبه به دفتر مجله شارلی ابدو بودند، در حمله جداگانه پلیس به یک چاپخانه در شمال شرق پاریس کشته شدند.

سعید و شریف کواشی روز چهارشنبه با حمله به دفتر مجله فکاهی شارلی ابدو، ۱۲ نفر از جمله چهار کاریکاتوریست را به ضرب گلوله کشتند.

برادران کواشی هنگام تلاش برای فرار از ساختمان و در حالی که به پلیس شلیک می‌کردند، کشته شدند.

دادستان فرانسه گفته است که پلیس پنج تن از همدستان این افراد مسلح را بازداشت کرده است.

زنی‌که پلیس فرانسه به دنبال اوست+عکس

زنی‌که پلیس فرانسه به دنبال اوست+عکس

منبع: ابنا