تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۲:۱۱
کد مطلب : 36385

سارق تک انگشتی به دام پلیس مازندران افتاد!

سارق تک انگشتی که پس از هر بار دستگیری هویت خود را مخفی می کرد، نمی دانست دوربین های ثبت سرعت به سرقت های سریالی او پایان می دهد.

سارق تک انگشتی به دام پلیس مازندران افتاد!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا  به نقل از بلاغ، محمد عظیمی، اظهار داشت: چندی قبل ماموران پلیس آگاهی در جریان سرقت های مشابه خودرو در سطح شهر ساری قرار گرفتند. بررسی سرقت ها نشان می داد یک سارق حرفه ای اقدام به این کار می کند. با توجه به حساسیت موضوع تحقیقات گسترده ای در این زمینه آغاز شد و ماموران در صحنه یکی از سرقت ها موفق شدند یک اثر انگشت کشف کنند.

وی افزود: با کشف این سرنخ تحقیقات در این رابطه آغاز شد و هویت سارق در بررسی بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار مورد شناسایی قرار گرفت. در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه داشت ماموران پلیس راه جاده ساری- نکا روز چهارشنبه هنگام عبور یک دستگاه خودروی مزدا ۳۲۳ از مقابل دوربین های ترافیکی متوجه سرقتی بودن خودرو شده و موضوع را به کارآگاهان پلیس آگاهی اطلاع دادند. بلافاصله طرح مهار در شهرستان نکا آغاز ولی سارق موفق به فرار از این شهرستان و حرکت به سوی بهشهر شد.

رئیس پلیس آگاهی امازندران اضافه کرد: ماموران پلیس آگاهی بلافاصله در ورودی بهشهر اقدام به برپایی ایست و بازرسی کرده و متهم بدون اطلاع از اینکه هویت وی شناسایی شده است، وارد محدوده ایست و بازرسی شده و بلافاصله دستگیر شد.

این مسئول انتظامی با اشاره به تحقیقات صورت گرفته از متهم بیان داشت: پس از انگشت نگاری از متهم مشخص شد وی بسیار حرفه ای عمل کرده و پس از هر بار دستگیری اثر انگشت خود را تغییر داده و با مشخصات جعلی خود را معرفی می کرد. متهم در هر سرقت اثر یک انگشت خود را برجا می گذاشت. با به دست آمدن سوابق متهم مشخص شد وی ۱۲ بار با هویت های جعلی دستگیر و در زندان های شهرهای مازندران، تبریز، سمنان، تهران و گلستان دوره محکومیت خود را گذرانده است.

عظیمی خاطر نشان کرد: پرونده متهم با اشاره به شگرد وی برای جعل عنوان و فرار از مجازات در اختیار بازپرس قرار گرفته است.

انتهای پیام/