تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۱۷:۰۵
کد مطلب : 59077
مدیر عامل موسسه جهاد نصر کشور :

ستاد ملی احیای نخیلات آبادان و خرمشهر در سطح وزارتخانه تشکیل شده است

مهندس شمایلی اظهار داشت:برای آبادان و خرمشهر یک برنامه ویژه داریم ستاد ملی احیای نخیلات آبادان و خرمشهر را در سطح وزارتخانه تشکیل داده ایم ۶ جلسه ملی درتهران و سه جلسه در این دو شهر داشته ایم.

 

 

به گزارش عصر آبادان ، مهندس شمایلی مدیر عامل موسسه جهاد نصر در گفتگو با رهیاب در خصوص کاهش طرح ۸۸۰ هزار هکتار به دلیل تخصیص ندادن آب گفت:اصلا به چنین چیزی اعتقاد ندارم با مسئولین وزارت نیرو و سازمان آب و برق استان خوزستان که ارتباط داریم اصلا چنین بحثی وجود ندارد.

وی ادامه داد:با مدیرعامل آب و برق استان، صورت جلسه رسمی داریم و جدول پروژه هایمان را با یکدیگر امضا کرده ایم  وی اعتقاد دارد برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار در بالادست آب تامین شده است از این مقدار ۸۰۰ هزار هکتارش باقی مانده است که ۵۵۰ هزار هکتار آن را جهاد نصر دارد اجرا می کند و بقیه اش هم پس از تامین منابع مالی انجام خواهد شد.

مدیر عامل موسسه جهاد نصر تصریح کرد:برای آبادان و خرمشهر یک برنامه ویژه داریم ستاد ملی احیای نخیلات آبادان و خرمشهر را در سطح وزارتخانه تشکیل داده ایم ۶ جلسه ملی درتهران و سه جلسه در این دو شهر داشته ایم.

وی ادامه داد:از این اراضی ۴۲۰۰ هکتار را به مناقصه گذاشته ایم تا تجهیز و نوسازی آن را انجام دهیم شبکه های اصلی و فرعی را سازمان آب وبرق انجام داده است.

شمایلی گفت:اخیرا برای ۲ هزارهکتار از اراضی جزیره مینو و ۲ هزار هکتار اراضی منطقه شلمچه در حال انجام اسناد مناقصه هستیم و بزودی اعلام عمومی خواهد شد.

وی افزود:معاونین وزارتخانه همه  جمع شده اند تا ان شاالله مسائل فنی واجرایی و اجتماعی این طرح ها در آبادان و خرمشهر انجام دهند چون کار در اینجا با شوش و دشت آزادگان متفاوت است و از زمین تا آسمان فرق دارد برای همین این دو شهر ویژه دیده شده است.