تاریخ انتشار خبر: ۷ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۲:۴۸:۳۱
کد مطلب : 92293
سرقت و آدم ربایی؛

زورگیری به سبک فیلم های هالیوودی+عکس

زورگیر خشن به سبک فیلم‌های هالیوودی، سریالی از جرائم را رقم زدند و در نهایت با گروگان‌گرفتن راننده پراید از محاصره مردم گریختند.

به نقل از همشهری، زورگیر خشن به سبک فیلم‌های هالیوودی، سریالی از جرائم را رقم زدند و در نهایت با گروگان‌گرفتن راننده پراید از محاصره مردم گریختند.

 

تصویر ضبط‌ شده از دزدان در دوربین‌های مداربسته تنها سرنخ پلیس برای دستگیری این ۲ تبهکار فراری است. ۲۱اردیبهشت‌ماه، دو پسر جوان در میدان آزادی تهران سوار یک خودروی پژو ۴۰۵ شدند و از راننده خواستند که آنها را به قزوین ببرد. کرایه‌ای که آنها پیشنهاد کرده بودند وسوسه‌کننده بود و با موافقت راننده هر دو سوار ماشین شدند و به سمت قزوین راه افتادند.

بین راه اما ۲ مسافرجوان چاقویی زیر گلوی مرد راننده گذاشتند و از او خواستند کنار جاده توقف کند. راننده که به‌شدت ترسیده بود مجبور به توقف شد و سارقان جوان که حدودا ۲۲ساله بودند با تهدید چاقو، دستان راننده را بستند و او را به بیرون از ماشین پرتاب کردند و با سرقت خودرو گریختند.

 

دقایقی بعد وقتی مرد راننده به سختی توانست خود را به کنار جاده برساند و با کمک خودروهای عبوری به نخستین ایستگاه پلیس برود، ماجرا را برای مأموران توضیح داد و به این ترتیب تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دزدان خشن شروع شد.

 

ردپای دزدان در گیلان

در نخستین تحقیقات، مشخصات خودروی مسروقه در اختیار همه واحدهای گشتی قرار گرفت تا اینکه در اقدامات اطلاعاتی مشخص شد که دزدان به استان گیلان فرار کرده‌اند. در شرایطی که کارآگاهان سرگرم تحقیق درباره این پرونده بودند دزدان تصمیم گرفتند سوار بر خودروی سرقتی دست به سرقت از ویلاهای ساحلی در شمال کشور بزنند. آنها برای اجرای این نقشه راهی ویلایی در حوالی خشک‌بیجار در نزدیک بندرانزلی شدند.

 

عملیات گانگستری برای فرار

۲۷اردیبهشت ماه، هوا گرگ‌و‌میش بود و رو به تاریکی می‌رفت که دزدان مقابل ویلایی که از مدتی قبل فکر سرقت از آن را در سر داشتند توقف کردند. آنها از قبل می‌دانستند که صاحب ویلا آنجا نیست، برای همین وارد آنجا شدند و نقشه دزدی را اجرا کردند. پس از آن وقتی دیدند که چراغ ویلای روبه‌رو هم خاموش است تصمیم گرفتند که به آنجا هم دستبرد بزنند. ۲ پسرجوان از دومین ویلا نیز سرقت کرده و سوار بر خودروی پژوی مسروقه شدند تا فرار کنند اما خبر نداشتند که اهالی آنجا به‌خودروی مرموزی که آنجا پارک شده مشکوک شده و آن را زیرنظر گرفته‌اند.

 

به محض خروج سارقان از ویلای دوم، مردم به سمت آنها رفتند تا مانع فرارشان شوند. سارقان ماشین را روشن کردند تا هرچه زودتر فرار کنند اما یک‌دفعه متوجه شدند که ماشینشان در شن و ماسه گیر کرده است. هرچه گاز دادند ماشین حرکت نکرد و آنها که خود را در یک قدمی دستگیری می‌دیدند به سرعت از ماشین پیاده شدند و به‌سمت یک خودروی ال۹۰ که راننده آن قصد خروج از خانه‌اش را داشت رفتند. یکی از سارقان چاقویی زیر گلوی راننده ال۹۰ گذاشت و از او خواست در ماشین را باز کند تا آنها سوار شوند اما راننده پایش را روی گاز گذاشت و فرار کرد. دزدان این بار سراغ طعمه بعدی رفتند.

 

مرد جوانی سوار بر خودروی پرایدش بود که به سراغش رفتند و با عکس‌العملی سریع سوار ماشینش شدند و تیغه چاقوی خود را زیر گلوی او گذاشتند. راننده که وحشت کرده بود به دستور دزدان گوش کرد و با سرعت از محل فرار کرد. سارقان با گروگان گرفتن راننده توانستند از محاصره اهالی محل فرار کنند اما این پایان ماجرا نبود. سارقان آدم‌ربا از گروگان خود خواستند تا به سمت لاهیجان برود. بین راه وقتی مطمئن شدند که به اندازه کافی از محل حادثه دور شده‌اند و پلیس در تعقیبشان نیست، دست و پای راننده پراید را بستند و او را از ماشین به بیرون پرت کردند. زورگیران پس از طی مسافتی خودروی پراید را رها کردند و سراغ نقشه بعدی‌شان رفتند.

 

دزدان این بار در پوشش مسافر، سوار خودروی پراید دیگری شدند و پس از اینکه تیغه چاقویشان را بر پهلوی راننده گذاشتند، او را مجبور به توقف کردند و بعد از اینکه دست‌ و پایش را بستند، وی را کنار جاده رها کرده و متواری شدند. سرهنگ فلاح‌کریمی، رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با اعلام این خبر گفت: با توجه به فرار زورگیران آدم‌ربا، تیمی از کارآگاهان تحقیقات خود را در این پرونده متمرکز کردند تا اینکه موفق شدند تصاویری را که دوربین‌های مداربسته از آنها ضبط کرده بودند به‌دست آوردند.

 

وی ادامه داد: از آنجا که هنوز سارقان مسلح شناسایی نشده‌اند، قاضی پرونده مجوز انتشار تصاویر آنها را صادر کرده و از شهروندان خواسته است درصورتی که اطلاعی از آنها یا مخفیگاهشان دارند، این اطلاعات را از طریق شماره تماس‌های ۰۱۳۲۱۸۸۵۵۱ و ۰۹۱۱۶۵۹۴۰۰۸ در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی استان گیلان قرار دهند.