تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , تیر, ۱۳۹۳ | ۲۲:۳۵:۵۹
کد مطلب : 35623
راوی داستان خاله سوسکه سبزی ها مشاور زمانی شد!

سازمان منطقه آزاد اروند روی ریل تند اصلاحات / هنر ، آلت اصلاح طلبان برای محو ارزش ها در آبادان و خرمشهر!

عصر آبادان: انتصاب مشاور هنری منطقه آزاد اروند ، از بی توجهی این سازمان به هنر و هنرمندان متعهد پرده برداشت.

2khordad88-30

امروز در خبر ها آمده بود ، اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند  طی حکمی ، حمید فرخ نژاد بازیگر سینمای ایران را به عنوان مشاور هنری و سفیر این سازمان در امور انسان دوستانه منصوب کرد.

البته پیش از این زمزمه هایی از تحرکات فرخ نژاد در سازمان منطقه آزاد اروند شنیده می شد وبه دلیل تلاش هایی که صورت می داد انتصاب وی به این سمت ، چندان دور از ذهن نبود.

حمید فرخ نژاد اگرچه از هنرمندان بومی محسوب می شود اما کارنامه مناسبی در جریان های سیاسی اخیر از خود برجاى نگذاشت و تلاش زیادی کرد تا خود را به عنوان یک اصلاح طلب متعصب جا بزند و مانند بسیاری از جنوبی ها که در هوای تهران ، دچار تغییرات نامتعارف می شوند ، جایگاه هنری خود را در معرض بازی های آلوده سیاسی بی فایده ، به حراج گذاشت.

از آنجایی که اصلاح طلبان تندرو به دلیل در نظرنگرفتن بسیاری از محدودیت های اجتماعی و شرعی ، ابزارهای به ظاهر مناسب تری برای جذب جوانان در اختیار دارند ، به خصوص پس از شکست های سیاسی پی در پی خود ، سرمایه گذاری جدی بر روی موضوع هنر ترتیب داده اند تا به وسیله آن بتوانند در میدان سیاست  نقش بازی کنند.

اگرچه این راهبرد همواره در مشی اقدامات این جریان سیاس یوجود داشت اما به دلیل رکودی که در چند سال اخیر  بر آنها حاکم شد ،برنامه های هنری به آلتی برای فتنه انگیزی و تهاجم به ارزش ها در دستور کار تندروهای آنان قرار گرفته است . این مهم کمک بزرگی به آنها می کند تا با بهره برداری سیاسی از پروژه های هنری ، بتوانند به صحنه اجتماع بازگردند.

اکنون سوالی که مطرح می شود این است که سازمان منطقه آزاد اروند ملاک انتصاب خود را بر چه اساسی تنظیم کرده است که افراد با سابقه تندروی اصلاح طلبی از فیلترهای آن به آسانی عبور می کنند؟

این درحالی است که ظاهر قضایا نشان می دهد شخص رئیس جمهور تمایلی به استفاده از چهره های تندروی اصلاح طلب نشان نداده است و سعی دارد با بهره گیری از افراد کم حاشیه ، دولت را از قرارگرفتن در مذان اتهامات راست وچپ دور کند.

مهمتر اینکه سازمان منطقه آزاد اروند رسالت ویژه تری به عهده داشت و دارد و آن آبادانی آبادان و خرمی خرمشهر است و مردم انتظار دارند آثار این تغییر حاکمیت را در زندگی خود به خوبی حس کنند و علاقه ندارند مدیران آن در دام سیاسی بازی ها و رانت خواری ها و … گرفتار شوند.

گفتنی است حمیدفرخ نژاد از آن دسته هنرمندانی است که اگرچه از حیث هنری توانست به موفقیت هایی دست یابد و محبوبیت مردمی به دست آورد، اما در جریان انتخابات ۸۸ به صورت علنی در کنارمیرحسین موسوی از سران فتنه ،  به تخریب وجهه دولت نهم و جریان اصولگرا پرداخت و با ادبیات سخیفی که در شوهای تبلیغاتی موسوی به کار برد ، وجهه خود را تا حدود زیادی از دست داد.

وی همچنین اخیراً پس از لغو کنسرت های ساختار شکن در آبادان که در پس پرده آنها ، سوء استفاده های اقتصادی وجود داشت ، لب به انتقاد گشود و تلویحاً جریان های ارزشی مخالف کنسرت های ساختارشکن  را به تحجر متهم کرد و خواستار برپایی این دست برنامه ها در آبادان وخرمشهر شد.

این انتخاب تا حدود زیادی نشان می دهد ، جریان اصلاحات ، قطار سازمان منطقه آزاد اروند را بر روی ریلی هدایت می کند که گرفتار شدن مسافران این قطار به عاقبت اصلاح طلبان تندرو را قوت می بخشد. جریانی که با نام فرهنگ و هنر و آزادی های مدنی ، مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را نادیده گرفت وسال های متمادی از شتاب کشور برای رسیدن به عزت و قدرت ، کاهید.

 1. علی می‌گه:

  من ماندم و سکوت و درد!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. خرمشهری می‌گه:

  یعنی مثلا آن آقای خیر خواه که کامنت گذاشت صالح العقیده است و حمید فرخ نژاد فاسد العقیده. عموجان چند سالته؟ اطرافیان تو چه لعبتهایی هستند؟هنر تو چیست؟

 3. کریمی می‌گه:

  درود بر خ.. سلام بر م….

 4. سعیده می‌گه:

  من این انتصاب شایسته رو به جناب فرخ نژاد تبریک میگم چشم دشمنان کور….

 5. زهرانژاد می‌گه:

  هی حکم واسه دیگرون صادر میکنن. سخنگو و ……. بابا یه ذره هم کارکنید

 6. خیر خواه می‌گه:

  بنده برای این آقایانی که ادعای جبهه و جنگ و انقلابی بودن دارم متاسفم . در حالی که فریاد انا انقلابی بودنشان گوش ها را کر کرده است به دنبال انسان های فاسد العقیده ای هستند راست است که از قدیم الایام گفته اند اگر در امر شخصی حیران شدی به اطرافیانش بنگر که آنان چگونه اند .