تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۶:۴۶
کد مطلب : 80470

سارق ۵۰۰ میلیونی را شناسایی کنید +عکس

پلیس آگاهی تهران بزرگ در اطلاعیه از شهروندان خواست با شناسایی تصویر سارقی که ضمن جعل مدارک هویتی، ۵۰۰ میلیون تومان را به سرقت برده است، هرگونه اطلاعات خود از این شخص را در اختیار پلیس آگاهی پایتخت قرار دهند.

روز سیزدهم بهمن ماه سال گذشته، فردی با مراجعه به دادسرای ناحیه ۲ تهران اعلام کرد که از حساب بانکی‌اش واقع در شعبه فلکه دوم صادقیه مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان برداشت شده است و خود او نیز از طریق یکی از دوستانش که برای وصول چک به بانک مراجعه کرده بود، در جریان این موضوع قرار گرفته است.

پس از تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «جعل» و به دستور شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که شخصی با جعل اوراق هویتی متعلق به مالباخته و معرفی خود به عنوان صاحب حساب، اقدام به برداشت ۵۰۰ میلیون تومان پول از حساب مالباخته کرده است.

سارق ۵۰۰ میلیونی را شناسایی کنید +عکس

در ادامه کارآگاهان با مراجعه به شعبه فلکه دوم صادقیه و بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی تصویر فردی حدود ۳۵ الی ۴۰ ساله شدند که با مراجعه به شعبه محل افتتاح حساب مالباخته، اقدام به برداشت پول از حساب وی کرده بود.

گرچه بنا بر اظهارات کارمند بانک، برداشت کننده پول از حساب با ارائه مدارک شناسایی حاوی اطلاعات دقیق هویتی مالباخته اقدام به برداشت پول کرده بود، اما مالباخته با وجود رؤیت تصویر این شخص موفق به شناسایی وی نشد.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با انتشار این خبر اعلام کرد: با توجه به ادامه رسیدگی به پرونده در اداره سیزدهم پلیس آگاهی و به جهت شناسایی و دستگیری متهم پرونده، دستور انتشار تصویر به‌دست آمده از این شخص از سوی مقام قضایی صادر شده است؛ لذا از تمام شهروندان که موفق به شناسایی تصویر این شخص شدند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص هویت، محل سکونت، محل‌های تردد و یا اقدامات مجرمانه این شخص را از طریق  شماره تماس ۵۱۰۵۵۵۱۳ در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

منبع: تسنیم