تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۶:۵۶
کد مطلب : 96230
امام جمعه آبادان :

زیبنده نیست مردم روزه دار آبادان با آب شور افطار کنند / دولتمردان به اندازه احیای زاینده رود و دریاچه ارومیه ، دغدغه آب شرب آبادان را هم داشته باشند!

عصر آبادان: امام جمعه آبادان از شوری آب آبادان در چند روز اخیر به شدت انتقاد کرد.

به گزارش عصر آبادان ، حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته با انتقاد از وضعیت آب شرب آبادان در چند روز اخیر اظهار داشت: وضعیت آب شرب در آبادان مطلوب نیست.اگرچه مسئولان امر وعده دادند که امروز این مشکل حل می شود اما سال گذشته نیز همین ایام این اتفاق افتاد و اکنون نیز در آغاز ماه مبارک رمضان زیبنده نیست مردم روزه دار آبادان با چنین وضعیتی افطار کنند.

ابراهیمی گفت: مسئولان و وزار و دولتمردان همان اندازه که دغدغه احیای زاینده رود را دارند دغدغه آب شرب آبادان و نخلستان هایی که بر اثر شوری آب در حال نابودی هستند نیز باشند.

وی افزود: دولت همان اندازه که به دریاچه ارومیه اهمییت می دهد به آبادان که مردمش دل در گروی انقلاب و ارزش ها دارند نیز اهمیت دهد.

 

خطیب جمعه آبادان همچنین ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به اهمییت جایگاه قضاوت در اسلام اشاره و خاطرنشان کرد: منصب قاضی یک منصب ولایی است و جایی نشسته است که امام معصوم می نشست.اکنون نیز که امام زمان علیه السلام غایب است به حکم ولی فقیه ، قضات جامعه اسلامی نماینده ولایت معصومین بر مسند قضاوت است ولذا باید در احکام و قضاوت ها خیلی دقت کنند.

امام جمعه آبادان یادآور شد: رفتار قاضی ، ضامن اقامه عدل در جامعه است.عدالتی که امام علی (ع) بخاطر آن به شهادت رسید.هرچه قوی تر عمل کند و روزنه های فساد بیشتر بسته شود اعتماد مردم به آنها بیشتر می شود.عدالت باید در زندگی ها ملموس باشد یعنی اگر کسی در میان مردم بر خلاف دستورات دینی و دور زدن قانون، رفتار می کند ، مردم باید برخورد دستگاه قضا با این فرد خلافکار را ببینند تا احساس امنیت و عدالت کنند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شهادت سردار رشید اسلام شهید مصطفی چمران و روز بسیج اساتید نیز پرداخت و اظهار داشت: این شهید والا مقام مجسمه اخلاق و ولایتمداری و امام شناسی بود. تسلیم امر امامش بود و مبارزه اش زمان و مکان نمی شناخت. وی دست پرورده شهیید مطهری ها و تربیت شده ی مجالس اهل بیت عصمت و طهارت بود و حتی در زمان طی مراحل تحصیل در بلاد کفر ، روحیه دشمن شناسی، استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم را در خود نگه داشت.

وی افزود: این روز ، روز بسیج اساتید هم هست. امروز هم اساتید دانشگاه های ما وظیفه شان دشمن شناسی است.استاد دانشگاه باید بداند در چه جبهه ای باید مبارزه کند.رهبر شناس ، تکلیف محور و عملگرا باشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی در پایان به رعایت و حفظ حرمت ماه مبارک رمضان از سوی همگان اشاره کرد و یادآور شد: همه ما باید وظیفه مان را در قبال این ماه عظیم به درستی انجام دهیم. هر کس نمی تواند و به هر دلیل از روز گرفتن معاف است نیز باید حرمت سایر روزه داران را نگه دارد.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی با کسانی که قصد حرمت شکنی در این ماه را دارند برخورد کند و اگر احساس کردند برخی از روی نادانی روزه خواری می کنند به آنها تذکر بدهند.

 

 

 

  1. ناشناس می‌گه:

    اقای محترم اب حالا شور نشده بلکه دردولت نهم ودهم هم شور بود ولی کسی اعتراض نمی کرد

  2. آبادان برزیلته می‌گه:

    کفو و احسنت شیخ ابراهیمی،کاش مسئولین اجرایی آبادان هم یه صدایی ازشون در می یومد.
    منطقه آزاد کارش چیه؟
    چرای توی این چیزا قدمی بر نمی داره ، این همه پولی که برای جشن و تبلیغات انتخاباتی و … صرف میشه یه بخشش هم برای زدن یه تصفیه خانه خوب صرف بشه بد نیست.