تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۲:۰۲:۰۱
کد مطلب : 95390
بعد از قتل زن مهندس جوان ایرانی؛

زن جوان ایرانی به شش کانادایی زندگی بخشید!+عکس

اعضای بدن زن جوان ایرانی که چند روز پیش در کانادا قربانی سارقان شده بود، به ۶ بیمار نیازمند در این کشور اهدا شد.

به نقل از همشهری، اعضای بدن زن جوان ایرانی که چند روز پیش در کانادا قربانی سارقان شده بود، به ۶ بیمار نیازمند در این کشور اهدا شد.

 

این زن که در یک پمپ‌بنزین کار می‌کرد زمانی که قصد داشت مانع فرار ۲سارق شود با ماشین آنها زیر گرفته شد و جان باخت.
۶‌ماه پیش بود که مریم رشیدی ۳۵ساله، همراه شوهر و پسربچه ۶ساله‌اش به کانادا مهاجرت کرد تا زندگی تازه‌ای را در آنجا شروع کند.

 

او فارغ‌التحصیل رشته مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی شریف بود و شوهرش نیز فارغ‌التحصیل دانشگاه تبریز بود و هر دو پس از مهاجرت به کانادا در شهر مونترال ساکن شدند. زندگی در این شهر اما خیلی دوام نداشت و آنها به‌دلیل بازار کار نفت و گاز به شهر کلگری مهاجرت کردند و در این میان مریم در یک شرکت نفت و گاز مشغول به‌کار شد اما پس از ۳ماه با آنجا قطع همکاری کرد و برای گذران زندگی مجبور به‌کار در یک پمپ بنزین شد.

 

۳روز از شروع به‌کار خانم مهندس ایرانی در پمپ بنزین می‌گذشت که حادثه هولناکی رخ داد. حدود ساعت۳ بعد‌از‌ظهر یکشنبه گذشته به وقت محلی، زمانی که مریم در روز تعطیل سرگرم کار در پمپ بنزین بود، یک خودروی وانت وارد آنجا شد. پسر جوانی پیاده شد اما پس از پر کردن باک وانت، بدون اینکه ۱۱۳دلار هزینه بنزین را پرداخت کند سوار ماشین شد و از راننده خواست حرکت کند.

 

زن جوان با دیدن این صحنه تصمیم گرفت از فرار آنها جلوگیری کند. برای همین خودش را مقابل ماشین قرار داد تا از فرار آنها جلوگیری کند. راننده اما با سرعت شروع به حرکت کرد و پس از اینکه مریم را زیر گرفت، فرار کرد. به‌دنبال این حادثه، زن جوان به بیمارستان منتقل و تلاش برای نجات جانش شروع شد اما او به کما رفته بود و هر لحظه شرایطش وخیم‌تر می‌شد. پس از گذشت ۳روز درنهایت پزشکان اعلام کردند که ضریب هوشیاری مریم به سطحی پایین رسیده و او دچار مرگ مغزی شده است.

 

وقتی پزشکان به شوهر مریم گفتند که او دیگر به زندگی برنمی‌گردد اما ۶عضو بدن او سالم و قابل پیوند است، مرد جوان بزرگ‌ترین تصمیم زندگی‌اش را گرفت.احمد نورانی، همسر مریم در گفت‌وگو با روزنامه سان کلگری گفت: «طبق تشخیص پزشکان بیمارستان، اعضای مریم سالم بودند و امکان اهدای آنها به ۶نفر نیازمند عضو وجود داشت. در سومین روزی که مریم در کما بود تصمیم گرفتیم اعضای او را اهدا کنیم. از دست دادن مریم خیلی سخت بود، اما خوشحالم که رفتنش به ۶نفر دیگر زندگی دوباره بخشید. این مسئله قدری در این شرایط ما را تسلی می‌دهد.»

 

    دزد سابقه‌دار

درحالی‌که مریم روی تخت بیمارستان برای زنده ماندن تلاش می‌کرد، پلیس تحقیقات گسترده‌ای را برای دستگیری عاملان این حادثه شروع کرد. بررسی‌ها نشان می‌داد که عامل اصلی حادثه جوانی ۲۰ساله به نام جاشوا کودی میچل است که یک مجرم سابقه‌دار است.

 

او پیش از این هم به اتهام رانندگی خطرناک با وسیله نقلیه سرقتی دستگیر شده اما با وثیقه ۲هزاردلاری آزاد شده بود. با شناسایی نخستین متهم، مأموران موفق به دستگیری او شدند اما درحالی‌که افسران پلیس قصد انتقال او به زندان را داشتند، وی مدام به مهاجران خارجی در کانادا فحش می‌داد و فریاد می‌زد. هم‌اکنون پرونده این جوان جنایتکار در دادگاه شهر کلگری در حال رسیدگی است.