تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , دی, ۱۳۹۴ | ۲۰:۱۷:۳۵
کد مطلب : 104815

سایه سیاه قاچاق؛ کابوس برنج و برنجکاران در خوزستان/ وقتی قاچاق نیاز به واردات را رفع می کند!

سایه سیاه قاچاقچیان برنج در خوزستان هر روز سنگین‌تر می‌شود تا آنجا که در کمتر از دو ماه در این استان مقادیر زیادی برنج قاچاق کشف و ضبط می شود و برخورد با قاچاقچیان برنج در دستور کار قرار می گیرد.

به نقل از  رهیاب، کشف ۳۰ تن برنج قاچاق در گتوند؛ کشف ۲۲ تن برنج قاچاق در اهواز؛ توقیف محموله ۲۰ تنی برنج قاچاق در محور کمربندی اندیمشک؛ کشف ۲۷ تن برنج قاچاق در ماهشهر؛ کشف بیش از ۴۲ تن برنج قاچاق در سراک ایذه و…

اینها نمونه هایی از کشف و ضبط برنج قاچاق در کمتر از دو ماه در شهرهای مختلف استان خوزستان است. خوزستانی که با داشتن ۴۴ هزار هکتار سطح زیرکشت برنج در سال ۹۴ ( که البته به دلیل کمبود منابع آبی سطح زیرکشت برنج در خوزستان کم شده است) یکی از برترین استان های تولید برنج در کشور است.

برنج پس از گندم مهمترین محصول کشاورزی است و نقش بسیار بارز و چشمگیری در تغذیه مردم جهان و نیز کشورمان دارد و همینطور این محصول پس از گندم بیشترین سطح اراضی کشاورزی را در جهان به خود اختصاص داده است.

براساس آمار FAO درسال ۲۰۱۲ سطح زیر کشت شلتوک در جهان ۱۶۳ میلیون هکتار و میزان تولید ۷۲۰ میلیون تن و متوسط عملکرد ۴۴۱۰ کیلوگرم در هکتار است . میزان سطح کشت این محصوی مهم در  ایران  ۵۸۰  هزار هکتار است و کشور چین اولین تولید کننده برنج در دنیا است.

ماجرای ورود قانونی برنج‌ های هندی و پاکستانی به بازار و جنجال‌های پیرامونی آن در خاطر بیشتر ایرانیان هست. آنجا که سرانجام وجود موادی بیش از حد استاندارد در این برنج‌ ها تایید و باعث ورود دستگاه‌هایی چون سازمان استاندارد، وزارت بهداشت و سازمان تعزیرات حکومتی به ماجرا شد و سرانجام این ماجرا با اعمال محدودیت‌های شدید قانونی، بازرسی‌های گسترده و سنگین در بازار و حتی سفر به مزارع تولید برنج در این دو کشور و کنترل کیفیت از مبدأ تولید، به نوعی جمع شد و پایان یافت.

اما اکنون شاید کمتر کسی توجه داشته باشد که ماجرای چالش آلودگی در برنج، با افزایش قاچاق این محصول آن هم در خوزستان به نوعی دیگر در حال تکرار است.

این یعنی این ‌که با برقراری برخی ممنوعیت های قانونی در این خصوص ، قاچاقچیان دست به کار شده و برنج‌ های کنترل نشده از نظر بهداشتی را به وفور وارد بازار کشور و از جمله این استان جنوبی کرده‌اند؛ موضوعی که ممکن است سلامت مصرف‌کنندگان را به نوعی دیگر به‌ خطر بیندازد و همچنین مشکلاتی برای قشر کشاورزان ایجاد کند.

بر اساس آخرین آمارها سالانه به صورت میانگین بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تن انواع برنج شامل دانیال، عنبربو، شفق، کادوس، چمپا، شیرودی تابش و فجر در خوزستان تولید می شود و این در حالی است که جمعیت خوزستان بیش از چهار و نیم میلیون نفر است و اگر سرانه مصرف برنج در استان ۳۶ کیلوگرم برای هر نفر در سال باشد، نیاز استان حدود ۱۶۰ هزار تن برنج در سال است.

اما با این حال سایه سیاه قاچاقچیان برنج در خوزستان هر روز سنگین‌تر می‌شود تا آنجا که در کمتر از دو ماه در این استان مقادیر زیادی برنج قاچاق کشف و ضبط می شود و برخورد با قاچاقچیان برنج در دستور کار قرار می گیرد.

کارشناسان می گویند موضوع قاچاق خطری است که محصول ایرانی را تهدید می‌کند و در شالیکوبی‌ ها و مراکز توزیع برنج وجود دارد؛ چون سودجویان با واردات قاچاق برنج‌ های مشابه خارجی که شبیه ایرانی است، نسبت به مخلوط کردن آنها در مبدا اقدام می ‌کنند.

در این باره دبیر انجمن واردکنندگان برنج می گوید : امسال با توجه به ممنوعیت قانونی واردات برنج از سوی دولت، راهی برای سودجویی از سوی برخی دلالان باقی نمانده بود، ولی موضوع اختلاط برنج ایرانی و خارجی مطرح شده و افزایش یافته ‌است.

مسیح کشاورز، با اشاره به تمام شدن بیشتر مجوزها و ثبت سفارشات قبلی برای واردات قانونی برنج به کشور، می افزاید: با توجه به ممنوعیت واردات برنج از آبان سال گذشته اما موضوع قاچاق از این پس بیشتر قابل پیگیری است، چون ظاهرا میزان قاچاق افزایش یافته است.

وی همچنین خاطر نشان می کند : براساس آماری که از فروشندگان خارجی برنج به ایران در اختیار داریم، با وجود ممنوعیت قانونی ورود برنج به کشور، آمار فروش آنها به ایران تغییری نکرده و این یعنی قاچاقچیان جای واردکنندگان رسمی برنج را گرفته‌اند!

از سوی دیگر، “عباس نخعی” مدیرکل مبارزه با کالاهای هدف ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره قاچاق برنج، بیان می کند : قاچاق برنج، بیشتر از برخی استان‌ های جنوبی کشور و مناطق مرزنشین صورت می‌گیرد.

نخعی برنج را کالایی حساس می داند و در عین حال می گوید : بررسی‌های ستاد مبارزه با قاچاق افزایش قاچاق برنج به کشور را نشان نمی‌دهد. مثلا میزان کشفیات برنج درشش ماهه اول امسال ۳۰۰۰ تن بوده است که اگر این رقم را ۱۰ برابر هم کنیم و ۳۰۰ هزار تن در نظر بگیریم، در برابر رقم سه میلیون تن مصرف سالانه کشور عددی نیست، اما به هر حال این دلیل برخورد نکردن ما نمی‌شود.

به هر روی، مسئولین ذیربط استانی و ملی باید سیاست‌گذاری‌ ها در این خصوص را متناسب با دغدغه های تولیدکنندگان تدوین کنند زیرا واردات بی‌رویه و همچنین قاچاق این محصول کم‌کم به کاهش تولید و بی‌انگیزه‌شدن کشاورزان می‌انجامد و در نهایت رونق بازار محصولات خارجی و مضر و همچنین بهبود وضعیت اقتصادی دیگر کشورها را به‌دنبال دارد.

شوشتر، باغملک، دشت آزادگان، اهواز، شوش، دزفول و خرمشهر از مناطق عمده کشت برنج در استان خوزستان به شمار می‌روند.

انتهای پیام/