تاریخ انتشار خبر: ۲ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۳:۳۳
کد مطلب : 69136

سانسور بخشی از نامه رهبر انقلاب در غرب

نکته قابل تامل در این گزارش ها سانسور بخش اعظم پیام رهبر انقلاب به ویژه بخش های مربوط به تاریخ جنایت بار دولت های غربی و بیداری دیرهنگام وجدان عمومی این کشورها در سایه تبلیغات و فضاسازی های رسانه ای است.

 پس از حوادث اخیر در فرانسه که حول محور توهین یک نشریه هتاک به ساحت مقدس پیامبر اسلام (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) اتفاق افتاد و موج جدید اسلام ستیزی و اسلام هراسی در غرب، آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب، پیام روشنگرانه ای را خطاب به جوانان اروپا و امریکایی شمالی صادر کردند.

در این پیام به فرازهایی از تاریخ رقم خورده توسط دولت های غربی از جمله “برده داری در اروپا و امریکا”، “ستم بر رنگین‌پوستان و غیرمسیحیان” و “خونریزی‌هایی که به نام مذهب بین کاتولیک و پروتستان و یا به اسم ملیّت و قومیّت در جنگ‎های اوّل و دوّم جهانی صورت گرفت” اشاره شده که امروزه محقّقین و مورّخین غربی از آن ها، عمیقاً ابراز سرافکندگی می‎کنند.

رهبر انقلاب با اشاره به اینکه این بیداری ها در وجدان عمومی غرب همیشه با تأخیری چند ده ساله و گاهی چند صد ساله صورت می گیرد از جوانان اروپا و امریکای شمالی خواسته اند، از طریق مراجعه مستقیم به قرآن و تعالیم پیامبر اسلام (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) با این دین بزرگ و تمدن ساز آشنا شوند و نگذارند چهره‌پردازی‌های موهن و سخیف، بین آن ها و واقعیّت، سدّ عاطفی و احساسی ایجاد و امکان داوری بی‎طرفانه را سلب کنند.

پایگاه خبری فارن پالیسی امریکا (Foreignpolicy) در گزارشی زیر عنوان “نامه سرگشاده و غیرمنتظره رهبر عالی ایران خطاب به جوانان اروپا و امریکای شمالی” به انعکاس این پیام پرداخته می نویسد: [آیت الله] خامنه ای در نامه ای بسیار غیرمعمول از جوانان اروپا و امریکای شمالی خواسته برای شناخت اسلام قبل از محکوم کردن آن تلاش کنند.

فارن پالیسی با انعکاس بخشی از سوالات این پیام مبنی بر اینکه “چرا ساختار قدرت در جهان امروز مایل است تفکر اسلامی در حاشیه و انفعال قرار گیرد؟ مگر چه معانی و ارزش‎هایی در اسلام، مزاحم برنامه‌ی قدرت‎های بزرگ است و چه منافعی در سایه‌ی تصویرسازی غلط از اسلام، تأمین می‎گردد؟” نوشته که رهبر ایران تنها راه برطرف کردن سوء تفاهم درباره اسلام را آشنایی با این دین مبین از طریق قرآن و زندگی پیامبر بزرگ آن عنوان کرده است.

نشریه بلومبرگ نیز در گزارشی با عنوان “[آیت الله] خامنه ای، رهبر ایران از جوانان غربی خواست درباره اسلام پیش داوری نکنند” به این موضوع پرداخته می نویسد: رهبر عالی ایران از جوانان غربی خواست اجازه ندهند که حادثه کشتار در مجله طنز فرانسوی موجب پیش داوری آنان درباره اسلام شود.

بلومبرگ در گزارش کوتاه خود به این فراز از پیام رهبر معظم انقلاب نیز اشاره می کند: من از شما می‎خواهم اجازه ندهید با چهره‌پردازی‌های موهن و سخیف، بین شما و واقعیّت، سدّ عاطفی و احساسی ایجاد کنند و امکان داوری بی‎طرفانه را از شما سلب کنند. این رسانه امریکایی نیز درخواست رهبر انقلاب برای آشنایی با اسلام حقیقی از طریق مطالعه قرآن و زندگی پیامبر اسلام (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلّم) را مطرح ساخته است.

نکته قابل تامل در این گزارش ها سانسور بخش اعظم پیام رهبر انقلاب به ویژه بخش های مربوط به تاریخ جنایت بار دولت های غربی و بیداری دیرهنگام وجدان عمومی این کشورها در سایه تبلیغات و فضاسازی های رسانه ای است.

هرچند فارن پالیسی پیام رهبر ایران را “غیرمنتظره” و “بسیار غیرمعمول” توصیف می کند اما با توجه به “پیام های سابق ایشان از جمله پیامی که در واکنش به کشتار سیاه پوستان امریکایی به دست پلیس در توییتر منتشر شد” و همچنین “نیاز مبرم به روشنگری درباره حقیقت اسلام در این دوره حساس کنونی”، این پیام چندان هم غیرمنتظره به نظر نمی رسد؛ آنچه به راستی غیرمنتظره است، خبررسانی گزینشی و سانسور آشکار در رسانه هایی است که با ادعای اطلاع رسانی دقیق و آزادی بیان بر افکار عمومی غرب حکومت می کنند.

واکنش غیرمنتظره به نامه سرگشاده رهبر انقلاب

واکنش غیرمنتظره به نامه سرگشاده رهبر انقلاب

منبع: جام نیوز