تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۹:۲۲:۲۶
کد مطلب : 29065

زیدان گزینه اول هدایت یوونتوس

رسانه‌های ایتالیایی از اسطوره فوتبال فرانسه به عنوان اولین گزینه سران تیم فوتبال یوونتوس برای هدایت این تیم در فصل آینده البته در صورت جدایی سرمربی فعلی بانوی پیر یاد کردند.

 

عصر آبادان –  زین‌الدین زیدان در صدر فهرست کاندیداهایی قرار گرفت که ممکن است جای آنتونیو کونته، سرمربی فعلی یوونتوس را بگیرند.

کونته امسال برای سومین بار متوالی یووه را قهرمان سری A کرد و به همین دلیل گفته می‌شود که او از بیم بی‌انگیزه شدن شاگردانش در فصل آینده قصد دارد یوونتوس را ترک کند و حرفه مربیگری را در خارج از ایتالیا ادامه دهد.

کونته هنوز حاضر نشده است اظهارنظری درخصوص این موضوع داشته باشد. او چندی پیش اعلام کرد که در پایان فصل باید نشستی با آندره‌آ آنیلی، رئیس باشگاه یوونتوس داشته باشد تا با او در خصوص برنامه‌های تیم در فصل آینده و استراتژی‌اش در بازار نقل و انتقالات گفت‌وگو کند. نتیجه این نشست قطعاً همان چیزی است که ماندن یا نماندن کونته در کنار بانوی پیر را مشخص می‌کند.

با این حال نشریات ایتالیایی از جمله گاتزتا دلواسپورت ادعا کرده‌اند که سرنوشت یووه از هم اکنون مشخص است و این تیم در پایان فصل یک مربی جدید را روی کار خواهد آورد که هم‌تیمی فرانسوی پیشین کونته در یوونتوس محتمل‌ترین گزینه در بین آنهاست.

زیدان در حال حاضر به عنوان دستیار کارلو آنچلوتی و همچنین مدیر ورزشی در کادر فنی تیم فوتبال رئال مادرید فعالیت می‌کند اما او هیچ تجربه‌ای از مربیگری ندارد. پیش از این گروهی از رسانه‌های فرانسوی از جمله نشریه معروف اکیپ ادعا کرده بودند که تیم فوتبال بوردو خواهان جذب زیدان است اما ایتالیایی‌ها حالا از او به عنوان گزینه هدایت بانوی پیر نام می‌برند.

روبرتو مانچینی، سرمربی تیم فوتبال گالاتاسرای ترکیه، لوچانو اسپالتی سرمربی پیشین تیم فوتبال زنیت سن‌پترزبورگ و همچنین ماسیمیلیانو آلگری، سرمربی پیشین میلان که در اواسط فصل جاری اخراج شد، دیگر گزینه‌هایی هستند که از آنها به عنوان مربیان فصل آینده یوونتوس نام برده می‌شود.