تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۶:۱۲
کد مطلب : 73893

زورگیران شمال‌شهر تهران دستگیر شدند+عکس

افرادی که به شیوه تک یا دو موتوره و با استفاده از انواع موتورسیکلت‌های طرح هوندا ۱۲۵ و پالس اقدام به زورگیری از شهروندان شمال شهر تهران می کردند با تلاش پلیس آگاهی دستگیر شدند.

در مورخه ۱۸ دی ماه ۹۳ فردی با مراجعه به کلانتری به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مورد زورگیری و سرقت گوشی تلفن همراه قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

زورگیران شمال‌شهر تهران دستگیر شدند+عکس

اظهارات مالباخته:

مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:« در ساعت ۲۲:۳۰ مورخه ۱۸ دی ماه ۹۳ در خیابان ولی عصر– جنب پمپ بنزین باغ موزه سینمایی- جهت خرید ساندویچ ایستاده بودم که یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مشکی با دو سرنشین حدودا ۲۲-۲۰ ساله به من نزدیک شد و سرنشینان آن به بهانه تماس اضطراری از من درخواست تلفن همراه کردند.

به قصد کمک، گوشی تلفن همراه خود را به آنها داده اما ناگهان سرنشین عقب موتور چاقویی را به سمت من گرفت و با تهدید اقدام به زورگیری و سرقت وجوه نقد همراهم کرد.

زورگیران شمال‌شهر تهران دستگیر شدند+عکس

دستگیری سرکرده گروه:

با آغاز رسیدگی به پرونده و انجام چهره‌نگاری و بهره‌گیری از بانک اطلاعاتی پلیس آگاهی، یکی از مجرمان سابقه‌ دار به نام عباس . ن ( ۱۹ ساله ) که با وجود سن کم بارها به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با سرقت دستگیر و روانه زندان شده بود از سوی مالباخته شناسایی شد.

با شناسایی عباس . ن دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و در محل سکونتش واقع در منطقه تجریش – خیابان اسداللهی، در مورخه ۱۹ بهمن دستگیر و در بازرسی از محل سکونتش تعدادی گوشی تلفن همراه دارای سابقه سرقت کشف شد.

زورگیران شمال‌شهر تهران دستگیر شدند+عکس

متهم که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت در همان تحقیقات اولیه ضمن معرفی همدستان خود و اعتراف به دهها فقره زورگیری و موبایل قاپی در مناطق شمالی شهر تهران عنوان داشت که گوشی‌های تلفن همراه مسروقه گران قیمت را به قیمت هر گوشی ۴۰۰ هزار تومان فروخته است.

زورگیران شمال‌شهر تهران دستگیر شدند+عکس

شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان:

با توجه به کشف تعدادی از گوشی های تلفن همراه دارای سابقه سرقت، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان شدند.

دو مالباخته که گوشی تلفن همراه آنها به صورت همزمان سرقت شده بود، پس از حضور در پایگاه یکم آگاهی و شناسایی اموال خود عنوان داشت: « در داخل پارک نشسته بودیم که یک موتورسیکلت با دو سرنشین در مقابل پای ما ایستادند و ناگهان با تهدید چاقو هر دو نفر ما را مجبور کردند تا تمامی وجوه نقد و گوشی های تلفن همراه خود را به آنها بدهیم؛ زمانیکه دیدیم در صورت هرگونه مقاومت، سرنشین موتور هر دو نفر ما را چاقو خواهد زد به ناچار کلیه وجوه نقد و گوشی های تلفن همراه خود را به آنها دادیم.»

دستگیری سایر اعضای گروه سارقان زورگیر:

در ادامه رسیدگی به پرونده، دیگر اعضای گروه سارقان به نام های حمید (۲۱ساله)، فردین (۲۷ساله)، مصطفی ( ۱۸ ساله )، ولی (۲۵ ساله ) و مخفیگاه های آنها در خیابان گلاب دره و محدوده امامزاده قاسم شناسایی و به صورت همزمان، دستگیر شده و به پایگاه یکم پلیس آگاهی منتقل شدند.

متهمان دستگیر شده که به مصرف موادمخدر از نوع Gol اعتیاد دارند صراحتا به زورگیری به شیوه تک یا دو موتوره و با استفاده از انواع موتورسیکلت های طرح هوندا ۱۲۵ و همچنین پالس اعتراف کردند.

زورگیران شمال‌شهر تهران دستگیر شدند+عکس

سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهمان به دهها فقره زورگیری در مناطق شمال شهر تهران و به جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی مقام قضایی صادر شده است.

لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در اتوبان صدر (مسیر شرق به غرب)– ابتدای خیابان شهید قلندری شمالی مراجعه کنند.


منبع: فارس