تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۱:۱۰
کد مطلب : 113591
مدافع تیم ملی ارمنستان در پدیده؛

زوج مگویان در ایران +عکس

صبح روز گذشته قرارداد بازیکن ملی‌پوش ارمنستانی به علت آنچه که حفظ وحدت مردم آذربایجان عنوان شد، با تراکتورسازان لغو گردید تا این مدافع با کیفیت چند ساعت بعد با پدیده خراسان قرارداد ببندد.

وارازدات هارویان ارمنی فقط ۲۳ سال دارد اما با این حال طی ۷ فصل اخیر فوتبال ارمنستان موفق شده همراه با تیم پیونیک ۸ جام بگیرد.

شماره ۳ تیم‌ملی ارمنستان با بلندی قامت ۱۸۵ سانتی‌متر زوج هرایر مگویان در دفاع میانی ارمنی‌هاست در حالی که در سه رده سنی برای تیم‌ملی کشورش به میدان آمده است. به نظر می رسد پدیده در نخستین گام از فصل نقل و انتقالات یک شاه ماهی را بی دردسر بدست آورده باشد.

یک ملی‌پوش ششدانگ

هارویان از سال ۲۰۰۹ با پوشیدن پیراهن پیونک پای به لیگ حرفه‌ای فوتبال ارمنستان گذاشت تا همان سال قهرمانی در این رقابت‌ها را تجربه کند.

این بازیکن که توانایی بازی در دو پست مدافع میانی و چپ را دارد همین چند روز قبل در هر دو دیدار دوستانه تیم‌ملی کشورش با گواتمالا و السالوادور به میدان آمد. دیدارهایی که در کالیفرنیا آمریکا با پیروزی‌های ۷ بر یک و ۴ بر صفر تیم‌ملی ارمنستان به پایان رسید.

وارزادات اگرچه سن و سال زیادی ندارد اما ۵۵ بازی ملی انجام داده که ۲۳ دیدار از بازهای یادشده در رده سنی بزرگسالان انجام پذیرفته است.

تشکیل زوج هرایر و هارویان

مدافع جدید پدیده مشهد ۴ سال و ۹ ماه و ۲۹ روز قبل وقتی فقط ۱۸ سال داشت با پیراهن تیم‌ملی بزرگسالان ارمنستان برابر لیتوانی به میدان رفت و این آغاز راهش برای رسیدن به مدارج بالاتر بود.

قابل توجه اینکه در دیدار مذکور برای نخستین بار زوج هرایر مگویان و هارویان در تیم‌ملی ارمنستان تشکیل شد. هرچند که از شانس بد این مدافع جوان داور مسابقه در دقایق ۴۹ و ۵۸ دو کارت زرد پی در پی برایش صادر کرد تا در عرض ۹ دقیقه از بازی اخراج شود.

در واقع بعد از اخراج وارازدات بود که لیتوانی موفق شد در دقایق ۷۵ و ۷۸ دو گل بزند و پیروز میدان دیدار نوزدهم مرداد ماه سال ۹۰ شود.

عملکرد مدافع جدید پدیده با پیونیک در لیگ برتر ارمنستان

فصل

تعداد بازی

حضور در ترکیب اصلی

مجموع دقایق بازی

گل زده

رتبه در جدول

نکته ویژه

۲۰۰۹-۱۰

۱۴

۱۰

۹۱۱

قهرمان

پیونیک با ۷ امتیاز اختلاف نسبت به میکا قهرمان شد

۲۰۱۰-۱۱

۱۷

۱۴

۱۲۷۵

قهرمان

پیونیک با ۲۲ گل خورده بهترین خط دفاع فصل را داشت

۲۰۱۱-۱۲

۲۷

۲۷

۲۴۳۰

۲

سوم

۲۰۱۲-۱۳

۲۶

۲۵

۲۲۰۵

۲

چهارم

هر دو گلش را به آرارات زد

۲۰۱۳-۱۴

۲۵

۲۵

۲۲۵۰

۲

ششم

به اولیس و آلاشکرت گل زد

۲۰۱۴-۱۵

۲۴

۲۴

۲۱۲۵

قهرمان

هفته چهارم برابر شیراک اخراج شد اما پیونیک یک بر صفر پیروز شد

۲۰۱۵-۱۶

۲۲

۲۱

۱۹۰۵

۱

سوم

پیونیک با ۲۱ گل خورده بهترین خط دفاع را داشت حتی بهتر از آلاشکرت قهرمان

مجموع

۱۵۵

۱۴۶

۱۳۱۰۱

۷