تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۳:۳۹:۲۸
کد مطلب : 75391
نگاه عصر /

زیرپوست شبکه های اجتماعی چه خبر است ؟ / فحشای مجازی بدون فیلتر محصول انفعال وزارت ارتباطات

عصر آبادان:متاسفانه غفلت ناشیانه سیستم های نظارتی باعث شده چت های مستهجن آن هم توسط دختران و پسران ایرانی در برخی از این نرم افزارها به شدت افزایش یابد.

به گزارش عصر آبادان ، عدم کنترل محتوای نرم افزارهای شبکه های اجتماعی سه دلیل بیشتر نمی تواند داشته باشد. یا نمی توانند یا نمی خواهند و یا اینکه هم می توانند و هم می خواهند اما بنا بر آنچه مصلحت تلقی می کنند از آن چشم می پوشند.

با این حال هر دلیلی برای عدم نظارت مسئولانه تر بر محتوای نرم افزارهای (بخصوص موبایلی) شبکه های اجتماعی وجود دارد ، اتفاقاتی در حال وقوع است که هر ثانیه اش ، مغز هزاران جوان این ممکلت را در خود می بلعد و به جایش تحرکات شدید جنسی جایگزین می کند.

متاسفانه غفلت ناشیانه سیستم های نظارتی باعث شده چت های مستهجن آن هم توسط دختران و پسران ایرانی در برخی از این نرم افزارها به شدت افزایش یابد.

این وضعیت به اندازه ای ناگوار است که دختران و پسران عضو در این نرم افزارها از درج تصاویر برهنه در پروفایل خود ابایی ندارند و به رعایت کمترین شئون اخلاقی پایبند نیستند.

آنها به راحتی پیام های با کلمات ناپسند و اصطلاحات جنسی به اشتراک می گذارند و حتی اعلام می کنند حاضرند در ازای دریافت شارژ تلفن ، تن به اقدامات منافی عفت بدهند.

این برنامه ها به گونه ای متفاوت از نرم افزارهایی مانند واتساپ و تانگو و وایبر طراحی شده اند به شکلی که انتشار پیام های عمومی در آن نیاز به ایجاد گروه ندارد و هر کس عضو شود می تواند پیام های خود را بصورت عمومی در اختیار سایر اعضاء قرار دهد و پیام های دیگران را دریافت کند.

همچنین این قابلیت در آنها وجود دارد تا با روشن کردن بلوتوث ، اعضای حاضر در حوالی خود را شناسایی کرده و با آنها ارتباط برقرار نماید.

به نظر می رسد کشور ما امروز بیش از هر زمان دیگری به راه اندازی سیستم فیلترینگ هوشمند برای رصد وسایل ارتباطی و شبکه های اجتماعی نیاز دارد. موضوعی که وزیر ارتباطات و فناوری اخیراً از راه اندازی آن در مدت زمان نامعلوم خبر داده بود.

ضمن اینکه راه حل اساسی تر از آن، راه اندازی اینترانت ملی است که می تواند خیال کشور را از نفوذ بیگانگان در قالب شبکه های متعدد اجتماعی تحت وب آسوده کند.

به هر ترتیب هجمه رسانه ای و نرم افزاری دشمنان برای تهییج احساسات جوانان ما و تحریک نیازهای جنسی آنان روز به روز گسترده می شود و بهتر است اتخاذ هر دو روش مذکور یکی بصورت مقطعی و دیگری برای همیشه در دستور کار فوری وزارت ارتباطات و فناوری قرار گیرد.

IMG-20150225-WA0014

IMG-20150225-WA0010-2