تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , تیر, ۱۳۹۴ | ۲۱:۳۹:۴۱
کد مطلب : 99562
جانشین فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان:

سازمان حج و زیارت تکلیف اعزام اربعین امسال را روشن کند

جانشین فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: سازمان حج و زیارت تا کنون تکلیف اعزام در اربعین امسال را روشن نکرده است و باید اطلاعات دقیقی در دست داشت.

خبرگزاری فارس: سازمان حج و زیارت تکلیف اعزام اربعین امسال را روشن کند

 سردار محمود معین‌پور عصر امروز در نخستین جلسه ستاد اربعین در سالن شهید دورقی فرمانداری خرمشهر، با یادآور شدن سراسری بودن اعزام به مرقد مطهر امام حسین(ع)، اظهار کرد: سازمان حج و زیارت تا کنون تکلیف اعزام در اربعین را روشن نکرده است و با توجه به سراسری بودن اعزام‌ها باید اطلاعات دقیقی در دست داشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باید مردم را سازماندهی کرد و چرا که اگر مردم ساماندهی نشوند دچار مشکل خواهیم بود.

جانشین فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان تصریح کرد: باید زمان ورود و خروج به زوار داده شود بدون داشتن اطلاعات کامل امکان رسیدن به یک جمع بندی کامل وجود ندارد.

معین‌پور تردد یک میلیون زائر را برای سال جاری را پیش‌بینی کرد و افزود: با احتساب دوره هفت تا ۱۰ روزه تردد زوار باید امسال انتظار تردد روزانه ۱۰۰ هزار نفر از مرز را داشته باشیم.

جانشین فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان در ادامه با بیان اینکه مرز شلمچه در سال گذشته به عنوان بهترین مرز از نظر ارائه خدمات به زائران در سال گذشته شناخت شد به برشماری برخی مشکلات ایجاد شده در  این مرز نیز پرداخت و اظهار کرد: در شلمچه در سال گذشته به طور عملی ستادی وجود نداشته تا قرارگاهی را به طور شبانه‌روزی در آن مستقر کنیم و دسترسی به مسئولان در برخی مواقع به سختی انجام می‌شد.

وی کم رنگ بودن وحدت فرماندهی در مرز شلمچه را عمده دلیل نارضایتی‌های ایجاد شده دانست و تصریح کرد: تصمیم گیری‌های متعدد در سال گذشته، کار را با مشکل مواجه می‌کرد.

معین پور در پایان بر لزوم اتخاذ تدابیر امنیتی در زمان تردد زوار در اربعین تاکید کرد و گفت: باید به نیروهای امنیتی اجازه داد که به وظایف قانونی خود عمل کنند و اداره گذرنامه نیز باید هماهنگ با مرزبانی، سپاه و نیروهای امنیتی عمل کند.

منبع: فارس