تاریخ انتشار خبر: ۳ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۱:۴۳:۱۰
کد مطلب : 91522
یادداشت//

زوج های جوان بخوانند

زن و مرد مثل گیاهی هستند که در خاک خشک زندگی می کنند و زمانی که در کنار هم قرار می گیرند،بهتر همدیگر را باور کرده و برای هم ،چون آب و نور عمل می کنند.

 

به نقل از  “زنان کویر”زن و مرد پیش از ازدواج، هر دو مثل ماهی سرگردان در رودخانه زندگی هستند و وقتی زندگی مشترک را آغازکردند در یک مسیر جاری شنا می کنند.

همسران باید در یک سنگر باشند،چون زندگی به خودی خود،گاهی سخت و غیر قابل تحمل می شود؛اگر انسان همراهی داشته باشد که اورا درک کند،بهتر می تواند حرکت کند،چون ما نمیتوانیم به تنهایی زندگی کنیم . زن و مرد مثل گیاهی هستند که در خاک خشک زندگی می کنند و زمانی که در کنار هم قرار می گیرند،بهتر همدیگر را باور کرده و برای هم ،چون آب و نور عمل می کنند…
پس بهتر است که زن و مرد،مسیر خود را پیدا کنند؛از کویر خارج شوند و زندگی شیرین و دلچسبی را برای خود پدید آورند.
.
نوع تعامل همسران با یکدیگر نقش مهمی در تحقق مودت و رحمت و در نتیجه در موفقیت زندگی و رضایت زناشویی دارد. از این رو، در متون اسلامی از «حسن معاشرت» یاد شده است.
امام صادق (علیه السلام) از سه چیز به عنوان نیاز اخلاقی مرد در تعامل با همسر یاد کرده اند که یکی از آن ها «معاشره ی جمیله» یعنی تعامل زیباست از سوی دیگر، به زنان «حسن التبعل» یعنی خوب شوهرداری کردن توصیه شده است.
همه ی این موارد نشان دهنده تأکید عمیق و حساسیت زیاد دین نسبت به تعامل مثبت و سازنده میان همسران است. برترین نمونه آن را می توان در زندگی حضرت علی (علیه السلام) و حضرت زهرا (سلام الله علیه) مشاهده کرد.
امام علی (علیه السلام) در توصیف رفتارش با فاطمه (سلام الله علیه) می فرمایند: « به خدا سوگند که تا زنده بود. نه او را عصبانی کردم و نه به کاری مجبورش کردم. او نیز نه مرا عصبانی کرد و نه در کار از من نافرمانی نمود هنگامی که به او نگاه می کردم، غم و اندوه از من برطرف می شد» بنابر این برای رضایت مندی باید تعامل مثبت و سازنده ای با همه بر قرار کرد زوج های جوان بهتر است که زندگی خود را با امید دو چندان و اعتماد به نفس آغاز کنند تا خدای ناکرده در مسیر زندگی با مشکلی برخورد نکنند

 

انتهای پیام/گ