تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۰:۳۸:۵۰
کد مطلب : 77434

سارقان حساب ۱۸۰ اصفهانی را هک کردند

دو نفر از سارقان اینترنتی با راه اندازی سایت فیشینگ موفق به فریب کاربران اینترنتی و هک کردن اطلاعات حساب بانکی ۱۸۰ نفر شدند.

دو نفر از سارقان اینترنتی با راه اندازی سایت فیشینگ موفق به فریب کاربران اینترنتی و هک کردن اطلاعات حساب بانکی ۱۸۰ نفر شدند.

این سارقان اینترنتی موفق به برداشت مبالغی از این حساب ها و خرید گوشی تلفن همراه از طریق آن شدند.

بر اساس این گزارش، به دنبال شکایت تعدادی از شهروندان اصفهانی مبنی بر برداشت های غیر مجاز از حساب بانکی آنها موضوع در دستور کار پلیس فتای استان اصفهان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای ( فضای تبادل اطلاعات ) اصفهان در این زمینه گفت: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد با استفاده از شماره حساب شاکیان در یکی از فروشگاه های اینترنتی، گوشی تلفن همراه خریداری شده در حالیکه صاحبان حساب از این موضوع بی خبر بودند.

سرهنگ مصطفی مرتضوی افزود: یکی از این سارقان هنگام دریافت گوشی تلفن همراه در فروشگاهی در شهر اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

وی با بیان اینکه این متهم به کلاهبرداری از کاربران اینترنت با راه اندازی سایت فیشینگ اعتراف و همدست خود را معرفی کرد ادامه داد: همدست وی نیز شناسایی و به پلیس فتا منتقل شده است.

مرتضوی گفت: در بازرسی از متهمان، هفت دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند به ارزش ۱۱۰ میلیون ریال کشف و در بررسی محتوای اطلاعات حافظه و لب تاب توقیفی از آنها ۱۸۰ مورد اطلاعات حساب بانکی شهروندان بدست آمد.

فیشینگ گونه ای از شیوه مهندسی اجتماعی با هدف به اشتباه انداختن کاربران به منظور بدست آوردن اطلاعات شخصی و حساس (محرمانه) آنها است.

در این شیوه، فیشرها (کسانی که مرتکب عمل فیشینگ می شوند) بعد از طراحی سایتی مشابه سایت اصلی، آن را در اینترنت انتشار می دهند، همچنین برای هدایت قربانیان به سایت مورد نظرشان و وارد کردن اطلاعات محرمانه از روش های مختلفی مانند ایجاد پیغام دروغین، انتشار آن در اینترنت، ارسال آن به پست الکترونیکی و کشاندن افراد به درون سایت شبیه سازی شده ، استفاده می کنند.

بیشتر سایت هایی که فیشرها شبیه سازی می کنند، درگاه های پرداخت آنلاین بانک ها، صفحات ورود به سایت های معروف و مهم، وب سایت های مربوط به امور خیریه، سایت های قرعه کشی و نامه های الکترونیکی است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس